Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 21:19

Krehutka Promiň....ale jsme tam spolu

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 21:24

Krehutka to je ten, co jim tam zkolaboval? "V obci Doksy požil řidič..."

Online Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 21:24

Krehutka Šmajrá, co to je? Volně položený Emanův fanouš? 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 21:25
Reakce na barbucha:

Tak ted este to referendum vo czexitu, co rikate?

Jestli se něčeho opravdu bojím, tak toho, že tahle volba rozhodovala o směřování Česka. Zeman v projevu vítěze hned mluvil o vůli po vyšším podílu "obyčejných" lidí na rozhodování. To jsou ta referenda a mě, upřímně řečeno, představa referenda o czexitu, o setrvání v EU, o setrvání v NATO, o euru... děsí. Fakt že jo. A když jsem viděla ty natěšený očka Okamury a Nejedlýho v pozadí, tak mi šel mráz po zádech. Zlatý Zemanovy vulgarismy, motání se nad klenoty a mrkání. 

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 21:26

domenica ale to snad/doufám není v jeho kompetenci, ne?

a navíc: Bureš potřebuje ty dotace z Bruselu - to nedává smysl přece!!!

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 21:28
Reakce na domenica:

​kde najdu prosím to odpočítávání? Děkuji...

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 21:28

Sweet Potato Podle informací iDNES.cz se jednalo o publicistu Milana Rokytku, přispívajícího mimo jiné na Parlamentní listy. 

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/prezidentske-volby-zeman-stab-chodov-oslavy-f3a-/domaci.aspx?c=A180127_184340_domaci_bja

Online Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 21:31

Berta Pamatuju, že před pěti lety frčelo “neboj, už se jen xkrát vyspinkáš...” no, bohužel to nebyla pravda...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 21:43
Reakce na domenica:

Jestli se něčeho opravdu bojím, tak toho, že tahle volba rozhodovala o směřování Česka. Zeman v projevu vítěze hned mluvil o vůli po vyšším podílu "obyčejných" lidí na rozhodování. To jsou ta referenda a mě, upřímně řečeno, představa referenda o czexitu, o setrvání v EU, o setrvání v NATO, o euru... děsí. Fakt že jo. A když jsem viděla ty natěšený očka Okamury a Nejedlýho v pozadí, tak mi šel mráz po zádech. Zlatý Zemanovy vulgarismy, motání se nad klenoty a mrkání. 

​Ano, to byl jeden z názorů, v němž jsem s panem profesorem Drahošem ve čtvrteční debatě byla bezvýhradně zajedno, že s jakýmkoliv referendem na mezinárodní úrovni je potřeba zacházet velmi opatrně. Když vidím, jaké důvody stačí k volbě na národní úrovni, též z toho mám obavy. No bohužel je to jedna z věcí, na kterou většinový elektoriát náramně slyší.

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 21:48

domenica 

Tak samozrejme ze jde hlavne o to. Vsak Lukoil Nejedly dostal ukol... To jediny, co nas v tyhle mizerii chrani (pred zvuli ty luzy) je prave clenstvi v EU atd. A to je co? To je spatny! Zatim si kvuli tomu nemuzou tolik vyskakovat - i kdyz se predvedli hned v prvni pikosekunde po volbach... takze je potreba to zmenit!

RoSa 

Kompetence nekompetence, narod si to zada! Fuj euro, fuj EU! A prezident s premierem, ac neradi, budou muset narodu vyhovet! V neposledni rade tim zachranej lid pred osudem horsim nez smrt, takto privalem imigrantskych hord!

Sis nevsimla, jak lehce se vytvari verejny mineni naseho vsiho elektoratu? 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 21:54

wendulka No dyť. Ale třeba dneska dopo jsem, neptejte se mě jak se to stalo, pročítala komentáře u fotky Bena Cristovaa, kde byl vyblejsknutej s Drahošem a vyjadřoval mu podporu. Takovýho rozhořčení, že po té debatě, kdy Drahoš řekl, že my, obyčejný lidi, nemáme právo rozhodovat o důležitejch věcech, ho nikdy volit nebudu!! Dunnig-Krugerův efekt jak vyšitej v každým druhým postu, čím větší blbec, tím kompetentnější si připadá. 

