EU a ilegální uprchlíci

21. dubna 2015 10:58
Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 19:41
Reakce na Hoolinkah:

Ono to multikulti se ukazuje jako poměrně drahej špás. Ze sobeckýho pudu sebezáchovy není třeba mít špatný svědomí ani radost nebo neradost, taková je prostě lidská přirozenost... zvlášť, má-li člověk potomky  "Po nás potopa" je špatná strategie...

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 23. dubna 2015 08:28
Reakce na barbucha:

Dobrá myšlénka  Leč obávám se, že by se ten usilovný Číňan za týden oběsil - kdyby viděl, že dře jen on sám, a zbytek vesnice polehává ve stínu 

...zhulený nebo vožralý. Úplně to vidím.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 23. dubna 2015 08:42
Reakce na naja:

?

To už je krapet přes čáru. Hlavně slušně a věcně, prosím...

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 23. dubna 2015 08:48

Tady jeden článek ze včerejška: Možná až milion lidí se bude chtít dostat do Evropy

Ilustrační obrázek mě trochu vyděsil. Milion "osob" v těžký životní situaci nebo milion frajírků v kapucích? Máte někdo nějakou další fotografickou dokumentaci, která by byla míň hrozivá? Tohle ve mně skutečně žádnou vlnu solidarity nevyvolává.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 23. dubna 2015 08:53
Reakce na Hoolinkah:

Nemyslela jsem to zle, ono to tak,bohužel, ve většině případů vypadá. Barbucha to vystihla velice trefně, pro průměrně pracovitého Číňana by to musela být smrt.

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 23. dubna 2015 09:14
Reakce na Hoolinkah:

Srdcervoucích obrázků je všude plno. I utopený dítě se najde. Mně to ovšem připomíná tu starou reklamu na Unicef, jak na tebe při zvednutí hrnku s kafem (nebo kde) vyčítavě hleděl ten podvyživenej africkej sirotek. Vydírání odjakživa nesnášim, nepodporuju a ani se mnou nehne!

Tady je řešení, který je jediný možný: http://www.reflex.cz/clanek/komentare/63666/radek-bajgar-evropa-premie-pro-viteze.html 

Myslím samozřejmě tu druhou variantu

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 23. dubna 2015 09:31
Reakce na barbucha:

Vydieranie a hranie na city neznášam aj ja, bytostne. Áno, druhá varianta by problém riešila.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 23. dubna 2015 09:50
Reakce na Hoolinkah:

Ty nebohý ženy a děti už nejspíš naházeli do moře, ne?

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 23. dubna 2015 15:49
Reakce na mirajo:

Tia, ako som pochopila, bývajú umiestnené v podpalubí....

Online RoSa
Avatar
8232 příspěvků moje polička 23. dubna 2015 18:50

Dneska jsem někde v médiích zaslechla, že prej se nemáme bát, že prej ne všichni, co dorazej do Evropy, dostanou azyl a povolení k pobytu. Prej se bude prověřovat a zkoumat, zda jsou to politický či ekonomický uprchlíci... no, nejspíš chtějí uklidnit čím dál nasranější atmosféru bych řekla...

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 23. dubna 2015 19:25

Souhlas s Barbuchou - zachránit, dát suché oblečení, jídlo a poslat zpátky. Kdyby věděli, že v horším případě je čeká smrt, v lepším okamžitá deportace zpět, tak nepokvete kšeft pašerákům. Tím pádem ubyde podobných katastrof a budou to zkoušet legální cestou. Mně přijde tedy jednodušší vydat se na konzulát do hlavního města a podat si žádost o azyl, než toto... Jenže na takové nepopulární rozhodnutí by politici museli mít koule. Vydat se na cestu s myšlenkou "oni nás zachrání, protože musí, máme šanci, možná nám to vyjde" - to je citové vydírání a zneužívání humánnosti ostatních. Jenže Evropa si to nemůže takto masově dovolit. 

Vote for Barbucha! 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 23. dubna 2015 19:32

Počúvajte, tak toto mi vysvetlite...tých utečencov vám ľúto nie je, ale tých machistických číňanov, ktorí si to poondiali rovnako sami preferovaním pohlavia u detí a mnohokrát nielen potratmi, ale priamo vraždením novorodencov ľutujete len preto, že ich chcem zle oženiť? Čo si z toho mám zobrať ?!?

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 24. dubna 2015 09:44
Reakce na slniecko:

Neblbni  Já je nijak nelituju, jen jsem chtěla poukázat na to, že tvůj projekt by pravděpodobně nefungoval 

OT: Sama si už dlouho říkám, jak to v tý Číně nakonec dopadne. Buď tam budou ty tetiny, který jim zbyly, na rukou nosit... nebo skončej jak v Indii, kde se frustrovaný chlapi vrhaj na všechno, co má sukni (na věk nehledě). Že by se nakonec ti rozmazlení jedináčci ženili v zahraničí, moc nepředpokládám - takovej Číňan není zrovna partie, o který by snily všechny vdavekchtivý ať už Vietnamky, Korejky... o Japonkách ani nemluvě 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 24. dubna 2015 12:06
Reakce na barbucha:

No, ja len, či to mám brať tak, že než sa zle oženiť, to sa radšej utopiť...

