Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 20. března 2024 15:52

euridike 

A když už se takhle necháš navádět, tak zkus i Florabloom Forte - zkouším ji teď a je to ještě horší (protože forte).

Já to prostě nechápu...Guerlain

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 21. března 2024 09:28

jerry 

Já poznávání nových vůní beru v podstatě jako "pro bono" vědeckovýzkumnou činnost , takže samozřejmě ráda zkusím, bude-li možnost. 

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 21. března 2024 09:30

euridike 

Mám to stejně - zkoušení novinek považuju za druh sebevzdělávání (i když je to někdy na hranici osobní oběti až masochismu).

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 21. března 2024 09:32

jerry 

Tak to se opět shodneme...

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 21. března 2024 09:45

Aqua Allegoria Florabloom Forte (Guerlain) - laciná, syntetická, sladce dřevitá. Připomíná mi ty nejlacinější arabské EdP (ale ani tam jsem necítila nic tak nepříjemného). A přídomek "Forte" nese oprávněně - je mnohem intenzívnější a nepříjemnější než Florabloom "bez přívlastku". Nikdy by mě nenapadlo, že o nějaké guerlainovské vůni napíšu, že je to děs...

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 21. března 2024 22:29

jerry žiaľ, musím s tebou súhlasiť, zbytočná vôňa, vlezlá, nepríjemná, u mňa spúšťač migrény.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 22. března 2024 10:51

milacka 

Tak ne že by mě to ve vztahu k vůni tešilo, ale jsem ráda, že mě můj nos neklame. 

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 22. března 2024 10:52

Herbae Iris Pallida (L'Occitane) - jemný a něžný kosatcový pudr, tak jemný a něžný, že byl bleskem pryč a zbyl jen lehoučký svěže nasládlý pižmový základ.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. března 2024 12:02

Aqua Allegoria Florabloom Forte - Guerlain

Je to přesně tak, jak napsala jerry  - AA Florabloom Forte je od A do Z syntetická, až to bolí... 

Ta generická ovocně květinová sladkost mi připomíná vůni bonbónů typu BON PARI; neidentifikuji v ní jasně rozpoznatelné konkrétní složky - v této kompozici skutečně mohou být ukryty všechny uvedené ingredience - a nebo žádná z nich; necítím skutečné, živé růže či tuberózu, spíš jejich napodobeniny z Wishe.

/Maně se mi vybavuje scéna ze seriálu MASH, kdy Frank a Margaret nechali u místního řezbáře zhotovit jako narozeninový dar bustu plukovníka Pottera, nicméně autor popustil uzdu vlastní fantazii a plukovníkovým očím vetkl viditelně zešikmený tvar, takže to vypadalo, že Sherman T. Potter se narodil spíše v Hanoji než v Hannibalu ve státě Missouri - podobně "zkreslené" jsou fazety Florabloom Forte/. 

A říkám to nerada, ale na mé kůži v sobě Florabloom Forte nese sladký, lehce urinální podtón /ten si troufám přisuzovat oné syntetické tuberóze/. V tomto případě vlastně vnímám jako pozitivum, že vůně z mého zápěstí vyprchala během méně než tří hodin. 

//Dříve než já měl cestu okolo Sephory kamarád, požádala jsem ho tedy, jestli by nezašel FF otestovat; stalo se; po několika hodinách s touto vůní na ruce přirovnal svoje pocity k Ronovi Weasleymu, když si v ložnici nebelvírské koleje zkoušel slavnostní hábit, jenž mu poslala paní Weasleyová...: "I look like my great-aunt Tessie... I smell like my great-aunt Tessie!" Tak asi tak...//

Offline Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 23. března 2024 14:36

euridike jerry nalákaly jste mě , to musím také ozkoušet.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 23. března 2024 17:37

Fleur 

euridike 

Nezaložíme spolek parfémových masochistek?

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 24. března 2024 11:41

jerry 

Mám pocit, že my dvě už členkami tohoto spolku jsme.

Ale náladu mi zvedl nový Alien, ten se mi líbí moc...

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 24. března 2024 12:40
Reakce na euridike:

Mám pocit, že my dvě už členkami tohoto spolku jsme.

​Zakládajícími

Nový Alien mě taky potěšil - Alieny se mi obecně líbí, ale nějak je "neunesu". Jediné 2, které jsem měla, byly v dávných dobách limitky žlutá citronová a oranžová mandarinková. A tento nový má něco z nich.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 24. března 2024 12:49

Iris (Bottega Verde) - nakysle ovocný začátek, svěží a energizující, se rychle proměnil do lehkých nepatrně mýdélkových květin. Výraznější jsou zelená svěží fialka, hladce krémová frézie a lístky bílých růží. A pak přikráčel středem kosatec - zelený svěží, beze stopy pudru či sladkost - a celý květinový ansámbl doplnil.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 25. března 2024 20:49

Daisy Love Pop (Marc Jacobs) - pižmové květiny s nakyslým ovocem a trochou nasládlé zeleně. V dojezdu sladce krémově zelená. Není špatná, ale toto už tu stokrát bylo (a stokrát ještě bude).

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 27. března 2024 10:35

Zen Gold Elixir (Eau de Parfum) (Shiseido) - svěže svíravá suchá růže i se stonkem, zakápnutá nakyslým balzámem, Po rozvonění růžový olej s probleskujícími sladkými květinami, ale vše zkazil v dojezdu med v laciném opotřebovaném plastovém kelímku. Tahle "hra na arabku" vůbec nevyšla.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 29. března 2024 08:47

Flowerbomb Tiger Lily (Viktor&Rolf) - opalovací krém s dřevitě kokosovým nádechem a slupku z manga. Generická a do značné míry i syntetická, na hony vzdálená původní Flowerbomb. Není ani "Flower" a už vůbec ne "bomb".

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 29. března 2024 09:26

jerry 

... přesněěě. Ale drží obstojně.

Zařadila bych ji do skupiny vůní My Way - cílová skupina, typ vůně...

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 29. března 2024 09:28

Miru 

Souhlas.

Ale když si vzpomenu na původní Flowerbomb, tak musím ještě dodat "bohužel". 

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 29. března 2024 09:51

jerry 

...to souhlasím zas já...