Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 01. května 2022 19:14

jerry 

Tu Tvoji recenzi na Hoja de Cuba jsem nikdy neměla číst!

Miru 

Máš naprostou pravdu...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 01. května 2022 19:14
Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 01. května 2022 19:21

euridike 

Taky jsi nic nečetla...to byl jen přelud, mlhovina, chiméra

Ale vážně - za vyzkoušení opravdu stojí. Pro mě je to jedna z nejpovedenějších vůní od Berdoues, kterou jsem vyzkoušela.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 02. května 2022 12:02

jerry 

Mně se kdysi od téhle značky úplně fatálně líbila Somei Yoshino, budu ji muset znovu zkusit, jsem zvědavá, jestli budu pořád tak nadšená a okouzlená...

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 02. května 2022 13:34

euridike 

Myslím, že celá řada Collection Grands Crus se hodně povedla - vyzkoušela jsem cca 2/3 vůní a není mezi nimi nic, co by se mi nelíbilo.

Zatím tedy u mě vedou Maasaï Mara, Hoja de Cuba a Assam of India.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 03. května 2022 09:52

Les Fleurs de Lanvin: Water Lily (Lanvin) - konvalinkové zvonky ve svěží chladivé rose, oslazené lehkým nektarem a jemným pylem. Povedená konvalinka - hladká, zaoblená, hedvábně jemná. A hlavně zcela autentická. V dojezdu se usadila na hladký uhlazeně dřevitý základ a přes sebe hodila pižmový pléd. Tyhle konvalinky stojí za to zkusit...

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 10. května 2022 20:09

212 Heroes Forever Young (Carolina Herrera) - jakožedřevitá, jakožeovocná a jakoženektarová syntetická směs. Nevalná intenzita a nepříliš dlouhá výdrž jsou v tomto případě jedinými pozitivy.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 11. května 2022 07:51

...před čtvrt stoletím() jsem opakovaně kupovala a nosila vůní Eternity Calvin Klein EdP.

Tuhle jsem se s ní sestříkala(jeden vzorek z nákupu) a bylo mi v ní moc příjemně. Myslím, že výdrž má na mainstream velmi dobrou. Uvažovala jsem i o koupi. Ale když jsem jukla, že jerry se moc nelíbí a pak můj oblíbený recenzent na basenotes ji také neshledává skvělou, nekoupím si jí

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 11. května 2022 08:00

Miru 

Mně nesedí a nikdy neseděla (ověřila jsem si to znovu zcela nedávbno).

Je to vůně, která nesedne každému - ve zdejší DTB má 8 pozitivních a 7 negativních hodnocení.

Ale proč by sis ji nekoupila, když zrovna tobě sedí (a ještě na tobě dobře drží)?Poměr cena/výkon je v tvém případě ideální.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 11. května 2022 08:08

jerry 

...jako joo,  máš pravdu.!. Ale já, když si pak v hlavě představuju, že tu vůni jako mám, nosím ji, tak mě přestane bavit, protože jsem ji už měla. Resp. musela bych si koupit ještě k tomu nějakou jinou, hodně kvalitní, co jsem ještě neměla. Takže Eternity "škrtám" a hledám nějakou tu novou...

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 12. května 2022 21:12

Paula's Ibiza Eclectic (Loewe) - nahořklá citronová kůra postupně se propadající do sladko-krémovo-dřevité syntetiky. Naštěstí se rozvoněla do sladce dřevité krémovky, se stopou sladce kouřového balzámu a opalovacého krému s jemným ylang-ylangem. Letní plážová vůně.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 13. května 2022 21:37

Flowers in the City (Yves Rocher) - růže se sametovou pivoňkou - pižmově nasládlé s lehoučkým sladkokyselým obláčkem. Je to jednoduché, je to letní, je to povedené. A jako bonus překvapivě solidní výdrž.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 16. května 2022 16:29

jerry 

...nešla jsi, prosím, kolem následujíc vůně/nezkoušela jsi.?

Podle recenzí bych ji brala i pro sebe, jako elegantní osvěžení.

Změna, no...

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 16. května 2022 19:26

Miru 

Zatím ne, ale to složení mi taky nepřipadá špatné.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 16. května 2022 21:10

Flowerbomb Ruby Orchid (Viktor&Rolf) - začalo to nasládlým dřevem s napatrným množstvím ovocbé sladkosti - v této fázi až skoro jako hedvábně tělová vůně. A skončilo to dřevitě vanilkovým pudrem s malinkým kouskem mléčné karamelky. Bohužel velmi generická, navrch z ní leze syntetika. S originalitou a poctivostí původní Flowerbomb nemá nic společného.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. května 2022 22:36

Rammstein: Rosenrot

Jsem rudá růže se statným dřevitým stonkem, voskově zelenými lístky a mám kovově ostré hroty.

Možná je to tím, že místo vody mě zalévají čerstvě vymačkanou šťávou z pomela a medově opojným bílým vínem podobně jako mojí matku Une Rose.

Mým časem ale není slunečné dopoledne, já začínám žít až po západu slunce, kdy mě zahalí kadidlový soumrak.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 16. května 2022 22:56
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 16. května 2022 23:09

wendulka A sakra, už jsem si myslela, že žádnou další růži nepotřebuji...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 16. května 2022 23:11

Fleur můžu vzít v sobotu k vyzkoušení

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 16. května 2022 23:11

viktorka_od splavu Díky, to bych byla moc ráda!