Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 15. ledna 2024 09:11

salvia 

Infusion na mě drží výborně, Embrace je o malinko slabší, ale zase je bohatší.

Infusion jsem měla (koupila jsem si kdysi 200 ml balení a bylo to k nespotřebování), pokud bych se příště rozhodovala, tak určitě Embrace (šikovná je i ta velikost 30 ml - akorát do kabelky)

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 15. ledna 2024 15:04
Reakce na jerry:

salvia  

... (šikovná je i ta velikost 30 ml - akorát do kabelky)

​Mě zas připadá malinko navíc ten připálený cukr, ale velmi snesitelně. Rozhodně není takový jako v LVEB. 

Flakon se povedl - skladný a jednoduchý, dobře se nosí i kdyby byl větší.

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 15. ledna 2024 15:24

salvia 

LVEB vůbec nepřipomínej - jedna ze 3 pro mě nesnesitelných vůní v MHD

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 15. ledna 2024 20:38

Loverdose Red Kiss (Diesel) - sladce dřevitá, po rozvonění trochu přislazený alienovský gumový jasmín, ale vše v poměrně decentní podobě.

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 15. ledna 2024 20:51

Parfum de Peau - Montana

Počáteční osemdesátkovou údernost je třeba vydržet, stojí to za to.

Spíš než ovoce proklamované složením cítím intenzivní aldehydy. Jako když se snažíte skvrnu od lesní směsi na bílé halence vyprat krabicí poctivých mýdlových vloček a pak... pak střih. Halenka uschla, halí pradlenu, ... promiňte, teď už dámu. A jelikož pravá dáma nevychází bez rukaviček, ta naše si vytahuje ze šuplíku kožené z béžového tenoučkého semiše s jemným nádechem do žluta.

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 15. ledna 2024 21:02
Reakce na jerry:

salvia 

LVEB vůbec nepřipomínej - jedna ze 3 pro mě nesnesitelných vůní v MHD

​Tak tady jedna, pravda historická poznámka přímo pro Tebe :

LVEB L'EdP - Lancôme

Dělaly jste někdy rybízovou marmeládu na linecké? Vařte šťávu z ovoce s cukrem, dokud nezhoustne a nalévejte do skleniček.

Jenže u Lancôme asi zapomněli, že do marmelády patří i citronová šťáva, že s cukrem se to nesmí přehnat a hlavně, že prázdný hrnec musíte z plotny stáhnout nebo aspoň zalít vodou, protože jinak život prestane být krásný - musí to skončit intenzivním větráním. A čím víc cukru, tím je to horší. Nechápu, jak se takovým odérem mohou mraky žen halit dobrovolně v domění, že je to krásné. Asi, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Ale protože na každém šprochu... znám jedinou ženu, na níž voní opravdu krásně.

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 15. ledna 2024 21:45

salvia

Montany musely být krásné - tedy ty původní. I když podle složení to nebudou vůně pro mě - ty osmdesátkové vůně se mi líbí, ale nosit je, to nejde.

Znám jen dvě z těch novějších (tak jsem je aspoň dala do DTB).

Offline Miru
Avatar
13876 příspěvků moje polička 17. ledna 2024 14:03

...průlet parfumerií:

Devotion Dolce Gabbana

- ano, jak jsem psala dříve, stejný autor jak u vůně Bake Akro... ...jenže zde je vše ošklivější, "lacinější", méně "jídla/gurmánštiny" a více "rostlinstva". A

slabunké je to. Naštěstí. Naneštěstí pro ty, kteří za to daly tu cenu...

Sí Intense 2023 Giorgio Armani

- odvar/opatrná verzička původního Sí Intense 2021. O nesrvonatelné výdrži ani nemluvím

...připomenutí Hypnotic Poison EdP Christian Dior

- slabounkaté. Spíše než gurmánská orientálka, tak opatrně/tiše nagurmánštělá, intimní pižmovka

Black Opium Neon Yves Saint Laurent

- psychedelické světelné škubání disco koule v barvách jedově neonové růžové a zelené.

Divno nakysle zeleno. Tu vůni jsem nepochopila. Vlastně - ani nebyl čas...

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 17. ledna 2024 15:03
Reakce na Miru:

- psychedelické světelné škubání disco koule v barvách jedově neonové růžové a zelené.

Naprosto přesná definice.

