Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 18:53

wendulka Za pet let bude troufam si tvrdit vyrazne optimistictejsi elektorat, ja tomu verim

Offline Černá kočka
Avatar
1314 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 18:57

Absolutní rozdíl hlasů byl 152 184, ale teoreticky by k vítězství Drahoše stačilo kdyby se 76 093 voličů rozhodlo dát hlas jemu a ne Zemanovi, těch 76 tisíc představuje 1,37% všech sečtených platných hlasů.

Nic to bohužel neznamená, na kdyby se nehraje.

Online andulka01
Avatar
10636 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 19:00

Dočítám, měla jsem počítač týden v servisu. 

Jsem zklamaná, jsem naštvaná, výsledek volby jsem obrečela. Je mi stydno, hlavně je mi prostě strašně stydno, jak tahle squadra může být v čele této krásné země. Ani když Zeman natáhne bačkory, nic se tím nezlepší, naopak, do funkce se jako náhradník nakýbluje Babiš a s volbama fakt pospíchat nebude (zato s kampaní pro svého kandidáta váhat nebude). Spolu se Zemanem napáchají mnoho zla, ale byla by tu určitá šance, že si Babiš Zemana nějakou kravinou znepřátelí.

Už mi zbývají jen zlomyslné drobnosti: Technici z hradu pro Zemana mají připravenou lafetu, to ano, rozhodně však ne tu po Masarykovi a Havlovi, ale tu po Gottwaldovi...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 19:00

Mutziputzi Ti ten tvůj věčný optimismus za pět let připomenu.

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 19:09

Mno... Sázkové kanceláře už hledají Zemanova nástupce. Favoritem je Václav Klaus ml..

Obávám se, že to příště nebude lepší, vší lid prostě rozhoduje...

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 19:33
Reakce na Mutziputzi:

Lilly_Ku Vzhledem k teoretickymu potencialu od nepostupujicich do druhyho kola souhlasim ze mizernej

​tak Schwarzenberg před 5 lety na tom byl o dost hůř (měl jen 45%, rozdíl přes 500 tisíc hlasů), ono rozdíl 150 tisíc hlasů je fakt docela těsný......

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 19:34

A666 no, to je jak olomouc s prilehlejma vesnicema :)))

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 19:42

A666 Jo, jak uz padlo, polovina Drahosovych volicu ale nevolila Drahose, nybrz antiZemana, to nedela jeho potencial srovnatelnym. Drahos jako clovek je obdivuhodnej bez debat, neni ale politik, bez ohledu na nepolitickou minulost, nema zadny charizma, neumi mluvit a proto nikdy nemuze pracovat s davem, to je proste hola nutnost. Znova opakuju, ta slusnost, ktera vam tady stacila, je pro me samozrejmost, chybi bohuzel neco navic...

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 19:47
Reakce na saryvary:

Já tak věřila, že to dopadne dobře a teď jsem zklamaná, zoufalá, zralá na sebevraždu :-( Ach jo.

​Prosím, ak Vás skutočne napadajú takéto myšlienky, neváhajte vyhľadať pomoc, prípadne mi napíšte správu, pokúsim sa nájsť pre Vás niečo vo Vašom okolí.

Ak nie, prosím, vážte slová.

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 20:08
Reakce na Jiná Realita:

zatím jsem nečetla moc závěrů, proč to takhle dopadlo.

asi tady rozproudím strašné vášně...ale mně z toho výsledku plyne, že by se česká nejen politická scéna, ale celkově celá inteligence, "kavárna" a kdokoli podobný asi nějak vážně zamyslet a postavit k názoru nemalé části českého národa k imigraci.

většina z vás tady žije v silně odtržených sociálních bublinách. já se každý den stýkám s masou voličů zemana. a už vím, proč ho nemálo z nich volí. hodně z nich ani nezná žádný jeho politický názor nebo bonmot nebo historii, nesleduje zprávy, nevidělo videa, jak ho málem na vozíku vozili v číně jak opici... často nechápou podstatu politického dění, které z toho může plynout. nemálo z nich ho vůbec nemá v oblibě a nikdy by veřejně nepřiznalo, že ho volí (jinak jsou pravicoví, proti babišovi, ve volbách volí třeba ods, ale jsou zásadně proti imigrantům). oni jen ví, že je proti migraci. 

a oni si tu migranty způsobem, který si asi neumíte představit, opravdu nepřejí.

a nikdo je neposlouchá, nikdo je nepodporuje, nikdo s nimi nemluví, inteligence se jim posmívá a pohrdá jimi. oni mají obavu, že jim ve vesnici postaví ubytovnu a do ní jim nastěhují arabské mladíky, jak to viděli, když byli v německu, a vrátili se znechucení. hodí hlas komukoli, kdo jim aspoň slíbí, že tomu zabrání. je jedno, jestli je v jeho silách to skutečně udělat. aspoň to řekl. zeman to řekl jediný, takže neměli jinou možnost, než volit jeho. protože pro ně je to nejdůležitější téma.

​Tak jsem se zamyslela... a vyvstalo akorat nekolik otazek.

Uz nekdo tem dobrym lidem sdelil, ze sem zadni imigranti nechtej?! Ze tech par co se tu objevilo, frcelo zakratko dal do Nemecka?