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 21:54

no já ti nevim... vyvážet řepkovej olej do Ruska? to se Babišovi asi líbit nebude...

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 22:08
Reakce na RoSa:

domenica ale to snad/doufám není v jeho kompetenci, ne?

​Sám to nezmůže, ale v příznivý atmosféře a když bude dostatek vůle... stačí schválit zákon o obecném referendu ústavní většinou v parlamentu (120 poslanců a 49 senátorů) a můžeme začít. Okamura už se těší.

Offline Kokoska
Avatar
28315 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 22:15

Okamura má chřipku a líbá prezidenta? To zní zajímavě 

Jo, jsem hnusná, vím.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 23:18

Vysledky prveho kola som poctivo sledovala na stranke statistickeho uradu skoro minutu po minute. Druhe kolo mi trochu uniklo. Paradoxne bola som v CZ. Az v aute pri navrate som sa dozvedela vysledky. Je mi to luto a viem ake to je. Hanbila som sa za nasho prezidenta cele jedo 2 funkcne obdobia.

Vasmu nic zle neprajem, len nech sa upije k smrti do roka a do dna. Amen.

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 23:25

Mutziputzi opravdu ne, nejsou ani ukrajinci

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 00:06
Reakce na vanilka:

barbucha tak pitomio asi 15x zopakuje, že má 39 horečku, a přesto leze mezi lidi a líbá pana prezidenta?? 

​a tak zrovna tohle bych vnímala pozitivně...

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 00:25
Reakce na domenica:

​Sám to nezmůže, ale v příznivý atmosféře, jakože teď by možná byla... stačí schválit zákon o obecném referendu ústavní většinou v parlamentu (120 poslanců a 49 senátorů) a můžeme začít.

​To už  nezní tak nereálně, že? Ještě před chvílí jsem si říkala, že až to Zeman konečně jednou zabalí, budeme volit mezi přijatelnými kandidáty. Jenže se začínám bát, co se nám nabídne příště. Třeba Okamura? 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 01:32
Reakce na Jiná Realita:

zatím jsem nečetla moc závěrů, proč to takhle dopadlo.

asi tady rozproudím strašné vášně...ale mně z toho výsledku plyne, že by se česká nejen politická scéna, ale celkově celá inteligence, "kavárna" a kdokoli podobný asi nějak vážně zamyslet a postavit k názoru nemalé části českého národa k imigraci.

bez nějakých vášní a nenávisti. protože proto je zeman tam, kde je. hlavně proto.

předem se omlouvám za dlouhý příspěvěk, ale nějak mi to nejde vyjádřit méně slovy.

někdo se tady ptal, co vede lidi k tomu, že ho volí. tak jsem to dlouho nechápala. ale z toho, co jsem za poslední dny zjistila, slyšela a četla:

většina z vás tady žije v silně odtržených sociálních bublinách. já se každý den stýkám s masou voličů zemana. a už vím, proč ho nemálo z nich volí. hodně z nich ani nezná žádný jeho politický názor nebo bonmot nebo historii, nesleduje zprávy, nevidělo videa, jak ho málem na vozíku vozili v číně jak opici... často nechápou podstatu politického dění, které z toho může plynout. nemálo z nich ho vůbec nemá v oblibě a nikdy by veřejně nepřiznalo, že ho volí (jinak jsou pravicoví, proti babišovi, ve volbách volí třeba ods, ale jsou zásadně proti imigrantům). oni jen ví, že je proti migraci. 

a oni si tu migranty způsobem, který si asi neumíte představit, opravdu nepřejí.

