Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 17:34

domenica , jak ja ti rozumim. Ja ty prvotni emoce uz trosku odbourala (to jsem myslela, ze asi neco rozbiju ), ale celkove ta blba nalada ve mne bude jeste dlouho. 

Offline macko.pu banned
Avatar
62 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 17:35
Reakce na barbucha:

Na druhou stranu, holky... muzeme se vbrzku tesit na znovuzrozeneho macka, ktery nam zajiste prispecha vyjevit svoji radost nad vysledkem voleb 

​óóó, tak milá bára, to si nenechám ujsť samozrejme

tak miloši, nakoniec sme to úspešne dobojovali, ja som vedel že český ľud nie je hlúpy ako ten slovenský a nenechá si zvoliť nejakú figurku, ktorú držia v moci všetci len nie obyčajný ľud

gratulujem, a prajem veľa zdravíčka

( a vy dámy, nabudúce to chce trochu viacej tolerancie a menej pýchy)

čauko

P.S. ináč mi aj chýbate 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 17:37

Jiná Realita 

Něco na tom bude. Je fakt, že v Drahošově kampani jsem "postrádala" nějakej ten populismus. To je pak těžký. 

Offline Oknel
Avatar
64 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 17:38

Jiná Realita Souhlasím. taky si myslím, že to Zemanovi vyhrála otázka migrace .... nebo spíše to, co tvrdí on ... asi tato otázka je pro spostu lidí hodně bolavá a oni pouze chtějí někoho, kdo je proti migraci ... protože (nevím proč) se strašně bojí ...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 17:38
Reakce na dynda:

A teď teda bude Zeman vyžadovat 101? Nebo na jaký divadlo se máme těšit? 

​Tady máš svojí odpověď:

"Zároveň uvedl, že dá více času Andreji Babišovi (ANO) při druhém pokusu na sestavení vlády. „Protože jsem byl zvolen, nevidím důvod, proč bych měl vydírat Andreje Babiše příliš krátkým termínem pro sestavení vlády,“ slíbil prezident."

A následuje opakování pohádky o tom, kterak se pokusí být méně arogantní a více pokorný.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 17:40

Jiná Realita ja souhlasim. a musim rict ze tady ty prevazujici pohrdlive vyroky o plebsu a idiotech moc nechapu. inteligentni clovek je ten kdo zije v realite ne v nejakych idealistickych predstavach. demokracie je vlada vetsiny, a pokud ji chceme pak musime pocitat s tim ze nas ta vetsina prehlasuje.

​jo ja taky souhlasim, ze je chyba, ze jim nikdo krome zemana dlouhodobe nenasloucha, ikdyz o zpusobu, jakym on to dela a hlavne o tom, jake realne kroky muze skutecne cinit, by se dalo dlouze diskutovat. Ale koleba je tim slusne, bohuzel to tato sorta lidi neprokoukne. Ale ze je to chyba, ze jim nikdo dalsi nenasloucha, to si myslim z ciste sobeckych duvodu, protoze to je jedina cesta, jak luzu udrzet v mezich a v klidu. Demokracii snad nikdo nezpochybnuje.

Offline Oknel
Avatar
64 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 17:41

Jinak u nás je to 65:35 pro Drahoše ... tak aspoň tak ...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 17:45

jinx dlouhodobé ignorování názoru plebsu prostě nikdy k ničemu dobrému nevede. jakkoli může být názor plebsu hloupý. vždycky to skončí katastrofou. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 17:47

Jiná Realita , vsak prave

jinak ta Alex, omg, jak si furt hrabe do tech vlasu a ta pusa, lol jako

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 17:47

macko.pu Naštěstí tady zastupuješ LID jenom ty - a ještě ne náš

Online Sweet Potato
Avatar
34854 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 17:53
Reakce na Mutziputzi:

ankou Já to nepotřebuju vysvětlit, předpokládám doják s Masarykem. To mě spíš vadí, že by někdo určoval co jeden smí a druhej nesmí zpívat....

jinak tedy: ...třeba se uleví

Je zvláštní, že školený historik bohemista a jeho informovaný promotér nevěděli, že jeden čtyřsvazkový životopis T. G. Masaryka přece jen existuje. Napsal ho Zdeněk Nejedlý. Neměl jsem trpělivost přečíst ho celý (před lety jsem toto dědictví rodinné knihovny daroval historičce Evě Hahnové), takže se vzdávám hodnotících úsudků, nicméně jedna věc mě z tohoto faktograficky poměrně bohatého díla utkvěla v paměti. Když Nejedlý popisuje Masarykovo mládí a jeho slovácké kořeny, zmiňuje se o tom, že Masarykovou oblíbenou písní nebyla „Ach synku, synku“, ale „Teče, voda teče.“ Rád bych se někdy dozvěděl, kde je pravda, a zda masové zpívánky o polámaném kolečku při vzpomínání na Masaryka nejsou svým způsobem pláčem na špatném hrobě, vycházejícím z virtuální reality lidové mytologie. 

