Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 20:58

Jiná Realita jasne, to ja si nemyslim, ze s tim neco udelas ...

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 21:01

viktorka_od splavu no ja si prave nemyslim, ze je jedno jak se k tomu postavi ... prijmout bez dalsiho

 nazor nepremyslejici casti populace neni dle meho reseni ... 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 21:09

nolita No to rozhodně řešení není. Ale aby nějaké řešení bylo, je potřeba si jasně definovat, kdo ta část národa je a podle toho pak postupovat.

Bohužel, jinou řečí, než které rozumí, se je oslovit nepodaří.

Absolutně nechci a nebudu podceňovat venkov, ale je logické že koncentrace vzdělanějších lidí je ve větších městech větší. Přesto, je spoustu vesnic, malých obcí, kde Zeman pohořel. A to třeba leží s těmi druhými od sebe coby kamenem dohodil.

Proč je mezi nimi takový rozdíl? To by stálo za podrobné zkoumání a následně se z toho poučit.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 21:12

domenica V závěru mi už chybí jen zdravotní sestřička, která zvučným hlasem zvolá: "Milošku, Vašíku, je čas se jít před večerkou vyčurat, ať to nedopadne jako minule..."

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 21:52

Dadoo ano, s tímto souhlasím, včetně toho, že je potřeba si k této části lidí najít cestu, vysvětlovat atd... v čemž rozhodně současná politická reprezentace pokulhává... plus ti dotyční to svým přístupem taky neusnadňují... není to jednoduché a bude to na dlouho... 

Online Karja
Avatar
35800 příspěvků moje polička 28. ledna 2018 23:10

Dadoo Mimochodem, ja si nemyslim, ze by Fisher byl homofob, vsak to se skontruovala na zaklade toho jednoho vyroku vytrzeneho z kontextu, ktery vysvetlil. Nebo tam snad bylo neco vic? Uz je to jedno, zminuji to jen v kontextu toho, ze ostatni maji konstruktivne premyslet, odkud se k nim informace hrnou. Tak jestli toto neni podobny pripad.

To s tema vesnicema mi prijde zajimavy, my mame v okoli jednu, kde pravidelne vysledky voleb dopadnou ,,lip" nez jinde. Neumim si to vysvetlit, my jsme urcite mladsi vesnice, hospodu maji taky, aby se tam koncentrovala blbost, vubec na to nedokazu prijit. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 00:15

barbucha když jste v menšině, tak holt v bublině žijete vy/my, budeme/te s tím muset smířit. protože nic víc s tím nejde udělat.

ale vlastně jste potvrdila to, co jsem psala - minimálně vy jste přesvědčená, že vaše vnímání světa je správné a proto je ho třeba nutit okolí. jenže to okolí ho má jiný a je ho víc. většinové volby to jasně ukázaly. (ty, co nevolili, beru jako spíše na straně "zeman", protože to je skupina lidí, která jistě elitou není)

je to zlý a těžko se to přijímá, ale svět kolem na to bohužel má jiný názor :(

jak jsem už psala - když elita dlouhodobě pohrdá zbytkem země (a teď pohrdá opravdu výslovně a výrazně), nekončí to dobře.

nevím, jestli dřív bylo vejce nebo slepice, kdo kým takhle okatě a bouřlivě a veřejně pohrdal dřív, ale elita je od toho, aby s tím nějak naložila. protože to ji od toho zbytku odlišuje. nebo by mělo. schopnost sebereflexe, přizpůsobení se situaci, hledání řešení, vyvozování závěrů, poučení se z chyb.

dokud bude všude vidět debilní vidláky a bude si nosit nahoru, že ona ví všechno nejlíp a ostatní ať se nad sebou zamyslí, když nechápou její vznosné myšlenky, bude se to jen zhoršovat. 

chod dějin prostě dělají většiny, i když je ten většinový názor špatný až ďábelský. já bych klidně i podkuřovala, pokud by to vedlo ke státnímu smíření - protože momentálně je národ rozdělený hrozně. 

problém nejen našeho národa je, že nejsou silní vůdci. opravdu silní, kteří dají jistotu právě těmto slabým masám. klidně lehce opilci, děvkaři, sprosťáci...ale sebevědomí vůdci, kteří mají zájem opravdu vést národ, ne hrabat, nebo se mstít a hladit si ego. 

a potom se masy uchylují k čemukoli, co jim toho vůdce připomíná. a to zeman bezesporu připomíná, rozhodně víc než drahoš. úplně ten samý případ jako trump. akorát si bohužel hladí to ego a mstí se.

