Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Janulik03
Avatar
16726 příspěvků moje polička 21. února 2018 20:52

Jiná Realita no ale ze ma zdravotna sestra menej ako predavacka, nie je vinou toho obchodu. Sestry nie su zaplatene ani u nas a je to fakt smutne. Socialna praca je este horsie platena. Osetrovatelky v starobinci maju take almuzny, ze z toho vyzit je umenie. A robia to. Mam pred nimi obrovsku uctu, nedokazala by som to. Lidl plati dobre hlavne preto, lebo ma dobre zisky a je super, ze aspon niekde to zamestnanci pocitia v pozitivnom ohodnoteni. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46121 příspěvků moje polička 21. února 2018 20:55

Janulik03 přesně tak. je smutný že to někdo bere jako "na svůj úkor", že to těm prodavačkám nepřeje. já to přeju každýmu kdo pracuje, aby si vydělal.

Offline Janulik03
Avatar
16726 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:02

Jiná Realita jo a chleba bude piect Ounz . 

No a teraz mi dosiel ten paradox ako krasne sa prepojil nick Ounz s nemocnicou. 

Offline continuity
Avatar
33808 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:05

Kokoska protoze tu alergii chytla nekdy v 35? letech. dite na krku bez manzela, to se opravdu dodelava maturita mnohem hur nez v 18. proste ja mam z toho ponauceni a celkem i rozumim tomu, ze v dnesni dobe nikdo na ucnak ditko dat nechce, pokud se tam nema jak dostat k maturite. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:14

continuity Dostat se na maturitní nástavbu po vyučení není problém. Je toho hodně. Co ale problém být může, jsou povinné přijímačky. Ale ty jsou dneska už i na čtyřleté obory. 

Kadopádně nástavba trvá dva roky.

Takže celkem pět let a člověk má výučák, odbornost i maturitu. Mně to přijde jako dobrá volba, pokud dítě není jasně studijní typ.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:15
Offline Janulik03
Avatar
16726 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:16

continuity teda neviem ako kde, ale mam dojem, a opravte ma ak sa mylim, ze drviva vacsina ucnoviek ponuka po vyuceni nadstavbu maturitnu. 

Offline Janulik03
Avatar
16726 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:18

Ounz sa nesmej a nakupuj muku. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:18

Janulik03 Když ne každá, tak skorokaždá 

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:28

Hele, tohle přece nemůže myslet vážně, nebo jak tomu mam rozumět?!

https://www.novinky.cz/domaci/464031-babis-budu-jediny-kandidat-na-premiera-az-do-smrti.html

Doživotní funkce?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:39

viktorka_od splavu a kdo to prodavačkám nepřeje?

Offline continuity
Avatar
33808 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:45

Janulik03 Dadoo par ludi, co si maturitu dorabali dodatocne poznam a mam pocit, ze je to o poznanie tazsie (a nie neboli to lempli alebo hlupi ludia, napr. proste dievcatu nesla matika, tak ju dali na krajcirku (strihy pritom konstruovala perfektne), nakoniec vystudovala VS, ale mnoho rokov trapenia to bolo. 

bratranec ma kuchar casnik ale na hotelovke, dnes robi prevadzkara v drahom dobrom hoteli, v pripade, ze by siel na ucnak, tak tu maturitu neda, protoze sa musel skoro zenit a starat sa o rodinu :) ono nikdy neviete ako sa to nakoniec v zivote vyvinie a uz to niekdo napisal vyssie, je vzdy lepsie mat v zivote viac moznosti ako menej. 

mne je to fuk, ja vam davam pohlad z druhej strany. a myslim, ze takto to ma mnoho rodicov a preto si myslim, ze sa situacia nezmeni, kym sa nezmeni system skolstva. a mozeme si nariekat kolko chceme ako tie deti nechcu do ucenia. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46121 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:48

Jiná Realita ten kdo se okamžitě začne rozčilovat že to je víc než si vydělá kdokoliv "potřebnější"

Offline Janulik03
Avatar
16726 příspěvků moje polička 21. února 2018 21:59

continuity ano rozumiem. Len niekedy decko je s prepacenim blbe a potom zisti ze ta skola nebude az taka hrozna a dorobi si maturitu, niekto ide rovno na maturitny obor a je mu na figu. V 15 je este tazko vediet co budeme v zivote robit. Niekedy zas rodicia maju predstavu a nie je splnitelna. Suhlasim, ze viac moznosti da vyssie vzdelanie. Ale teraz ked citam o chlapovi ktory sa zivi manualne ako o lopate a primitivovi, tak sa mi jezia chlpy od zlosti. Celkovo je citit taku akoby nadradenost nad robotnikmi a to mi vadi. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 21. února 2018 22:00

Jiná Realita no dost to vypadá, že jim to nepřeješ ty... jasně, že je hodně podhodnocených profesí, ale za to přece lidl nemůže, a je jen dobře, že je schopen prodavačky zaplatit. přiznávám, že nevím, zda pokladní "jen" sedí za kasou, nebo dělá na prodejně i jiné práce, ale i kdyby ne, tak i tak to bude dost záhul... navíc je potřeba to brát tak, že nosí dres "no future" protože žádný postup se tam moc čekat nedá... (opět to samozřejmě platí i u jiných profesí, opět za to ale lidl nemůže)...

a souhlas s viktorka_od splavu , nevím teda jak Dadoo , ale já bych v lidlu  nedala ani dva dny, natož týden...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. února 2018 22:01

viktorka_od splavu možná by bylo lepší napsat rovnou, že myslíte, že já, než kolem toho dělat směšný taneček, a já bych vám rovnou napsala, že jste vedle jak ta jedle.

ovšem systém, kde hasič, který vytahuje utopence a vystříhává mrtvoly z aut, bere dost menší plat, než jeho žena, která pípá za kasou, je teda hodně zlej. 

což jsem chtěla říct, ale nepochopila jste to.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 21. února 2018 22:02

barbucha hele píše jediný kandidát, ne jediný premiér ... bych si spíš myslela, jestli to není nějakej jako návod 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46121 příspěvků moje polička 21. února 2018 22:03

nolita no ony tam právě i tahají těžký bedny, vyskladňují zboží, uklízí... jakmile není pokladna obsazená hned musí valit dělat něco jinýho, zahálka se netrpí. pracuje tam kolegyně maminka a nejsou to lehce vydělaný peníze (na podrobnosti se nevyptávám, jen co mezi řečí slyšim)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46121 příspěvků moje polička 21. února 2018 22:06

Jiná Realita já jsem to pochopila. ale tu paní co pípá za kasou neplatí "systém". tu platí řetězec lidl. a když jí bude chtít platit sto tisíc tak super, já jí to přeju. plat hasiče nebo sestry je v tomto uplně irelevantní. to je cos zase ty nepochopila.

Offline Janulik03
Avatar
16726 příspěvků moje polička 21. února 2018 22:09

Suseda predava v lidlu. Ked nesedi v kase, ma pridelene regale ktore doplna tovarom a je zodpovedna za dany usek. Medzitym, ak na nu vyjde sluzba, pecie pekarske vyrobky. Ti znamena nalozi regal peciva z mrazaku, nastavi pec potom pouklada upecene. Popritom ju odvolaju zas na pokladnu podla poctu zakaznikov pred kasami. Cize ziadne leharo a este jej musia sediet peniaze v kase.