​Vím z vyprávění pamětníků, že obě. Teče voda teče ve skutečnosti asi víc, ale Ach synku synku je asi taková státotvornější, nauč se synečku, hospodařit. Plus je melodicky jednodušší. 

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 17:56

Jiná Realita ja souhlasim. a musim rict ze tady ty prevazujici pohrdlive vyroky o plebsu a idiotech moc nechapu. inteligentni clovek je ten kdo zije v realite ne v nejakych idealistickych predstavach. demokracie je vlada vetsiny, a pokud ji chceme pak musime pocitat s tim ze nas ta vetsina prehlasuje.

​Já ty výsledky samozřejmě respektuji, ale to neznamená, že si o voličích MZ nemůžu myslet své.  Udělalo se mně opravdu a bez nadsázky fyzicky zle. Představa, že bych MZ potom měla ještě vidět a slyšet, mně ještě přitížila. Tak jsem vypnula TV a šla se psem na intenzivní  hodinovou  procházku na vzduch. Venku bylo krásně, ptáci zpívali ... znělo to jako: "Za co, pane Bože, za co, trestáš tento prostý lid...."  Pohlašuji, že můj prezident to není a stydím se za něj a tu skvadru kolem něj, za to papaláštví, klientelismus, povyšování a rozdělování národa, lhaní a překrucování  a dělání si , co se mu zlíbí.... Je mně z toho strašně smutno.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 18:00

je dost frustrující vidět, co větší část národa považuje za akceptovatelné... demokracii samozřejmě nikdo nezpochybňuje... 

Offline domenica blogger
Avatar
7976 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 18:08

Berta 

Udělalas dobře s tou procházkou. Já jdu až teď, takže jsem ještě viděla, jak má poražený kandidát důstojnější projev než vítěz. Zeman i ve svém vítězném projevu uráží ("pane redaktore, máte hlas jako mutant...")... Netušila jsem, že mi někdy kvůli volbám dokonce ukápne slzička.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 18:09
Reakce na Berta:

Pohlašuji, že můj prezident to není a stydím se za něj a tu skvadru kolem něj, za to papaláštví, klientelismus, povyšování a rozdělování národa, lhaní a překrucování  a dělání si , co se mu zlíbí.... Je mně z toho strašně smutno.

​Asi tak no.

Já jsem teda ale smutná z toho, že mu stačilo přesvědčit podstatnou část národa, že jeho politické zkušenosti a to, že ví, co od něj mohou v následujících pěti letech čekat, je pro ně lepší variantou, než to, že Drahoše neznají a neví, co od něj čekat - takto mi svou volbu před chvilkou zdůvodnil soused.

To vědomí, že žiju v téměř bezprostřední blízkosti někoho s takovým smýšlením, je pro mě asi ještě víc skličující než to samotné Zemanovo vítězství.

Offline domenica blogger
Avatar
7976 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 18:15

Offline luciole
Avatar
1092 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 18:17

Náš okrsek 85% Drahoš : 15% Zeman. Tak aspoň to trochu potěší, při tom dnešním dni... 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 18:17

ted na ct24 bleje babis, to je dnes den pro silne zaludky 

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 18:18

Offline Černá kočka
Avatar
1320 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 18:19

Ad voliči Zemana - nějaké lidi co volili Zemana znám a když jsem se jich včera ptala proč, tak pořád dokola jenom opakovali, že Zeman dělá něco pro obyčejné lidi. Na otázku co teda udělal Zeman pro obyčejné lidi ve funkci prezidenta jsem odpověď nedostala. Drahoš je jim prý nesympatický a nic o něm neví a pro obyčejné lidi by nic dobrého neudělal. Nemůžu mluvit o všech voličích Zemana, ale ti s kterýma jsem mluvila jsou typy lidí, kteří ani nechtějí přemýšlet, co řekne Zeman nekriticky přijímají, prakticky žádná rozumná diskuze s nima není možná.