Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Online viktorka_od splavu
Avatar
46127 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:35

barbucha mně teda především a nejvíc ze všeho štve, že ze základky vyjde dítě, který neumí tu násobilku. jako sorry ale jak je toto možný? tak buď je to uplnej retard samostatné existence neschopnej co dožije v ústavu, nebo je ta základka naprosto nahovno.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:38

barbucha Ale nemusí bejt řezník nikdo kdo nechce, ale klíčový je to plnohodnotná střední škola, si právě myslim, že ty mééééně chytré děti by nemusely na nějakou obskurní střední, ale třeba by rády šly na prestižní učební obor, kdyby jim někdo nastínil, že je to lepší varianta. A že změní názor no, tak nevim kolik truhlářů se rozhodne vstoupit do advokacie, voni ty rozlety jsou trochu limitovaný

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:39

viktorka_od splavu Prosim tě a který standardní dítě vyjde ze základky v devátém ročníku a neumí násobilku??

Offline barbucha blogger
Avatar
30683 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:42

Mutziputzi 

No právě! Teď jsi brouku udeřila hřebík na hlavičku  Protože advokát může jít makat do řeznictví (ne, nepiš mi že se třeba bojí krve ), ale naopak to už prostě tak ňák nejde!

To je taky myslím důvod, proč většina rodičů dychtí po co nejširším vzdělání harantů. Aby měli jednou na výběr... (nejsou-li již od mládí úzce zaměřeni)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:47

barbucha Ne, u nás je pokroucená představa, že maturita je "něco". Kdyby věděli, že jejich chlapec si vydělá jako truhlář dvakrát tolik než když udělá maturitu na nějaký béčkový střední, asi by viděli to široký vzdělání jinak. Jako kdybys měla blb...promiň šikovný dítě, cpala bys ho na střední a pak tradá na pracák nebo mu doporučila ať se rozumně vyučí?

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:48

slniecko ne že bych latině chtěla upírat klady, které jistě má... ale to, co píšeš je naštěstí sci-fi :-)

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:49
Reakce na barbucha:

​Protože latina (kterou jsem já bohužel neměla) je údajně velmi logickej jazyk, pročež tříbí myšlení 

​To je ale fakt fakt. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:50

Mutziputzi no hele já se násobilkou teda taky moc neohánim, protože ač je to k nevíře, prostě to fakt vůbec nepoužívám (fakt se mi ulevilo, co máme 90 kč stravenky, páč se sčítaj teda o hodně líp než 80 :-))), a to jsem chodila na výběrovou základku, ze který se mi dodnes zdaj občas ošklivý sny, ale třeba trojčlenku jsem se tam naučila a tu používám skoro furt, hlavně při vaření (vraž tam čtyři vejce (ale co když mám jen tři, aha!!! :-)

ale já mám na ty čísla fakt nějakou vlčí mlhu, prostě mozek se vypne, ale třeba zlomky sčítat umim, i logiku jsme na tý vejšce měli a dokonce i pár semestrů latiny a starý řečtiny (úplně k hovnu, ale co tě nezabije, to tě posílí, no), jen místo tý matiky jsem se radši asi opírala o tu motyku na školním pozemku nebo nevim.

Ale jinak s tebou souhlasim (holt každej nemůže bejt advokát a ani nesouhlasim s tim, že bude akvokát schopnej správně naporcovat maso)

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:52

barbucha tady úplně nechápu, jak to myslíš, jasně, že cesta advokát řezníkem, je jednodušší než opačně, i když i ten advokát by se asi potřeboval vyučit, ale tak nemůžeme všichni skončit tak, že budeme napřed vystudovaní doktoři, právníci atd. kdyby náhodou někdy ... a pak jít dělat řemeslo. Nebo jak je to myšleno, co mi tam uniká? 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:54