A Devotion? Za hodně peněz minimum muziky. 

Offline Miru
Avatar
13876 příspěvků moje polička 17. ledna 2024 15:17

jerry 

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 18. ledna 2024 12:26

The Black EdP for Woman (Asombroso by Osmany Laffita) - je to Asombroso EdP v jiném balení, leč (bohužel) se stejným obsahem: konvalinková aviváž bez špetky vývoje, laciná a otravná.

The Noble EdP for Woman (Asombroso by Osmany Laffita) - ostřejší bílé květiny se svěží zelení, po rozvonění bílokvětinová pižmovka. Ale je hodně laciná, v drogerii se najdou lepší...

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2024 18:48

Ciara  - Revlon

První nádech evokuje čínskou voňavou gumu. Nikoli však ten kousek, kterým se vybavovaly dívčí penály v 80. letech. Představuji si poctivě vrchovatou krabici. Druhý nádech ji ponoří do medového roztoku nebo spíš sirupu z lipových květů. Před třetím nádechem kdosi hned vedle postavil sklenku do pola plnou pracího prášku. Babiččin kostn s prádlem v chalupě s bílou omítkou, prkennou podlahou a se svazky květin zavěšených v oknech k usušení. 

Tuhle idylu vzápětí přetlačí úplně jiná představa. Betty Smithová a její "V Brooklynu roste strom", kde v bídných podmínkách chudinské čtvrti řeší čistotu karbolkou. Od prádla, přes podlahy až po očistu děvčete po setkání s jakýmsi sexuálním deviantem.

Takhle asi voní Chanel No. 5 těm, kteří jej mají za údernou, intenzivní mýdlovku.

Mýdlo vyvane, ale obraz Brooklynu počátku 20. století přetrvá. Rozpálené ulice města bez klimatizace, tavící se asfalt, v domech s tmavými schodišti se válí vzduch plný intenzivních pachů, doplněných pronikavou vůní kvetoucího, široko daleko jediného, skomírajícího stromu před okny.

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2024 18:56
Reakce na jerry:

The Black EdP for Women...  konvalinková aviváž bez špetky vývoje, laciná a otravná.

The Noble EdP for Women... laciná, v drogerii se najdou lepší...

​ale to si myslíš Ty a pár lidí na západě .

Pokud si dobře vzpomínám (ale nemůžu najít, abych vlozila odkaz), Laffita si kdysi u Šípa pochvaloval reakce "smetánky" na své parfémy... tisíce děkovných dopisů, Chanely letí do odpadků...

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 18. ledna 2024 19:37

salvia 

Já to taky viděla a už tenkrát jsem se tomu smála (a to jsem měla vyzkoušené jen Asombroso). 

Laffita je pohádkář

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 20. ledna 2024 14:32

Tentations (Eau de Parfum) (Paloma Picasso) - svěží květiny s broskvovou slupkou a nasládlým santalem a následně jemně skořicově kořeněným karafiátem, zalitým nasládlým balzámem. V dojezdu pak hladká, vláčná a prohřátá chyprovka, Bohužel s dávno ukončenou výrobou.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2024 16:17

Bugatti Bella Dona

Prázdné, ploché, nic neříkající a přesto podbízivé nasládlé nic.

Takový parfémový pozdní Viewegh. 

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 20. ledna 2024 17:55

Mha 

Vúni neznám, ale podle poslední věty si ji dovedu živě představit.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. ledna 2024 18:15

jerry

Fakt nic moc. A to jsou Bugatti tak krásná stará autíčka...

Ale třeba Mercedes Benz parfémy jsou jiné, takové příjemně nevtiravé, neříkám, že nápadité, to ne, ale jednoduché a elegantní určitě.

Od Jaguaru znám jen dvě vůně, obě jsou hodně průrazné a osobité, asi mají být sexy, ale tohle já nikdy nepoznám.

Třeba Trabant, kdyby měl parfém... Tipla bych si, že by byl trochu jako Marousia od Zajceva, takový nesmazatelný dojem:) 

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 20. ledna 2024 19:06

Mha 

Fresh Woman od Jaguáru byla hodně povedená - dost mě mrzelo, že skončila výroba.

A co teprve Velorex

Offline RoSa
Avatar
8251 příspěvků moje polička 20. ledna 2024 19:12

jerry a pánská Performance byla taky pěkná...