Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Online Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 04. února 2024 05:17

jerry 

...asi mám blbej dotaz, ale když čtu to složení, tak se mi líbí moc, u té egyptské Nomádky. Ale myslíš, že uváděné ingredience jsou chemické, že tedy nejsou přírodní, že je to vše syntetika.?.

(myrha, opopanax, absolut pomer. květu...)

Jako nejvíc se mi líbila klasická Nomade EdP(měla jsem x flakonů), EdT byla propadák, Absolu už mi šla jemně do té syntetiky, pak je dobrá i Naturelle s datlemi(i když tam ta chemie/"nepřírodnost" také vystupuje...)

Online jerry
Avatar
9030 příspěvků moje polička 04. února 2024 08:49

Miru 

Ono se obecne  tech prirodnich slozek moc nepouziva - u Chloe Naturelle naopak reklama vyzdvihuje, ze jde o veganskou vuni 100%  z prirodnich latek.

Online Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 04. února 2024 09:00

jerry 

...no joo, noo...

(už jsem tak otrávená, znechucená, jakože člověk musí dát cca 6 a víc tisíc za 100ml flakon, aby to k něčemu bylo.?, aby to drželo a nebyla to efemérní voděnka.?, že - a úplně se za tu kacířskou myšlenku stydímale uvažuju, že fakt zkusím nějaké napodobeniny. Jako absolutně se mi to vnitřně příčí, nevím, jestli to psychicky zvládnu, ale beztak do toho bodu dojdu.

A nebo - leda by mi někdo podaroval tak 50tis, abych si trošku vyživila poličku)

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 04. února 2024 13:55

Miru 

Máš mé pochopenì...asijský koncept myšlenì chápe tvorbu napodobenin jako cestu k přiblìženì se mistrovstvì a mistr může být i překonán.

Také se smiřuji s faktem, že pod pět tisìc to, co chci nenajdu.

P.s. Crivelliho patchouli na papìrku vyhozeno do koše...při cvičenì se mi stále vůně jako krajta lìně plazì po podlaze 

Online Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 04. února 2024 14:33

Woody 

...a já na toho pačuliovýho hada myslím furt...

Offline Fleur blogger
Avatar
6093 příspěvků moje polička 04. února 2024 16:03
Reakce na Miru:

jerry 

...asi mám blbej dotaz, ale když čtu to složení, tak se mi líbí moc, u té egyptské Nomádky. Ale myslíš, že uváděné ingredience jsou chemické, že tedy nejsou přírodní, že je to vše syntetika.?.

(myrha, opopanax, absolut pomer. květu...)

Jako nejvíc se mi líbila klasická Nomade EdP(měla jsem x flakonů), EdT byla propadák, Absolu už mi šla jemně do té syntetiky, pak je dobrá i Naturelle s datlemi(i když tam ta chemie/"nepřírodnost" také vystupuje...)

​Já ji zkoušela a je opravdu cítit hodně uměle, vanilka mi přišla vysloveně plastová. A vzpomněla jsem si na tebe zejména v té souvislosti, jak řadě vůní vyčítáš okopírované složení, protože tady mě nadzvedlo to poukazování na inspiraci egyptskou kulturou, kyphi... Měla jsem možnost vyzkoušet dvě historické rekonstrukce kyphi, takže nechápu, kde vzali tu drzost ohánět se kyphi mezi ingrediencemi. Dřevitě nasládlá vůně s bílokvětinovým středem, jehož svěžest i výraznost tlumí vanilkový igelit. Neutrální hodnocení jsem jí dala hlavně proto, že není příliš průrazná, takže ve výsledku zůstává neškodným klonem... už ani nevím čeho původně.

Online Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 04. února 2024 16:15

Fleur 

...hmmm...

Kam ten parfémový svět spěje...

Offline sagiti
Avatar
34 příspěvků moje polička 04. února 2024 22:16
Reakce na jerry:

slniecko 

Nedivím se - je to opravdu krásná vůně. O to víc mě mrzí ukončení výroby. 

