Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 09. února 2022 09:47

slniecko A já se na ni chystám a myslím si, že já bych si s ní mohla rozumět, hlavně, že drží.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 09. února 2022 10:04
Reakce na jerry:

A speciálně pro Miru

Nomade Naturelle (Eau de Parfum) (Chloé) - vzdušná sladká syntetika, ale nikoliv nepříjemná, po rozvonění krémové dřevo obalené v jemném květinovém pudru. A v pudru se schovávají velmi krotké chypre tóny. S předchozími Nomade má společný snad jen název a oproti nim je pro mě velmi příjemným překvapením.

​Takže ji mám příležitostně také vyzkoušet bez rizika, že mě zabije nějakým Chloé tónem?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. února 2022 10:18

Irissime - Jacques Fath

Kosatec zde nevnímám. Jemná krémová vůně s lehoučkým tónem květin a stopou čehosi šťavnatého. Pěkná a nekonfliktní.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 09. února 2022 10:47

Fleur 

Ta kyselost, která mi cloumá žaludkem u klasické Chloe, tady (naštěstí) není. Jen ten začátek je synterický, ale to se se dá přežít. 

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 09. února 2022 10:49

Miru 

Datle ani náhodou, na mně nebyla krémová, ale pudrová. A rozhodně nikoliv intenzívní, ale spíše tělová. 

Ostatně obě Naturelle (jak Chloe, tak Nomade) mi přijdou výrazně jemnější, než ty vůně původní.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 09. února 2022 10:50

jerry 

...hmm, díky...

No, však mě hned napadlo, jak jsem v textu viděla slovo "vegan", že to bude spíše takové milounkaté a příjemně bio...

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 09. února 2022 10:53

Miru 

Ano "milounkaté a příjemně bio" - to je v případě Nomade Naturelle skoro terminus technicus (když tedy odhlédnu od toho synteticky vzdušného začátku...zjevně nějaká "molekula").

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 10. února 2022 11:19

Black Opium (Eau de Parfum Illicit Green) (Yves Saint Laurent) - počáteční syntetická sladkost (naštěstí ne až tak průrazná a otravná jako u původního Black Opia a většiny jeho odnoží) se trochu utlumila pod vlahou zelení. Dojezd je generický jakožedřevito-krémovo-sladký. Je to splácanina v duchu kuchařských experimentů pejska a kočičky.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. února 2022 13:22

Mémoire d'une Odeur (Gucci) 

Hej, malá, ťuky ťuk, jsi tam ještě?

Nesu ti náruč heřmánku a na řasách pár kapek deště.

Tak probuď se, malá, a mě nech snít,

snít o tom, že strach je pryč a zas baví mě žít.

Žít s dětskou lehkostí a věřit zázrakům,

v myšlenkách zamířit tam vzhůru k oblakům.

A věřit, že nespadnu …

Vůně se otevírá svěžími tóny, které ve mně vyvolávají vjem průzračných kapek vody třpytících se na něžných květech jemně medově vonících akátů. Pak se objeví heřmánek. Tak lehký a vzdušný, že mi připomíná teplý vánek poletující nad heřmánkovými květy a odnášející s sebou jejich bylinnou vůni, která se mísí s vůní létem vysušené země a trávy. A všechny tyto akordy nádherné přírody se spojí s maličkou špetkou mandlově vanilkové sladkosti.

Čím déle tuto vůni zkouším, tím více se mi líbí. V současném proudu mainstreamových vůní je toto něco skutečně ojedinělého. Krásná, relaxační, snivá vůně, s jejímž charakterem dokonale koresponduje nádherný flakon.

(Dnes komentář k vůni doplňuji vlastními fotkami.) 

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 10. února 2022 14:38

Dalia Krásna recenzia a táto fotka priam profesionálna....

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. února 2022 15:22

Biely kvet Děkuji.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 10. února 2022 16:11
Reakce na Luna:

slniecko A já se na ni chystám a myslím si, že já bych si s ní mohla rozumět, hlavně, že drží.

​Tak to je všetko tak indviduálne, že verím, že na Tebe vyznie dobre. Uži si ju !

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 10. února 2022 17:38

Dalia Dali, to je nádherné, fotky i text

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 10. února 2022 17:41

Dalia naša poetka

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. února 2022 17:53

alibi milacka Děkuji vám, děvčata. Ta vůně má pro mě kouzlo.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 11. února 2022 13:50

Dnes jsem vyzkoušela Dařinu L'auru a nedivím se, že se Miru líbí. Smrt v tekutém pudru :)

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 11. února 2022 18:44

alibi 

(i když já ji primárně pudrovou nemám. Na mně je to taková hedvábně krémovo pryskyřičnatá směs s podprahovými tóny tužšího, ale naměkčeného semiše, ano, i s pudrem...)

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 11. února 2022 22:15

alibi Miru 

I já jsem podlehla

L'Aura (Vermi by Dara) - nemastné neslané pudrově krémové nasládlé dřevo, do toho nějaké suché rostliny - ale zjevně potřebovala více času, protože po pár hodinách se rozvoněla do pižmo-krémově sladkého dřeva  s nádechem sladkého citrusu a  s jemnou kůží v pozadí.  S uváděnou podobou se Shalimarem souhlasím, ale spíš v podobě Shalimar Cologne. Ovšem vysoce překvapivá je jak solidní intenzita, tak dlouhá výdrž.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 11. února 2022 23:17

Miru jerry teď ten dojezd je moc pěkný, takový příjemně kosmetický. Asi toho na mě v té parfumerii nastříkala moc (tři střiky na zápěstí) a dočkala bych se dřív

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 12. února 2022 03:49

jerry 

...tak to je od Tebe vlastně dost velký kompliment!

(když si vybavím, jak někdy sepsuješ vůně známých parfémových domů)

Zajímaly mě prostě názory i jiných parfemaniaků a jsem  ráda, že tu vydařenost "VIP vůně" vnímají také