Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2024 17:39

Mha Úplně to cítím. Až po to zubařské křeslo to vypadalo tak nadějně ...

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2024 17:45

Zde je ta přislíbená Rose Malaki Chopard

 Vzpomínky na tři růže, kde se mluví o pěti z nich

1) Růže za hlubokého letního soumraku. Daleko v sousední zahradě plápolá oheň... Ne to není ona, tahle růže je přece orientální. 

2) Růžový keř za soumraku v Persii. V ohřívadle žhnou uhlíky ... To také ne. Damašské růže bývají spíš světlejších barev, tahle je temná a kdo bude topit ohřivadlem, když kvetou růže?

Ale ... konečně!  3) Ta první je růže indická. Kytice růží v místnosti s hořící šafránovou vonnou tyčinkou. 

4) Pak přijde na řadu ta druhá, damašská, sytě růžová, s blíže neurčitelným ovocným nádechem.

5) A máme tu růži třetí opět tmavší, pomalu usychá, až se promění v sušené okvětní plátky uložené v dřevěné vonné skříňce, v níž jsou schraňovány tak dlouho, že jejich vůně zcela zmizela. Skříňka však voní dál. 

Víte, jak je to se vzpomínkami. Ty krásné se mihnou... a kde je jim konec? Každé z nich dopřáli u Choparda kolem půl hodinky, nádavkem dvacet na nostalgii  cedru a sbohem mé růže. Z flakonu se naštěstí dají vyvolat znovu.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2024 19:21
Reakce na salvia:

Mha Úplně to cítím. Až po to zubařské křeslo to vypadalo tak nadějně ...

​Ale to zubařskeho křeslo se tam jen mihlo! A dokonce nebylo ani zapálené! 

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2024 20:49

Mha Mám ulomený zub, takže zubařské křeslo, to je jako o provazu a domě oběšencově .

Offline Biely kvet
Avatar
4031 příspěvků moje polička 06. ledna 2024 21:32

salvia Tvoje recenzie sú úžasné!

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 07. ledna 2024 02:27

Biely kvet    Chybí červenající se smajlík, tak tedy . Já to musím okecat.  Nepoznám totiž, jak to voní. Tedy... jak, to ano, ale ne co. "Vidím jen výjevy ..." .

Na oplátku jsem obdivovala tvé fotografie. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6100 příspěvků moje polička 07. ledna 2024 11:17

salvia Děkuji za hezkou recenzi!

Offline Biely kvet
Avatar
4031 příspěvků moje polička 07. ledna 2024 11:36
Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 10. ledna 2024 10:10

New Romantics (Lush) - nepříliš sladká meruňka, která se postupně rozvoněla do velmi zvláštní kovově dřevité vůně. Kolem probleskují molekuly vyčichlé sušené pomerančové kůry a máslových sušenek. Velmi zvláštní, velmi neobvyklé a přitom velmi zajímavé (a nositelné).

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 10. ledna 2024 21:32

Rosa Damas - Premiere Note

O pastelové vůni něžných růží, které slibuje pohled na barvu parfemu, rozhodně není řeč. Tedy... růže, růže, ty tam jsou. Kytice celkem svěžích růží, ale v zakouřeném budoiru divadelní divy. Asi pozornost obdivovatele Marlen Dietrich, která při čekání plná adrenalinu po představeni zapaluje jednu od druhé. Je sama, stále nikdo nepřichází, nepohne dveřmi. Vzduch houstne cigaretovým dýmem, protože Marlen excitovaná a vyčerpaná současně ani neotevře okno. V hluboké noci, spíš brzy k ránu, už po vůni růží nezůstane ani stopa. 

Dnes ráno na návštěvu za Marlen jít opravdu nechci.

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 11. ledna 2024 21:57

La Vie est Belle L'Extrait Lancôme

docela prijemne me prekvapila. Ma neco z puvodniho Dior Homme, takovy ten rtenkovy ton. Spodek je sice stara lavybelka, ale takova "polished" nebo jako by puvodni LVEB "dostala rozum" a prestala si hrat na diblika.

