Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 10:40
Reakce na dynda:

​To už  nezní tak nereálně, že? Ještě před chvílí jsem si říkala, že až to Zeman konečně jednou zabalí, budeme volit mezi přijatelnými kandidáty. Jenže se začínám bát, co se nám nabídne příště. Třeba Okamura? 

​Pitomio jako kandidat na dalsi volebni obdobi me bohuzel taky napadl jako prvni :(

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 10:52

A666 "vítače" z drahoše pro potenciální voliče z té konkrétní skupiny udělal podpis výzvy akademiků. voliči, kteří nechtějí migranty, mu to prostě neodpustili. (podotýkám, že je úplně jedno, co v té výzvě vlastně stojí objektivně, ti voliči ji subjektivně vidí jako zlo).

Offline černá káva
Avatar
1911 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 11:10

Já se přiznám, že mám slabé nervy , takže to vše sleduju zprostředkovaně,, raději zde než naživo. Ale referenda jsou cesta do záhuby. Když lůza volí lůzu, je blíž a blíž na Balkán, k postsovětským republikám...

Slabou útěchou je, že člověk má volbu žít morální poctivý život vždy, jako za Hitlera nebo v normalizaci, ale přece jen na rozdíl od těch, co jim jde o moc, jde člověku o budoucnost.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 11:11
Reakce na Jiná Realita:

A666 "vítače" z drahoše pro potenciální voliče z té konkrétní skupiny udělal podpis výzvy akademiků. voliči, kteří nechtějí migranty, mu to prostě neodpustili. (podotýkám, že je úplně jedno, co v té výzvě vlastně stojí objektivně, ti voliči ji subjektivně vidí jako zlo).

​No ale o tom to je, jak chceš nabídnout alternativu lidem, kteří uvěří čemukoliv aniž by si to nějak ověřili? Jedinou alternativu, kterou jim můžeš nabídnout, je být stejně "fanatický", což bude zase neskousnutelné pro jiné voliče. Já chvíli sledovala tu FB skupinu "Pan prezident za nás, my za pana prezidenta", a tam prostě o diskuzi nikdo nestál, Drahoš byl zlo, Zeman byl jediné a nejlepší dobro. Běžně tam lítaly absolutně neověřené informace a nikoho to neznepokojovalo. Pár lidí se tam snažilo slušně ptát a diskutovat a většinou se nic nedozvěděli......

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 11:15

razorblade 

Normálně mám úplně strach z toho, co jsou lidi schopní si zvolit, podvodníky, nácky, komunisty... fajn, v rámci politických stran je momentálně nabídka hodně špatná, možná vnímají ANO jako stále ještě změnu, nechali se oblbnout, dostali mňamózní koblihu, kdesi cosi. Ale proč ten prezident, to se jim fakt těch 5 let líbilo? To je ten Drahoš v jejich očích fakt tak hroznej? Akademie věd je málo? Tohle už byl úplně jednoduchý výběr ze dvou, žádný křížkování či jiný fígle.   Normálně mi dneska došlo, že už třeba nebudou nikdy volby, jejichž výsledek by mě potěšil. Politika je dobrý korýtko, stačí se chytit tématu, který bude dobře znít dolním 10 milionům a máš vystaráno, o nějaký budování státu vůbec nejde, po nás potopa. To je znepokojující.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 11:21

Jiná Realita no tak pokud je úplně jedno, co ve výzvě (v čemkoliv) je, protože ti, o kterých píšeš,nejsou ani ochotni si ji přečíst, natož dát do souvislostí, tak to je pak těžné...ale je potřeba začít vysvětlovat a to vyžaduje snahu na druhou straně poslouchat, zatím to moc nefunguje ani na jedné straně... 

a jak tady padlo něco o urážení voličů zemana apod. .. respektuju naprosto jejich právo na jiný názor, právo ho projevit, setrvat na něm, vyhrát s ním....to že je pro mě jejich názor neakceptovatelný, je myslím, už druhá věc, stejně jako to, že si na základě toho o nich vytvořím nějaké  mínění, kdy to, že jsou to vlastně hodní lidé pro mě bude naprosto vedlejší... 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 11:22

A666 přesně vystiženo...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 11:27

A666 já ale nemyslím tohle fanatické jádro.

