Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. února 2018 12:14

Katrin_kouří_cigarety Truhlář, instalatér nebo zedník nejsou profese do montoven a je jich nedostatek, opět zaměňuješ nekvalifikovanou pracovní sílu a odborného řemeslníka.

Offline Katrin_kouří_cigarety
Avatar
156 příspěvků moje polička 21. února 2018 12:25
Reakce na Mutziputzi:

Truhlář, instalatér nebo zedník nejsou profese do montoven a je jich nedostatek, opět zaměňuješ nekvalifikovanou pracovní sílu a odborného řemeslníka.

​Tak to jsem nechtěla. Řemesla se podporují (třeba i formou stipendií pro žáky, kteří se na ně dají), to je v pořádku. Instalatérů je dost, truhlář a zedník jsou nedostatkové profese, chybí pro zajímavost taky chemici, malíři - lakýrníci, podlaháři, řezníci, pekaři....

Problém je, že když se řekne slaďování vzdělávací nabídky a potřeb trhu práce, tak bohužel vnímáno je to tak, že trh práce jsou ti velcí zaměstnavatelé a ti potřebují ty montážní pracovníky, takže děti se směrují na strojírenské obory a hotovo, máme opatření a jedeme dál.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. února 2018 12:32

Katrin_kouří_cigarety V pořádku, prostě podle mě jsou u nás málo podporovaný praktický školy a učební obory a zbytečně se lifrujou nepoužitelný maturanti bez odbornýho zaměření. Pokud by se zmiňovaný praktický předměty co se maj vrátit do osnov dobře uchopily, může to mít smysl, nevidím důvod se nad tím pohoršovat jako nad zpátečnickym krokem, kterej děti intelektuálně ohrožuje na úkor něčeho sofistikovanějšího.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 21. února 2018 12:48

Mutziputzi jako sorry ale nevidím důvod učit děti na základce pilkou řezat překližku a "kdyby se to správně uchopilo" je naprostá utopie - přesně jak píše Katrin_kouří_cigarety 

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 21. února 2018 12:52

viktorka_od splavu ty to, mám pocit, zas berieš z pozície tvojho školského zážitku. Nemyslím, že takto je to myslené. Ale všetko závisí od pedagoga a tam je potom jedno či učí matematiku, alebo IT predmety alebo pracovné vyučovanie. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 21. února 2018 12:56
Reakce na domenica:

z českých dětí budou výborní houbaři.

 

Já bych byla pro, aby se houbařit/zatlouct hřebík/přišít knoflík!! naučili haranti doma s pomocí rodičů. Škola nechť je vzdělává - a místo pofiderních "pozemků" bych ráda viděla třeba také rétoriku! Na rozdíl od zahraničních, ti naši mají problém se i vyžvejknout...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. února 2018 12:56

viktorka_od splavu Ty nevidíš duvod proč jo, ja zas proč ne, není to na úkor ničeho. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 21. února 2018 13:04
Reakce na barbucha:

Já bych byla pro, aby se houbařit/zatlouct hřebík/přišít knoflík!! naučili haranti doma s pomocí rodičů. Škola nechť je vzdělává - a místo pofiderních "pozemků" bych ráda viděla třeba také rétoriku! Na rozdíl od zahraničních, ti naši mají problém se i vyžvejknout...

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 21. února 2018 13:28

barbucha tak, podľa môjho názoru by okrem rétoriky mali byť povinné aj praktické cvičenia z logiky a latinčina, minimálne na stredných školách...ale to je už úplné sci-fi...

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 21. února 2018 13:30

No a k tomu, že ako sa to "pojme"....no ja som naposledy vypenila nad učebnicou fyziky ...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. února 2018 13:35

slniecko k cemu proboha latinu??

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 21. února 2018 13:45

Mutziputzi 

„i skladník ve šroubárně si může přečísti Vergilia v originále“  

Jinak k té předešlé debatě: je mi fuk, jestli můj truhlář/instalatér/podlahář/elektrikář ovládá angličtinu nebo integrály. Jsem ráda, když nějakýho dobrýho vůbec seženu. Tudíž bych neřekla, že se nad nima společnost vofrňuje - naopak. A šikovnej řemeslník na tom finančně jistě není špatně - určitě líp než blb s maturitou v montovně.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. února 2018 13:59

RoSa Teď nevim na který z mejch mnoha mouder reaguješ

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:08
Reakce na Mutziputzi:

slniecko k cemu proboha latinu??

​Protože latina (kterou jsem já bohužel neměla) je údajně velmi logickej jazyk, pročež tříbí myšlení 

Hele k tomu vofrňování nad řemeslníkama - to přece neni pravda, že mají málo uznání. Jak už píše RoSa , šikovnýho si každej váží.  Žádnej respekt si nezaslouží jen pitomec, a je jedno, jestli má učňák nebo dvě univerzity.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:14

barbucha Já ale neřikam, že se nad nima někdo vofrňuje, já tvrdim, že řemeslo nemá takovou prestiž aby to dělný typy lákalo na učňák, možná je to ani nenapadne a přitom by se uživili líp než s vychozenou střední podnikatelskou.

Jinak teda logiku si procvičim radši něčim jinym než mrtvym jazykem

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:22

Mutziputzi 

Tak TY jsi psala, že hloupý děti mají mazat na učňák a ne na střední školu - to není otázka prestiže řemesla, ale právě naopak přístupu tobě podobnejch  který dávaj rovnítko mezi "pitomec" a "učňák".

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:24

barbucha Ježiš ale pokaždý s omluvou, že používam zkratku, nahraď si slovem šikovný, nestudijní typ, řezník pokračující v rodové tradici atd...

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:27

barbucha A co takhle udělat z matiky trochu příjemný předmět než to zase obcházet a vymýšlet kojotiny typu: budem učit latinu a logiku, programovací jazyky...

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:32

Mutziputzi 

No, tak když vynecháme tahání za slovíčka  tak já bych stejně řekla, že i ten řezník pokračující v rodové tradici se může jednoho dne vzbudit a naznat, že už v tý tradici pokračovat nechce. A co potom, když bude mít jen ten řeznickej učňák?

Pokud by měl aspoň (plnohodnotnou) střední školu, už si může víc vybírat přece! Takhle by si akorát zavřel dveře ke všem jinejm možnostem...

Jasně že pokud sotva proleze i ten učňák a nenaučí se nikdy ani násobilku (leč vepře naporcuje bezchybně), tak OK.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 21. února 2018 14:34
Reakce na ice:

barbucha A co takhle udělat z matiky trochu příjemný předmět než to zase obcházet a vymýšlet kojotiny typu: budem učit latinu a logiku, programovací jazyky...

​Já myslím že latina ani logika ještě nikomu neuškodila, nebo jo? Logiky není nikdy dost  Ale matika je prostě matika, s předmětem jako takovým nic neuděláš - svoji výzvu bys měla spíš adresovat všem matikářům