Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:13

Gellnerova ok, sice chápu, ale stejně nemám pocit, že bychom tady hromadně urážely voliče Zemana.

Offline Sweet Potato
Avatar
34888 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:14

Karja Ono ho  volilo hodně hodně chytrejch lidí hodně nahoře. A dobře vědí proč. Což bohužel zase nevidí nebo nevyhodnotí ten většinový volič.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:14

Karja No, taky čekám že celá tahle skvadra teď bude na koni.

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:15

Naprosto souhasím

úryvek:

Výsledek prezidentských voleb jakoby schválil, autorizoval lež. Lež o Ferdinandu Peroutkovi, lež v řadě jiných tvrzení, lež starou fotografií na billboardech. Autorizoval vulgarity a hrubosti, Miloš Zeman jim říká bonmoty. Autorizoval šermování samopalem "na novináře", autorizoval Zemanův vkus. Autorizoval skandální milost pro Jiřího Kajínka, kterou Zeman porušil slib bezprecedentním způsobem. Lidé Zemana volili i přesto (jistě, někteří právě proto), že ho chválí poslední generální tajemník KSČ Miloš Jakeš a spolky přátel železné opony.

Výsledek voleb autorizoval Zemanovo směřování na východ a nadbíhání nedemokraciím v Číně a Rusku. Autorizoval despekt k celým skupinám obyvatelstva, jako jsou ekologové, novináři, lidé z neziskovek. Autorizoval strach z fiktivních imigrantů. Posílil nahnědlé tendence v české společnosti a především politice. Autorizoval arogantní opevnění Pražského hradu

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:16

Berta To je přený. A smutný.

Že prý "osmičkový rok"...

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:16

Také jsem musela jít výsledek rozchodit. Jsem zklamaná, to je asi pocit, který nejvíce převládá. Zklamaná především z promarněné šance na změnu, ve kterou jsem věřila a doufala v ní. Pět je dlouhá doba. A jak už tady někdo psal, je to pro mě nejhorší volební výsledek, který jsem zažila v naší polistopadové historii. Nejen kvůli osobě Miloše Zemana, ale především všech těch, kterými se obklopuje a toho, co představují .

 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:16
Reakce na Kokoska:

​bacha, mohli by vás zažalovat!  majitelka kočky prej zrovna vyhrála nějaký spor o zneužití grumpy značky - používejte uváženě!

Offline ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:18

Nerekla bych do sebe, ze budu nekdy brecet kvuli politice. A dnes jsem sedela odpoledne v kancelari, pri cekani na vysledky koukala na Drahosovo vystoupeni a zadrzovala opravdicky slzy. Radsi jsem si zavrela dvere, protoze co kdyby sel zrovna kolega kolem.  Pak jsem se uklidnila, a ze si pujdu umyt oblicej. Vyjdu na chodbu, kouknu vpravo a hele, zavreny dvere a pres ne prosakuje tlumena ct24 ;) 

Tak jsme si otevreli bublinky, a je to pravda, Napoleone. Pri vitezstvi si je clovek zaslouzi, pri prohre je potrebuje... Takze dalsi lahev

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:19

Karja Tak určitě ne většinově, trochu jsem to zaškatulkovala. Ale je fakt, že já konkrétně znám ty dělníky a montéry a šičky. Jsou to hodný, pracovitý lidi, jen viděj svět dost zjednodušeně. 
Jako jedna teta, co je švadlena a tak vzpomíná na kumunisty, jakej tady byl skvělej textilní průmysl - a "tyhlety" všecko zničili. Nevysvětlíš jí to, protože jí konkrétně likvidace místního textilního průmyslu fakt odsoudila k uklízení ve školách... a tak jí vlastně trochu i rozumím, protože ona při tom svým vnímání světa už nevidí nic kolem, jen svůj milovanej OP Prostějov a hadr na podlahu, u kterýho skončila, když tady o švadleny najednou není zájem (nebo šijou za 10 000,- montérky - ten plat jsem si nevymyslela).

A jinak to chápu, že je to mířený komplexně na všechny - nevidím rozdíl. 

Offline Korsičanka
Avatar
12857 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:19

Berta 

Offline saryvary
Avatar
27 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:22

Já tak věřila, že to dopadne dobře a teď jsem zklamaná, zoufalá, zralá na sebevraždu :-( Ach jo.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:23

vyzní to blbě, ale tento pán tady pět let škodit nebude. jsem si tím jistá.

nevím, na jakém speedu jel dnes, ale pět let na něm nedá. dávám tomu maximáln rok. chápu, že i za tu dobu se dá napáchat obrovská škoda.

edit: na téhle fotce to není vidět, ale podívejte se jinam na jeho oči.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:23

Kdyby Zemanovi každý z voličů J. Drahoše poslal na hrad gratulační flašku, možná bychom přece jen něco změnili... 

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:23

Jiná Realita Použila jsem uváženě. Přesně vystihuje moji náladu.

Offline Karja
Avatar
36026 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:24

Gellnerova Jo, moji rodiče jsou dost obyčejný lidi, hodně, moje máma vlastně taky šila, firma zkrachovala a přišla o x výplat. Ovšem stále to nevypovídá nic o jejich voličskejch preferencích. Hlavně je rozdíl, zda se tito lidé chytnou na hesla typu, obnovíme průmysl, rozvoj venkova a já nevim co nebo na heslo stop imigrantům:-D. To je právě to směšný, že je chytne uplně lichej argument.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:26

Karja jenže chytl...a všichni okolo to hrubě podcenili. otázkou je, zda to míní podceňovat dál. toho argumentu se při současné situaci ve světě těžko pustí. naopak jim bude co chvíli hnána nová voda na mlýn.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:27

Berta To sice souhlasí, ale takhle Zemanův elektoriát bohužel neuvažuje a nevnímá vůbec jako problém. Sám jeden ze Zemanových příznivců před tou čtvrteční debatou na ČT přece jasně řekl, že ve volbách o nějakou pravdu nejde. A podle toho to vypadá, no.

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 19:27

Krehutka Možná jsem zbytečně útlocitná, možná to zbytečně vztahuju a na ty mé blízké s tou jinou volební preferencí. Už mi teda známým bylo řečeno, že jsem trapně smířlivá a že flusání navzájem k volbám patří, já to ale nedokážu moc vydýchat tohle. Podle mě je ta demokracie pořád o akceptaci cizího názoru a neodsuzování těch, co to maj jinak, o slušným dialogu, výhře a prohře - ono to vypadá všechno jinak a já jsem z toho celá vedle, že jsou na sebe lidi zlí :D. 

Tak jdu zase do módy a už tady dám pokoj.