já si dokonce paradoxně myslím, že kdyby zeman nebyla taková mstivá zlá sketa, tak by vlastně mohl být i dobrý vůdce.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 07:19

Já jsem chtěla nejdříve volit Drahoše jen proti Zemanovi. Volila bych kohokoliv, jen aby nebyl prezident znovu Zeman. Ale po druhé debatě už jsem Drahoše volila s přesvědčením. Líbilo se mi jak mluvil, jaké vyjadřoval názory. Sice šil do Zemana dost, čímž by mohl klesat na jeho úroveň, ale ukázal tím, že se nebojí, že není uťáplý, nakonec ani nevýrazný. Stotožnila jsem se se všemi jeho názory. A dokázal rozesmát.
O to víc je mi líto, že to nevyhrál. Já nechci žádného vůdce, chci slušného, chytrého člověka a tak Drahoše vnímám.

Mám známého, který volil v prvním kole Drahoše a ve druhém Zemana. Inteligentní člověk. Vůbec jsem to nechápala. Prý ho ovlivnila druhá debata. Vnímal v ní Drahoše velmi špatně, je to tak subjektivní. Nechápu, jak může změnit názor na základě jedné debaty...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 07:24

nonemy Tam si hrozně ublížil když Zemanovi "vyčetl" že je prezidentem dolních deseti milionů, to bylo podobně hloupý jako ten Fischerův s gayem. Tohle by státník a prezident neměl vůbec vypustit, tyhle momenty prohrávaj.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 08:18

Mutziputzi Jo, to se mu jediné nepovedlo, vyznělo to blbě. Ale myslel to dobře.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 09:05

nonemy Co na tom mohl myslet dobře? Hlavně ty pitomci, co mu poradili, aby na Zemana útočil, by měli dostat od Mynáře s Nejedlym zaplaceno.

Prostě Drahoš byl slabší rétor snad i než ten Hannig, nedá se svítit.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 09:31

V našem volebním okrsku vyhrál Drahoš, což jsem ani nečekala. Osobně znám jednoho člověka, který v první kole nevolil Zemana a k dalším volbám nešel. Argumentace byla velmi racionální "on se nám nějak nelíbí". Co se s tímhle dá dělat?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 09:37

Mirka V případě kandidáta co se neumí prezentovat a prodat se s tím nedá dělat vůbec nic.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 09:43

Mutziputzi spekuluješ, že to bylo obsahem toho "nelíbí se nám"? Nevím, jestli je nepřeceňuješ. Měla jsem chuť jí jít po ráno pogratulovat k prezidentovi, ale to bych narazila, protože, jak říkala už v pátek, "to zas ne, toho jsem tam fakt nechtěla". Nevidím žádné racio, žádné 1+1=2. A paní se o sobě vyjadřuje jako o chytré, ehm, tak snad to bude pravda.

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 09:56

nonemy Znám pár lidí, rozhodně to není žádná lůza a spodina, kteří v prvním kole nevolili ani Zemana, ani Drahoše. A v druhém to hodili Zemanovi, protože prostě zrovna Drahoše nechtěli. Stejně tak jiní volili v minulých volbách Zemana, protože nechtěli "spícího" a "šišlajícího" knížete. 

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 10:28

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 10:29

Jéžiši...furt se  rozebírají volby?  Stejně už to nezměníme, pojďme se zase na jeho účet  bavit... myslí, že to je jediné pozitivní, že příležitostí nám dá určitě dost.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 10:33
Reakce na Mutziputzi:

nonemy Tam si hrozně ublížil když Zemanovi "vyčetl" že je prezidentem dolních deseti milionů, to bylo podobně hloupý jako ten Fischerův s gayem. Tohle by státník a prezident neměl vůbec vypustit, tyhle momenty prohrávaj.

​Bohužel i v tomhle máš pravdu. Přesně tohle byl kromě toho Kalouska druhý důvod, proč mu to můj kolega nešel v druhém kole hodit. Automaticky si z toho totiž vyvodil, že Drahoš by byl prezidentem jen horních 10 tisíc.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 11:30

Inak toto je strašne zaujímavé, u nás to už pozorujem dosť dlho a nejako to neviem pochopiť, že väčšina ľudí samých seba stotožňuje skôr s nižšou "triedou", alebo ako to mám nazvať, než s vyššou...nechápem, očakávala by so opak.

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 29. ledna 2018 11:32

slniecko Asi proto, že to lidi berou podle příjmů, a málokdo má pocit, že má tolik peněz, jako "ti nahoře".