Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 17:30

euridike 

...no, už i jen název stačí k tomu, že bych ji sama nikdy dobrovolně nezkoušela.

Jukla jsem na složení(abych jí případně nekřivdila) a další velmi rizikový bod pro mě - sůl...

...většina vůní se solí ve složení je s mojí kůží sprzněnina.

Jedninou, kterou snesu(i když momentálně mi leze na nervy svojí sladkostí a lineárností, jednoduchostí, je Pure XS for Her Paco Rabanne).

No, ale třeba by mě překvapila..?.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 23:38

Narciso Rodriguez: For Her Musc Noir

Podobně jako andry a jerry v ní po osvěžujícím úvodu s růžovým pepřem mám pudrové pižmo s růžovým podtónem a podprahovou likérovou švestkou, smíchané s hromadou coca-colově sladkého otočníku. Ani já jsem semiš prachovém základu, sklouzávajícím k avivážové otravnosti, nenašla. 

Thierry Mugler: A*Men Pure Tonka

S ohledem na rozmarýnově svěží úvod s kafrovou levandulí a krémovou tonkou s mandlovým buketem ji osobně vnímám jako muglerovskou variaci na Wasserova "Ideálního muže". Místo kůže s cedrem a vetiverem se ale prostřednictvím lískooříškového cappuccina, oslazeného špetkou vanilkového cukru vydá cestou Angel Muse. Překvapivě však ve srovnání v Guerlainem nepůsobí ani v nejmenším ulepeně.

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 20:34

4711 Acqua Colonia Intense: Pure Breeze of Himalaya (Mäurer & Wirtz) - pomalu mrznoucí sněhobílé povlečení - vyprané v nasládlé zeleně konvalinkovo-leknínové aviváži a plápolající ve ledovém povětří.

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 20:02

1709 Original Eau de Cologne (Johann Maria Farina) - jiskřivé a zároveň průzračné čerstvě vymačkané citrusy proložené jemně rozemnutým sušeným rozmarýnem, s postupně se prolínající nasládlou pomerančovou šťávou. Jednoduchá a zároveň nadčasová (už od roku 1709).

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 30. zaří 2021 20:01

Vacances (2014) (Jean Patou) - název je klamavý - autor názvu si evidentně popletl roční doby, protože tu nejde o "prázdniny", nýbrž o "jaro" (přesněji o "šeřík")....zejména tedy poté, kdy se na začátku přežene kohorta mírně pomačkané galbanovské zeleně. Pak už je to zmíněný mírně nektarově sladký bílý šeřík - nejen květy, ale celý keř - nabírající, zejména pak v dojezdu, podobu bílého šeříkového mýdélka. Pro závislačky, které oplakávají zrušenou výrobu Osé, by to mohla být určitá substituce (byť plnohodnotně Osé nic nahradit nemůže).

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 01. října 2021 15:24

RADIANT PEONY Oriflame

Snad vám nebudu připadat příliš náročná, když si postěžuji, že nejsem úplně šťastná, když toaletní voda, která nese název Radiant Peony, voní prostě a jednoduše jako pižmová magnolie, respektive jako vodní kapky, které na chvíli ulpěly na jejích okvětních lístcích. No co se dá dělat... Zmínku o vysoké koncentraci vůně považuji za provokaci & mrzí mě, že minimalistický flakon, v němž se ukrývají vůně řady Women´s Collection, byl uražen a ponížen prapodivně provedenými květinovými motivy, které ze všeho nejvíc připomínají neohrabanými dětskými prstíky vyvedenou decoupage...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. října 2021 18:17

euridike

Prohlidla, očichala, přesné

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 01. října 2021 19:37

Mha 

Díky - těší mě, že se shodneme, netěší mě, že se shodneme na takhle politováníhodné skutečnosti...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. října 2021 19:52

euridike

Bohužel.

Objevila jsem teď tělové pudry. Některé z nich opravdu krásně voní. Měla jsem Felce Azzura, Borotalco, teď mi přišlo něco s příšerně dlouhým italským názvem. Na obale bylo napsáno pelle morbida, tak s morbidní zvědavosti čekám, co to bude. 

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 01. října 2021 20:16

Mha 

Aby to nebyl pudr do rakve....náš pudr vyhladí vaši pokožku tak, že z vás bude miss mezi mrtvolami

Neboj, pelle morbida=hladká kůže (měla jsem to napsáno na kabelce, tak proto si to pamatuju).

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 01. října 2021 20:21

Mha 

Tak budu čekat na zhodnocení!

No já jsem před časem měla tělový pudr M&S Magnolia, ten byl naprosto skvělý, ale už se nevyrábí, myslím. A líbí se mi i pudry Woods of Windsor... A měla jsem jeden od Penhaligon´s, krásná vůně - ovšem krásná alergická reakce included...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. října 2021 20:22

jerry

Nás pudr vás vyhladí.

Hele a z čeho byla ta kabelka? Jestli jsem si nekoupila nějaký veterinarni přípravek.

Pouze pro krávy

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. října 2021 20:25

euridike

Hledala jsem Woods of Windsor a našlo mi to Britney Spears. Mám pokaženy vyhledávač

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 01. října 2021 20:29
Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 01. října 2021 20:30

Mha 

S naším pudrem budete ta nejkrásnější kráva v celém stádu. A to se vyplatí!!!

Za chvíli jako správné ovce vykoupíme pudrové zásoby v eshopu.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. října 2021 20:39

jerry

To beru

euridike

Díky.

Mimochodem i ta nevyrovnaná paní má svůj pudr. Nebudu ho zkoušet, ani vůně se jmény populárních osob nezkouším, mám jakýsi blok. Že by závist?

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 01. října 2021 21:00

Mha skús Caron, nebudeš ma mať rada...za tú cenu:)))

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. října 2021 21:18

slniecko

Něco jsem našla, ale ta cena je uvedena v malajskych patacach nebo v čem?

Já jsem jednak lakomá a jednak musím šetřit na ty cibulky ze Zeleného vlákna

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 01. října 2021 22:11

Devil's Nightcap (Lush) - suše zelený nahořklý a hodně drhnoucí začátek s ostrým špičatým kamením a prachem z omítky...zkrátka drsnodivná vůně hned od začátku. Po rozvonění přibylo sladce kouřové medicinální živočišno a kameny pokryly velké solné krystaly, ale co do drsnodivnosti se moc nezměnilo. Zajímavá a originální, čímsi mě přitahuje (byť vím, že je pro mě zcela nenositelná).

euridike Pokud neznáš, vyzkoušej - tobě by se mohla líbit.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 01. října 2021 23:55

Mha cibulkami sa radšej nepudruj