myslím svoje spolupracovníky, zaměstnance, sousedy, kteří rozhodně na takové skupiny nechodí, nenávist nestříkají kolem, nechystají domobranu, v hlavě mají mozek, ale chtějí státní představitele, kteří místo podepisování prohlášení a výzev k soucitu a pochopení budou sdělovat "uděláme všechno pro to, aby naše území bylo pro migranty nechtěným místem" - a to zcela v mezích zákona. 

drahoš sice řekl, že kvóty nechce, ale výzvu podepsal, tak to pak tato skupina lidí brala jako neupřímnost.

nijak to nehodnotím, jek zprostředkovávám názor skupin lidí, se kterými se stýkám.  

myslím, že určitě nevolili třeba okamuru, protože jeho způsob protimigračního boje už neschvalují. 

a s touto skupinou se pracovat nepochybně dá. opravdu to nejsou zvířátka. stačil by jim zkrátka kandidát, který by nehlásal pochopení, zvládneme to, klidně jich můžeme 5000 vzít, ono se mi nic nestane a vy jste všichni xenofobové a vesničtí hlupáci, ale kandidát, který by jako program měl třeba "budu se zavazovat o zpřísnění imigračních zákonů a pravidel sociální podpory pro imigranty". možná jsem naivka, ale myslím, že by to úplně stačilo. řekla bych, že do druhého kola by šel tento kandidát a zeman.

přitom by to naprosto nemělo vadit ani té druhé "drahošově" straně, protože na tom, že si stát nastaví jak chce přísná pravidla pro imigranty, není nic ani nenávistného, ani xenofobního. 

opět přecházím fakt, že prezident tohle stejně zásadně neovlivní, ale volby jsou prostě (i) boj emocí.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 11:30

vlastně bych řekla, že to je zásadní problém těch "kladných" kandidátů.

nepochopení toho, že volby jsou především boj emocí a nějaké to vzrůšo.

drahoš žádné emoce nemá. kdyby měl aspoň milenku, možná by uspěl.

kandidát, který bude pořád tlačit na rozum, v čr podle mě nikdy neuspěje. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 11:46
Reakce na Jiná Realita:

A666 já ale nemyslím tohle fanatické jádro.

myslím svoje spolupracovníky, zaměstnance, sousedy, kteří rozhodně na takové skupiny nechodí, nenávist nestříkají kolem, nechystají domobranu, v hlavě mají mozek, ale chtějí státní představitele, kteří místo podepisování prohlášení a výzev k soucitu a pochopení budou sdělovat "uděláme všechno pro to, aby naše území bylo pro migranty nechtěným místem" - a to zcela v mezích zákona. 

drahoš sice řekl, že kvóty nechce, ale výzvu podepsal, tak to pak tato skupina lidí brala jako neupřímnost.

nijak to nehodnotím, jek zprostředkovávám názor skupin lidí, se kterými se stýkám.  

myslím, že určitě nevolili třeba okamuru, protože jeho způsob protimigračního boje už neschvalují. 

a s touto skupinou se pracovat nepochybně dá. opravdu to nejsou zvířátka. stačil by jim zkrátka kandidát, který by nehlásal pochopení, zvládneme to, klidně jich můžeme 5000 vzít, ono se mi nic nestane a vy jste všichni xenofobové a vesničtí hlupáci, ale kandidát, který by jako program měl třeba "budu se zavazovat o zpřísnění imigračních zákonů a pravidel sociální podpory pro imigranty". možná jsem naivka, ale myslím, že by to úplně stačilo. řekla bych, že do druhého kola by šel tento kandidát a zeman.

přitom by to naprosto nemělo vadit ani té druhé "drahošově" straně, protože na tom, že si stát nastaví jak chce přísná pravidla pro imigranty, není nic ani nenávistného, ani xenofobního. 

opět přecházím fakt, že prezident tohle stejně zásadně neovlivní, ale volby jsou prostě (i) boj emocí.

​Já Ti rozumím, ale problém je, že kdo chtěl slyšet ten dle mého opravdu slyšel. Jako točit se na Drahošovi a jeho údajné neupřímné změně názoru když si přečteš, jak to bylo se Zemanovými výroky o Euru v minulosti (ještě třeba v roce 2014) a dnes? To mi přijde nepochopitelné.