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 12. ledna 2024 12:34

Ginza (Eau de Parfum Murasaki) (Shiseido) - vzdušně svěží květinová vůně - zelené fialkové lístky s jemnými akvatickými fréziemi, v dojezdu pak nasládle větrově vzdušné květiny s plátkem svěžího zeleného jablka. Vysloveně milá vůně, ideální na jaro.

Offline milacka
Avatar
5482 příspěvků moje polička 12. ledna 2024 20:02
Reakce na Luna:

La Vie est Belle L'Extrait Lancôme

docela prijemne me prekvapila. Ma neco z puvodniho Dior Homme, takovy ten rtenkovy ton. Spodek je sice stara lavybelka, ale takova "polished" nebo jako by puvodni LVEB "dostala rozum" a prestala si hrat na diblika.

​Zo zvedavosti pôjdem vyskúšať.  Žeby konečne lavybelka aj pre mňa? 

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 12. ledna 2024 21:10

Maja - Myrurgia

Krásná krabička. Obraz noční květinové zahrady obydlené zlatými ptáky s dlouhými ocasy. Řekla bych bažant, ale ti zlatí jsou čínští a použité písmo odkazuje zcela jednoznačně k Indii.

Je tedy nasnadě krátké virtuální pátrání. Dostáváme se k filosofickým pojmům indických náboženství. Orientovaní čtenáři jistě prominou mé neobratné vysvětlení ...

májá vede člověka k přesvědčení, že může být šťastný v pomíjivém světě uspokojením tužeb hmotného světa. 

A opravdu Maja je vůně šťastná. Ale nepředstavujte si nic sytého, těžkého ani jásavého. Nic takového. Je prostá, veselá, plná lehkého optimismu. 

Jako bílý kovový zahradní nábytek s decentními kudrlinkami, na kterém servírují nedělní odpolední svačinu. 

Jako lehký, tvarohový dezert s trochou citronové kůry a ovocný přelivem. Jako

jediná oranžová růže v prosté váze z čirého, hladkého skla. 

Jako bílý, škrobený lněný ubrus po babičce, uchovávaný v truhle společně s květinovým mýdlem v krabičce se saténovou vložkou. 

To je májá... štěstí dosažené v hmotném světě. Až se od potřeby takového pocitu oprostíte... nastane samsára. Nepřipomíná Vám to něco?

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 13. ledna 2024 18:36

salvia 

Krásná recenze, vůni neznám, ale díky Tobě si ji dovedu představit... 

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 13. ledna 2024 23:05

euridike Dekuji moc za pochvalu.

Čekala jsem něco úplně jiného, jak pod dojmem té popsané krabičky ( to by byla taková "zahrada pozemských radostí"), tak recenze z pera jerry . U mě se typově o No.5 mluvit opravdu nedá, ale vůbec nevadí. Asi nejen pro mě bude generátor dobré nálady. I dcera se hned blaženě usmívala a vyžádala střik na ruku.

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 14. ledna 2024 22:02

Daisy Pop (Marc jacobs) - začátek v podobě jemné nasládlé a uhlazené Light Blue se zelenými fialkovými lístečky,  Rozvoněla se do sametovější a citrusovější Eclat d´Arpege s ještě větším množstvím sladkých zelených fialkových lístečků. Jedna z nejpovedenějších odnoží Daisy.

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 14. ledna 2024 22:51

Embrace Periwinkle and Iris - Vera Wang

Zkoušela jsem, ale komentář jerry  je tak výstižný, že nemám co dodat. Mě chyběly jen ty pražené lískové oříšky. 

Závěrem... co je L' aimant pro Chanel No.5, bude Periwinkel and Iris pro Infusion d' Iris.

Vlastně mám jednu praktickou poznámku. Do krabičky musite pro flakon zcela neobvykle spodem, doporučuji tedy opatrnost. 

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 14. ledna 2024 23:08
Reakce na salvia:

co je L' aimant pro Chanel No.5, bude Periwinkel and Iris pro Infusion d' Iris.

To je přesné

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 14. ledna 2024 23:16

jerry ještě budu muset vyzkoušet obě spolu kvůli výdrži. Nezkoušela's?