A proc to tak strasne nechtej, proc je to pro ne nejdulezitejsi (predpokladam teda ze dulezitejsi nez bydleni, prace...zdravi... dobre skoly pro deti...)? To se bojej, ze se jim zkratej davky nebo co, ze se budou zivit imigranti a na ne samotny uz nezbyde? Fakt jim budou zavidet podporu? Lepsi bydleni?

Mimochodem pri stavbe te ubytovny by mnozi mohli ziskat praci=vydelek, a pri jejim naslednym provozu rovnez. Plus obce nejaky ty dotace... treba na kanalizaci... To je ale asi taky nezajima?

Nam nerikej, ze zijeme v bubline. V ty bubline zijou tihle lidickove - protoze bez jakykoliv informace (o kterou ani nestojej! zkus jim neco vysvetlovat) a aniz by k nim pronikla jakakoliv zprava, maji prece uz davno jasno. A staci jim neco slibit.

Nevim nevim kdo by se mel nad sebou zamyslet... Myslis jako jim zacit podkurovat, aby se zas nahodou neurazili a nevolili to co nechceme? Stejne to nebude nic platny! Ale spanembohem at si volej koho chtej. My se s tim nejak vyrovname, a oni lepsi zivot mit nebudou! 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 20:09

Čtu všechny vaše argumenty, které měli Zemanovi voliči vzít do úvahy a.. "bavím se" Je totiž žádné argumenty proti jejich prezidentovi nezajímají. Nečtou, to, nepřemýšlí nad tím. Mají jasno! Všechno je to spiknutí proti nim. Ted konečně vyhráli oni, ti utlačovaní, konečně to těm elitám zase nandali. 
Absolutně je nezajímají Zemanovy lži, sprostoty. Resp. naopak, zajímají je jen potud, že to zase někomu nandal.  
To je baví.

Zeman má dokonalý podpůrný tým a na té podbízivosti masám pracují už dlouho.

Navštíví kdejakou díru, tým mu připraví nejdůležitější problémy lokality, on o nich fundovaně prohovoří, dá těm lidem pocit, že ho jejich problémy zajímají a oni odcházejí domů a mají pocit, že zažili nejkrásnější den v životě. Byl u nich prezident, podpořil je, strefil se do těch panáků nahoře, dal jim naději.

Pak je opravdu nezajímá, co plácají o Zemanovi v TV, protože oni VĚDÍ, jaký je prezident doopravdy. Protože už je jejich.
S tímhle se velmi špatně bojuje, protože ti lidé většinou nejsou žádný mozkový trust, ale on jim dá pocítit je jich důležitost a vypadá to, že je nemá za hlupáky - protože oni samozřejmě zapomněli, jak o voličích mluvil - polovina národa dementní... std. 
Všechno pak proti němu považují za podpod, kampaň apod.A jako takoví se snadno nechají zmanipulovat. Je to JEJICH prezident. Nemůžou volit nikoho jiného, žádného neznámého cizáka.
Jedna známá na FB mi vmetla, že se konečně se prý zbaví té "elity", že ted jim to společně nandali.
Oni slovo "elita" chápou jako urážku, jsou to lidé, které nenávidí, protože si myslí, že jsou něco víc, než oni.
Pojem elity v národě absolutně nechápou. Nejsou to pro ně vědci, umělci, lékaři, prostě schopní lidé. Jsou to hajzlové, kterým to ted nandali a zase budou mít toho svého prezidenta, kterého mají rádi, protože on má rád je.
A že má chyby.. no kdo je nemá.. kdo nelže.. není důležité, že, hlavní je, že je jako oni. A vůbec, poslouchat útoky na něj nebudou, protože vědí svoje! 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 20:09

Mne by se jako dobra kandidatka na prezidentku hodila Petra Buzkova. Byt jsem socdem nikdy nevolila, ona se mi zdala celkem pricetna. Je politicky zkusena, neni blba, urcity charisma ma a je to vlasne i antizeman :) 

Jinak je skoda, ze Fischer zacal s kampani dost pozde, kdyby zacal driv, verim, ze mohl v druhem kole skoncit on a ze by dokazal oslovit i vic nerozhodnutych. A zaroven by umel mnohem lip celit Zemakovi.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 20:11

razorblade Ani omylem s tema jeho vyrokama “vytrzenejma z kontextu” a charizmatem level Drahos

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 20:17

Mutziputzi pro me statnicky charisma mel. Na jeho projevu byla videt velka diplomaticka zkusenost. Myslim, ze jeho duel se Zemakem by byl o nekolik levelu vys, nez Drahosuv

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 20:22

razorblade Mám stejný názor. Přestože pro mě byl nevolitelný jako homofob, v prvním kole, ve druhém bych mu to dala. Jako tedy skoro komukoliv.

Ale to v podstatě každému z těch tří - Hilšer, Horáček, Fišer.

Já čekala, že by se mohl stát Drahošovým kancléřem. To by mu slušelo velmi. No.. :-(

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 20:31

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 20:35

Dadoo 

Pojmenovala si to úplně přesně, souhlasím s tím do posledního slova.

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 20:43

Dadoo 

Jo, ted to tem elitam nandali! A takovy vyzadujou po ostatnich respekt... 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 20:47

Vzkaz od našeho prezidenta sjednotitele. Máme teď na pět let zavřít ústa.

Odkaz rozkliknout jen na vlastní nebezpečí:

https://www.facebook.com/Novinky.cz/videos/10156156514759884/