Potrefenáhusa já nedavno viděla pána se 109 korunovou stranenkou, to jsem pokladní trochu politovala 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:55

ice to jestli nám někdy zavedou, tak jsem v p****i :-)))

Offline andulka01
Avatar
10763 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:56

Potrefenáhusa Už trochu OT, ale já měla pozemky jak vystřižený z Bota jménem Melichar. Fakt, pozemky otročina a v červnu jsme si nakonec nesměli utrhnout ani třešni, protože to učila pí.. hospodářka školy, přesně ta, co každý den nosila domů tašky narvaný lepším jídlem z jídelny a ředkvičkama z pozemku. Zbytek našich výpěstků orvala po večerech cikáňata z okolí.

A dílny... to bylo lepší, šití bylo fajn, tam jsem byla za hvězdu. Ale těch ostatních hnusů co nás donutili vyrobit a dokonce odnést domů. Polystyrén tvarovanej páječkou, papuče z vikslajvantu, chemlonový tapiserie - sem se úplně voklepala ještě dneska.

Mutziputzi no právě, ty psychopati... Viděla jste film Učitelka? Tuším dávali v neděli.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 21. února 2018 15:04

barbucha mně teda především a nejvíc ze všeho štve, že ze základky vyjde dítě, který neumí tu násobilku. jako sorry ale jak je toto možný? tak buď je to uplnej retard samostatné existence neschopnej co dožije v ústavu, nebo je ta základka naprosto nahovno.

​taky rodiče budou trochu nahovno bych řekla...

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 21. února 2018 15:13
Reakce na barbucha:

To je taky myslím důvod, proč většina rodičů dychtí po co nejširším vzdělání harantů. Aby měli jednou na výběr... (nejsou-li již od mládí úzce zaměřeni)

​To si nemyslim: podle mě by bylo asi lepší dát toho šikovnýho pomalejc chápajícího nejdřív na řemeslo, a pokud by se ukázalo, že má na víc, tak si tu střední může střihnout po vyučení - ne? Měl by to svoje jistý, a pro uspokojení široké rodiny navrch i tu madurídu

Offline barbucha blogger
Avatar
30683 příspěvků moje polička 21. února 2018 15:23

RoSa 

Ale no jo, ať každej koná dle svého nejlepšího uvážení.

Nic z řečenýho ale neznamená, že by se do škol měly vrátit dílny a pozemky. Taky by se moh už konečně zjednodušit pravopis, ne? Aby se elity zbytečně nevyvyšovaly... když neuměj ani zatlouct hřebík 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. února 2018 15:28

barbucha Proti zjednoduseni pravopisu a ukonceni tupyho memorovani veci ktery vim kde najit, kdyz je potrebuju, bych nerekla ani popel kdyz jsme u toho

Online Sweet Potato
Avatar
34876 příspěvků moje polička 21. února 2018 15:39

Troufám si říct, že pro spoustu dětí by byly přínosnější ty dílny či vaření než druhý cizí jazyk, například.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 21. února 2018 15:46
Reakce na Mutziputzi:

slniecko k cemu proboha latinu??

​jednak preto, že románske jazyky sa po nej učia ako po masle a aj tie nerománske majú väčšinou množstvo pravidiel odvodené práve z nej a jednak preto, že veľká časť odborných výrazov vychádza práve z nej (a zo starej gréčtiny, ale tak zas uznávam, že sú isté hranice...a navrch ma gréčtina moc nebaví ).

A si predstav, o koľko konšpirácií by bolo menej, keby bežne ľudia rozumeli, aký je rozdiel medzi kauzalitou, koreláciou a koincidenciou.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. února 2018 15:49

slniecko No jasny, na VŠ super, na zakladce naprostej nesmysl, pri vsi ucte

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 21. února 2018 15:52

Mutziputzi v tomto prípade som myslela strednú...aj keď tá logika....tá logika....ako keď vidím na výške, čo sú schopní niektorí vyvodiť a z čoho ...lebo veď to logicky vyplýva...