A klasická L´Aimant je neprávem opomíjený poklad (a za pár koru). 

​Můžu se,prosím zeptat na ukončení výroby L´Aimant,zda je myšlena klasika? Mám v zásobě tři kousky ale na Notinu je  stále za dobrou cenu,tak bych ještě doplnila.Děkuji.

Online jerry
Avatar
9030 příspěvků moje polička 04. února 2024 22:21

sagiti 

Ne, naštěstí klasika se dělá pořád. Ukončení se týkalo pouze L´Aimant Fleur de Rose

Offline sagiti
Avatar
34 příspěvků moje polička 04. února 2024 22:33

jerry Děkuji.

Online jerry
Avatar
9030 příspěvků moje polička 05. února 2024 10:02

Noble Epine (L'Occitane) - nasládlé krémové dřevo s letmými třešňovými peckami, po rozvonění nasládlý krém s trochou květinek. Intenzita nevelká, výdrž mizivá.

Offline Fleur blogger
Avatar
6093 příspěvků moje polička 05. února 2024 11:55

jerry Já se obávám, že tohle už je u L´Occitane přímo obchodní záměr a že zajímavějších vůní se slušnou intenzitou i výdrží se u nich již nedočkáme. A přitom měli tak hezké kompozice, v nichž se líbivost nevylučovala se zajímavostí...

Online jerry
Avatar
9030 příspěvků moje polička 05. února 2024 14:47

Fleur 

Bohužel i na mě to tak působí - unifikované a univerzální vůně bez špetky originality. A ani líbivé nejsou, takové nijaké.

Nechci malovat čerta na zeď, ale limitky z edice Les Classiques de L'Occitane byly labutí písní.

Online jerry
Avatar
9030 příspěvků moje polička 06. února 2024 11:38

Wonder Rose 2019 (Zara) - šťavnaté červené jablko se rozvonělo do sladké ovocné vůně - trocha hrušky, trocha nějakého jemně nakyslého ovoce. Vůně pro teenagerky, ovšem použití nutné lehkou rukou.

Online Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 06. února 2024 12:35

jerry 

...jakože je silná?, až otravná.? To bych měla zkusit...

Online jerry
Avatar
9030 příspěvků moje polička 06. února 2024 13:16

Miru 

Pokud se ti líbí jednotvárné slaďárny od Escady, tak to zkus. Ale nejsem si jistá, že je to vůně kvalitativně pro tebe

Online Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 06. února 2024 13:26

jerry 

...noo, napadlo mě, že bude - diplomaticky řečeno - nekomplikovaná...

Zaujala mě ta intenzita.

(Proč nedávájí parfuméři intenzitu i do jiných vůní.? A do těch levných jo.?)

Online jerry
Avatar
9030 příspěvků moje polička 07. února 2024 09:45

Cloud (Eau de Parfum) (Ariana Grande) - další klon (tedy spíš zárodek klonu) BR540 - ode všeho trochu: trochu větrem ochlazeného kovu, trochu jakožeovocného cukru, trocha jemného krému s kokosem. Ale čeho je víc než dost je syntetika - dojezd je univerzálně nasládle cedropižmový.

Recenze euridike v databázi je tak vyčerpávající, že není moc co dodat. 

Online Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 07. února 2024 10:04

jerry 

...mně se od Ariany moc líbí vůně Moonlight!. Koupila bych si ji hned, kdyby měla větší výdrž a intenzitu.

Je taková krásně mohérově oblá a i chuťově moc dobrá...

Online jerry
Avatar
9030 příspěvků moje polička 07. února 2024 10:12

Miru 

Tak zrovna Cloud na mě držela docela dlouho. 

Ale pokud se intenzity vůní A.G. týká, tak s ohledem na cílovou skupinu je skoro dobře, aby moc intenzívní nebyly