Navíc všichni říkali, že kvoty nechtějí, že se musí bránit vnější hranice atd. Zeman de facto v otázce migrace neříkal navíc nic jiného, než Drahoš. ČSSD a Sobotka se poslední 3 roky těm kvótám jako představitelé státu fakt bránili no a jak dopadla ČSSD v parlamentních volbách?

Zpřísnění imigračních zákonů a pravidel podpory pro migranty - no jenže právě tohle prezident jaksi nemá v moci a třeba ta sociální pdopora běží v každém státě zvlášť a nemyslím si, že by zrovna v ČR byla benevolentní, jinak by tu asi zůstávali a neprchali do Německa....

P.S. ČR prostě pro migranty je nechtěným místem už dnes, v tom se celkem nemusí nic řešit.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 14:36

Jiná Realita ty jo, z toho co píšeš by si jeden myslel, že v čr je to samý uprchlík dostávající štědré sociální dávky... 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 14:59
Reakce na Jiná Realita:

vlastně bych řekla, že to je zásadní problém těch "kladných" kandidátů.

nepochopení toho, že volby jsou především boj emocí a nějaké to vzrůšo.

drahoš žádné emoce nemá. kdyby měl aspoň milenku, možná by uspěl.

kandidát, který bude pořád tlačit na rozum, v čr podle mě nikdy neuspěje. 

​Já bych neřekla, že Drahoš žádné emoce nemá, ale nedokázal s nimi pracovat u voličů. Sázel hlavně na ten rozum a slušnost, jak píšeš a to ve vysoké politice a ve volbách nestačí přesně, jak píšeš.

Kupříkladu můj kolega v práci v podzimních parlamentních volbách dal hlas pirátům, ale k tomu aby v druhém kole nešel volit Drahoše mu stačilo, že vytáhli jeho dřívější výrok, že se mu dobře jednalo s Kalouskem. Je jedno, že ten argument ve čtvrteční debatě vyvrátil. Pro něj je Kalousek zkrátka stejné zlo jako Babiš a kdo řekne, že se mu s ním dobře jednalo, je jeho prodloužená ruka 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 15:04

wendulka To ale taky není úplně pravda, Zeman tvrdí, že měl Dragoš prohlásit, že Kalousek je jedním z politiků. kterým důvěřuje, to Drahoš dementoval, to že se mu s Kalouskem dobře jednalo coby předsedovi AV nevyvrátil a vyvracet se nesnažil, to opravdu řekl.

Online Lumi
Avatar
77 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 15:31

Potvrzuji, co píše Jiná Realita, mám kolem sebe hodně lidí přesně takto smýšlejících. :-/

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 15:31
Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 15:52

Mutziputzi Jsem to blbě napsala. Ano, je to tak, jak píšeš. Ale prostě už jen to, že řekl, že se mu s ním dobře jednalo, je pro mého kolegu totéž, jako kdyby řekl, že mu důvěřuje, což neřekl. Zkrátka i to je podle mého kolegy špatně = působení na emoce. Tak jsem to myslela.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 16:02

nolita no za to, jak to bere nemálo lidí, bohužel fakt nemůžu (smajlík krčící rameny...)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 16:10
Reakce na nolita:

Jiná Realita ty jo, z toho co píšeš by si jeden myslel, že v čr je to samý uprchlík dostávající štědré sociální dávky... 

​to je přece v rámci kampaně úplně jedno, jestli je nebo není - zásadní je jak se k tomu který kandidát postaví,protože pro lidi je to důležité téma. jestli je to důležité pro tebe, nebo jestli je to reálné či nereálné nebezpečí, na tom nesejde. lidi to tak vnímají a to rozhoduje.

a pokud to někdo nechápe tak nemůže být prezidentem, fakt ne.

a řeči "já jsem za slušnost, já budu bojovat proti rozdělení společnosti" - co to jako je? já chci slyšet ZA CO bude, jaké myšlenky zastává, jaké vize... neže toto se mi nelíbí tak mě volte a já to dělat nebudu. to je snad samozřejmost.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 16:50

Ale jo, tak nevydrzim, kdo vam tady 1000x opakoval, ze Drahos nema nejmensi sanci???

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 17:01

Mutziputzi no jo, nejmensi sanci nemel, 48 procent, takovej mizernej vysledek... :D