Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2024 19:24
Reakce na Mha:

...Třeba Trabant, kdyby měl parfém... Tipla bych si, že by byl trochu jako Marousia od Zajceva, takový nesmazatelný dojem:) 

... jako, že obojí na začátku nejvíc smrdí, ale po dosažení patřičné teploty efekt neskutečný...

Mě nepřestává překvapovat, co všechno, v člověku nevyvolá vůně ... básně, obrazy, odkazy na literaturu..., ale

jerry na Velorex mám načicháno opravdu málo. Schválně, už někoho něco napadlo?

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2024 19:28
Reakce na Mha:

Takový parfémový pozdní Viewegh. 

​Takže to nejspíš bude celkem populární  ... že?

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 21. ledna 2024 12:16

Velorex pro salvia 

Moje verze

Trochu juchta, ale hlavně ten přímořský vzduch a spálený polyester na konec. 

Možná i trochu tón Alpy či tygři masti.

Offline marieu
Avatar
4500 příspěvků moje polička 21. ledna 2024 19:09

Massimo Duti Mineral Grey. Tak nějak naplňuje naplňuje název i složení, unisex, pro holky příjemně dandy. Citrusy říznuté špetkou koření na prohřátí, hladka dřevitost, nesladký vanilkovo-pižmový dojezd. Líbila by se mi na teď velmi moc, do práce nekonfliktní a rozhodně ne, nezajímavá... ale kde je?? Musela bych se v ní koupat, aby ji bylo cítit? Je trestuhodně efemérní.

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 21. ledna 2024 22:48

Mha

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 24. ledna 2024 11:42

Brisa Cubana (Escada) - sladké chladivě svěží mojito s malinami, po rozvonění odlehčené lehkým květinovým tónem. Escada zjevně ustupuje od ulepených ovocenek...a vůbec to nedělá špatně.

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 26. ledna 2024 09:02

Chiffon Sorbet (2023) (Eau de Toilette) (Escada) -Multivitamínový nektar, sladší (ale ne přeslazený či ulepený), nejdřív s výraznou maracujou., po rozvonění převládlo zralé mango ozdobené malinami, důkladně vypodložení ambrovým dřevem. Hodně povedená, sladká tak akorát....a dělá čest svému názvu.

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 30. ledna 2024 19:43

Mélilot (L'Occitane) - nesladký krém z vlašských ořechů, přes fázi poněkud syntetického dřevokrému se rozvoněla do nasládlého krému hojně zasypaného ovesnými vločkami. Dost originální, ale zároveň i příjemně odpočinkové....

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2024 19:50

jerry

Ovesné vločky?

Diky za tip

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 30. ledna 2024 19:58

Mha 

Docela dlouho mi trvalo, než jsem přišla na to, co to je (tedy kdybych se podívala do složení, tak jsem nemusela šedé buňky mozkové tak citýrovat - tam jsou uvedeny otruby). 

A za vyzkoušení fakt stojí - minimálně kvůli parfémovému sebevzdělávání

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2024 20:02

jerry

Otruby mám taky ráda :) A moc mi to voní ve firmě, která vyrábí krmné směsi z obilí, asi jsem v minulém životě byla vepř. 

Jenom jsem se dívala na složení a ta komonice se u nás používá jako zelené hnojivo, to už mám spojené s jinými pachy. 

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 30. ledna 2024 20:07

Mha 

My si jako děti v podobných prostorých hrály, doma jsem měli šrotárnu i s uskladněným obilím - já mám tu vůni obilného prachu taky moc ráda. A o degustacích namletého obilí nemluvě

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 31. ledna 2024 14:00

jerry

I některé parfémy bych degustovala...

Yes, I' am delicious bych začala... 

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 01. února 2024 20:17

L'Aimant Fleur de Rose (Coty) - opravdu hodně podobná aldehydově mýdélkové L´Aimant (což je vlastně variace na Chanel No. 5 již z roku 1927). Na začátku je mýdélko s jemnou růžovou růžičkou, po úplném rozvonění jemný nádech pudru z růžových růží. Nádhera, něžná nádhera...

Online slniecko admin
Avatar
17619 příspěvků moje polička 02. února 2024 00:21

jerry ja ju milujem ❤...a to mi pripomína, že som chcela doplniť aj klasickú L'Aimant

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 02. února 2024 09:06

slniecko 

Nedivím se - je to opravdu krásná vůně. O to víc mě mrzí ukončení výroby. 

A klasická L´Aimant je neprávem opomíjený poklad (a za pár koru). 

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 03. února 2024 13:56

Nomade Nuit d'Égypte (Chloé) - syntetický vzdušně dřevito-nasládlo-krémový začátek, vcelku rychle to trochu vylepšil suše dřevitý nasládlý pomerančový květ. Ale ta syntetika z toho pořád vykukuje.  Nic originálního, takový generický "mainstream obecný".

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 03. února 2024 14:47
Reakce na jerry:

Nomade Nuit d'Égypte (Chloé) - syntetický vzdušně dřevito-nasládlo-krémový začátek, vcelku rychle to trochu vylepšil suše dřevitý nasládlý pomerančový květ. Ale ta syntetika z toho pořád vykukuje.  Nic originálního, takový generický "mainstream obecný".

jerry a já se na ní docela těšila, snad mě nezklame, klasická Nomade se mi líbí

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 03. února 2024 14:55

74SLena 

Ale klidně se na ni můžeš těšit dál - pokud se ti klasická Nomade líbí, tak máš velkou šanci, že se ti bude líbit. Ta fáze pomerančového květu byla pěkná.

Na mě u všech Nomade (s výjimkou Naturelle a Jasmin Naturelle) vylézá výrazná syntetika a ani "Egypt" není bohužel výjimka.  

Online slniecko admin
Avatar
17619 příspěvků moje polička 03. února 2024 21:08
Reakce na jerry:

slniecko 

Nedivím se - je to opravdu krásná vůně. O to víc mě mrzí ukončení výroby. 

A klasická L´Aimant je neprávem opomíjený poklad (a za pár koru). 

​hej......preto si ju šetrím, čo JE samozrejme blbosť, ale nepomôžem si....

Dokonca si teraz ani neviem vybaviť žiadnu podobnú vôňu