a nikdo je neposlouchá, nikdo je nepodporuje, nikdo s nimi nemluví, inteligence se jim posmívá a pohrdá jimi. oni mají obavu, že jim ve vesnici postaví ubytovnu a do ní jim nastěhují arabské mladíky, jak to viděli, když byli v německu, a vrátili se znechucení. hodí hlas komukoli, kdo jim aspoň slíbí, že tomu zabrání. je jedno, jestli je v jeho silách to skutečně udělat. aspoň to řekl. zeman to řekl jediný, takže neměli jinou možnost, než volit jeho. protože pro ně je to nejdůležitější téma.

lze s tím nesouhlasit, lze jimi pohrdat, lze se jim posmívat, ale fakt je, že opravdu minimálně podstatná část obyvatel má takový názor a takové přání. protože žijeme v něčem, čemu se říká demokracie, je třeba vzít na vědomí, že to tak je. a začít s tím nějak pracovat. nejde před tím strkat hlavu do písku a přecházet to posměchem. ti lidi nezmizí. spíš jejich počet poroste. předestírám, že nemám šajn, jak s tím pracovat.

protože právě tohle pohrdání a ignorace tohoto jevu podle mě vyústily ve staronového prezidenta. 

jsem si docela jistá, že kdyby existoval nějaký kandidát, který by hlásal, že bude proti kvótám a bude prosazovat velmi neprůchodné imigrační zákony (teď neberu v potaz to, zda vůbec má možnost to nějak ovlivnit), a jinak by byl jako drahoš, tak zeman znovu nevyhraje.

obávám se, že pokud při příští volbě prezidenta nebude už veřejně známá nějaká osoba, která bude razit něco, co bych nazvala kompromisně a nikoli nenávistně odporující postoj k migraci, která by se předhodila jako kandidát, vyhraje volby někdo jako okamura. aneb může být ještě hůř, než si teď myslíme/te. imigrace bude čím dál větší téma. a právě jsme se bohužle přesvědčili, že nemalou část národa nelze podceňovat :/

myslíte, že se až tak moc mýlím, nebo to tak nějak je?

u nás byla volba překvapivě skoro půl na půl, myslela jsem, že pro zemana bude víc.

Jiná Realita 

ad migrace - oni ale byli proti kvótám v podstatě všichni, i ten Drahoš, vítače z něj dělalo Zemanovo PR. Já tudíž fakt netuším, co by se mělo dělat, aby část národa děsící se migrantů byla uspokojena - to by museli všichni spustit stejnou hysterii jako Okamura nebo Zeman, protože vedle nich bude jakákoliv jiná snaha vyloženě vypadat neúčinně a jen jako pokus......

Zda bude mít tohle téma vliv na příští rpezidentské volby je otázka, ono se to docela uklidňuje, do Evropy už dávno neproudí ty davy a i v Německu má merkelová problém a pokud bude chtít sestavit vládu, pak bude muset být v téhle oblasti asi hodně opatrná, aby se s SPD dohodla..... Nicméně si dovedu představit, že v ČR bude toto téma živé ještě dávno potom, co krize pomine definitivně.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 09:51
Reakce na domenica:

Jestli se něčeho opravdu bojím, tak toho, že tahle volba rozhodovala o směřování Česka. Zeman v projevu vítěze hned mluvil o vůli po vyšším podílu "obyčejných" lidí na rozhodování. To jsou ta referenda a mě, upřímně řečeno, představa referenda o czexitu, o setrvání v EU, o setrvání v NATO, o euru... děsí. Fakt že jo. A když jsem viděla ty natěšený očka Okamury a Nejedlýho v pozadí, tak mi šel mráz po zádech. Zlatý Zemanovy vulgarismy, motání se nad klenoty a mrkání. 

​Presne tak, vsak se taky tahle pakaz obkopujici zemana primou volbou a referendy zacina ohanet kudy chodi. Putin uz blahopral