No, v tom článku práve píšu, že v okrajových oblastiach sú to práve tie Vietamky a asi Kambodžanky, nechce sa mi to teraz otvárať, no a prekvitá pochopiteľne prostitúcia...lenže ono aj keď sa to nezdá tak nielen priamo sex, ale aj túžba mať dieťa=poslať ďalej svoje gény je silná a toto to nevyrieši...nehovoriac o tom, že mňa teda dosť desí predstava masy 160 miliónov frustrovaných chlapov bez možnosti sa niekde zreprodukovať a postarať sa o vlastných potomkov a teda ostať tam podľa možnosti v pokoji a mieri...tak ale to sme OT...

Tak ale uznáš, že ak by nemali ostať v tej Číne, bolo by najlepšie presmerovať ich radšej do tej Afriky:).

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 24. dubna 2015 12:14

No a na tú tému, že im dať možnosť sa usadiť niekde mimo...ono toto fungovalo v prípade prenasledovaných Židov v rámci 2.svetovej, pokiaľ ovšem ich vôbec niekto chcel vziať a vôbec niekto chcel a dokázal prepraviť (a jedno aj druhé bolo bohužiaľ vzácne)...lenže rozdiel bol v tom, že títo ľudia unikali pred inými, ktorí ich chceli zničiť a vedeli že sami v kľude dokážu spoločne žiť a vyžiť v bezpečí...problém s týmito utečencami je podľa mňa aj v tom, že oni unikajú do našeho bezpečia pred mnohokrát vlastnými besniacimi fanatikmi, takže oni u nás hľadajú si myslím aj osobnú bezpečnosť podľa možnosti, na nejakom opustenom ostrove by sa (podľa mňa oprávnene) báli, že sa tým akurát rozšíri vojnová zóna, že tí blázni sú schopní sa doplaviť za nimi šíriť ten správny islam...takže to by podľa mňa mohlo fungovať len pod Európskou vojenskou ...no dobre, tak radšej Americkou vojenskou správou...

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 24. dubna 2015 17:05
Reakce na slniecko:

Jo, idea to byla (s těma Číňanama) dobrá, ale asi by to neklaplo. Už jen si představ takovou ztepilou Somálku - ženich by jí byl do pasu 

Co se příkladu Židů a vlastního státu týče, tak to byla úplně jiná situace. Tihle dnešní uprchlíci přece už svoje území i státy mají. A na rozdíl od Židů si tam nevybudovali zajištěnej stát (státy), i když na to měli nesrovnatelně delší dobu (vlastně celou historii). A za to prostředí, bezpečný i nebezpečný, si můžou jen sami.

Podle mě žádný další území nebo ostrovy nebo cokoliv jinýho nepotřebujou, místa mají dost a dost. Jen tam uklidit! Myslím, že i tomu by mohlo pomoct vracení uprchlíků a zákaz pobytu/azylu v Evropě - pokud jim konečně bude jasný, že se nikam jinam nedostanou, snad i oni pochopěj, že si musej udělat pořádek především sami, doma. Ale když mají pořád ještě naději, že se o ně někdo postará (a sami nebudou muset nic), tak samozřejmě volej cestu co nejpohodlnější... 

Židovskej příklad je vhodnej z jinýho důvodu - aneb kterak vybudovat prosperující  domov i na poušti, i přesto, že ti veškerý okolí hází klacky pod nohy. A taky to jde. Z toho by se měli poučit.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 24. dubna 2015 17:50
Reakce na barbucha:

ále, do pásu- nie do pásu, to sú také výhovorky...vezme si židličku !

Tak ono v takom celkovom pohľade je to tak, ako píšeš, len keď si predstavím každého jedného zvlášť, jednoduchých ľudí, tak je to celé inde...keď si predstavím seba v ich situácii, tak sa tiež asi zachovám na štýl "Máňo, vem děti a pojď", nech si to tam zachraňuje kto chce, ako chce, ja chcem aby mi deti vyrastali niekde, kde im nebudú svišťať guľky nad hlavou...

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 24. dubna 2015 18:01
Reakce na slniecko:

Tomu rozumím, i od nás utíkali lidi - ale ti se ve velký většině dokázali uživit... Jen bych řekla, že pokud utíká pomalu půl národa, že by snad bylo lepší, aby se domluvili na nápravě doma - už je jich na to dost, aby měli nějakou váhu a sílu.

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 24. dubna 2015 20:00
Reakce na slniecko:

Počúvajte, tak toto mi vysvetlite...tých utečencov vám ľúto nie je, ale tých machistických číňanov, ktorí si to poondiali rovnako sami preferovaním pohlavia u detí a mnohokrát nielen potratmi, ale priamo vraždením novorodencov ľutujete len preto, že ich chcem zle oženiť? Čo si z toho mám zobrať ?!?

Ty tady píšeš o Číňanech, a lituješ utečence, ale tito to samé praktikují také, jak v zaostalé Africe, tak v malé Asii, se prvorozené dcery zabíjejí (jen se o tom nemluví), první musí být syn a teprve pak dívky, které se dají prodat. Už jsem to tu někde rozváděla, jak se v Sirii prvorozené dívky nechávají umřít.

To sem z tý Afriky taky chtějí přitáhnout. Valná většina těch co sem míří nechtějí žít tak jako my tady. Nesou si sem svoje zvyky, zákony, problémy a ty tu chtějí praktikovat. Evropu berou jenom jako zemi zaslíbenou "kde momentálně lítaj pečený holuby skoro samy do huby". Pokud i nadále budou takhle masově přicházet, tak se jenom jejich problém před kterým utíkají pomalu přesypává do Evropy a já mám taky nějaký potomky.....

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 24. dubna 2015 20:19

evidentne potrebujem používať viac smajlíkov...