Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 06. října 2021 09:31

Ignis 

Přeji hezké rozkoukávání. Tady je to jako s houbama, najdeš jednoho a hned vedle číhají bratříčci

Offline Ignis
Avatar
1327 příspěvků moje polička 06. října 2021 16:45

woman27 Dík. Ono to tak vypadá

Offline marieu
Avatar
4462 příspěvků moje polička 06. října 2021 19:30

Já dnes Belle de Paris- pouze z ubrousku. Okamžitě mi naskočila 1904 Madame Butterfly od Histoire de Parfums. Jen začátek je trochu citrusovější, citrusovost mi přeznívá a dlouho splývá se srdcem, kde pěkně ladí s kosatcem místo otočníku fialka- je spíš taková "kosmetická" než bonbonková, to už se asi v základu hlásí pižmo s homeopatickou esencí dřeva. Byla bych nejspíš nadšená, kdyby se ke mně Madame Butterfly nezatoulala dřív, protože na mainstream je to povedené. Jen si lámu hlavu s takovým tím filozofickým "slepicenebovejce" inspirace a opisování. A taky jestli by i někomu dalšímu přišly tolik podobné

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 08. října 2021 19:42

La Vie est Belle L'Eau de Parfum Blanche (Lancome) - na začátku klasická úderná LVEB (byť trochu umírněnější), která nabrala příjemnou podobu suchého sena proloženého vauilkově sladkým pačuliovým pudrem. V dojezdu pak pačuliový práškový cukr. Takže pořád LVEB, byť ne tak úderná a otravná.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 09. října 2021 04:10

Dolce & Gabbana Fruit Collection:

Pineapple

Veľmi zrelý ananás, občas prechádzajúci až do ananásového kompótu. Ale veľmi mierne. Jednoduchý "soliflor", pre milovníkov ananásu asi ako stvorený.

Orange

Krásny pomaranč!!! Fakt krásny, zrelý, sladký pomaranč. Zase, "soliflor", takže nič iné, aj výdrž pokulháva, ale páči sa mi. Keby bol aj baleniach rozumnejšej veľkosti, tak asi neodolám.

Lemon

Tak tu sa ozve viac nahorklý petitgrain, ako citrón, ale aj ten tam je. Pekné, ale nedrží.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 09. října 2021 17:22

slniecko 

Děkuju za recenze obou kolekcí - chtěla jsem některé z nich kupovat naslepo - a bylo by to zjevně velké zklamání.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 10. října 2021 01:57

jerry tak tá Gucii ma vyslovene šokovala....skoro by so povedala, že som ich vyskúšala toľko, lebo sa mi nechcelo tomu uveriť. Zato tieto ovocíčka od DG, keby neboli v takých óberfľaškách a boli za cenu primeranejšiu obsahu, tak tie si ako občasnú náladovku predstaviť viem.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 10. října 2021 07:58

slniecko 

U Gucci je to o to smutnější, že ty flakóny jsou vysloveně krásné...co je to ale platné, když obsah je takový, jaký je.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 11. října 2021 12:54

Perfect Intense Marc Jacobs

...jako po prvním přivonění - mně se to nechce rozpitvávat.

Viděla bych to v cenové relaci  cca 700,- káčé max.

Mandlovojasmínově mléčně santalovo-kašmeranové.

Není to vošklivý. Je to nudný

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 12. října 2021 06:25

Libre Intense Yves Saint Laurent

...hned od počátku

nadýchaně olejovitá mandarinka podmalovaná delikátní levandulovou bylinností,

kdy z jasmínu, vanilky a pomerančového květu je vytvořena hustá, hutná a současně lehká esence, akorát sladká plnou zralostí květů.

Ambra vůni uzemňuje, stabilizuje a vetiver dodává téměř neznatelnou ale v každém případě zeleno dřevitou zemitost, jež vůni nedovolí, aby se stala otravnou a do zubu vrtající...

Libre Intense není prostorová, nevytváří oblak kolem nositelky, 

ale drží se u ní, několik hodin,

je s ní...

Občas přirovnávají Libre Intense, resp. píší, že nemá daleko k Mon Guerlain...

...no, v jistých ingrediencích se sice shodují, ale obě vůně jsou každá jiná.

Mon Guerlain je o levanduli, její bylinnosti, sladkosti, relaxaci, klidu,

fialová aromatická rostlinka má ve vůni hlavní slovo.

Libre Intense je o triu jasmín + pomerančový květ + vanilka(+ zbylé složky),

kdy levandule vůni dodává pouze na určité eleganci a podprahové čistotě.

...čím minimalističtější design oblečení(jakéhokoliv stylu) nositelky, tím lepší -

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 12. října 2021 21:23

Gorgeous! (Michael Kors) - směs svěže krémových bílých květin s dominantním pomerančovým květem se rozvoněla do sladké dřevité tuberózy, bohužel je to celé vypodložené syntetikou (ale nic tragického).

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 12. října 2021 21:58

Miru Tu šedou bundu mám (ale v černé )! Ta z tvého obrázku bude zřejmě nějaká značková, já tu svoji pořídila před 2 roky v jednom bratislavském butiku.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 13. října 2021 03:42

jerry

...tak já jsem hodně zvědavá na tu Super Georgeous!.

Složení má dost dobré. Teď jde o to, aby to také nebyla příliš syntetika...

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 13. října 2021 10:01

Miru 

No právě - syntetika poslední dobou čouhá z velké většiny novinek.

Online viktorka_od splavu
Avatar
45846 příspěvků moje polička 13. října 2021 20:22

kdopak to tu tak chvalil ten cerny L ´ Interdit? fnes jsem zkusila a je fakt super, myslim ze u me bude konkurovat Angelovi

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 13. října 2021 20:32

viktorka_od splavu 

Já z ní jsem dost nadšená, ale první byla - a inspirovala mě - @miru.

A myslím, že i Jerry se líbila. :)

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 13. října 2021 20:56

viktorka_od splavu Ellen 

Je to tak - s Miru se nám líbil oběma (a myslím, že ona si ho i koupila).

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 13. října 2021 21:27

Toni Iconic (Toni Gard) - dřevo nasáklé ambroxanem (jak mám obvykle k ambroxanu velmi rezervovaný vztah), tak tady se mi líbí. Rozvoněla se do svěží ledově pudrové pižmovky. Vcelku jednoduchá a přímočará, leč povedená.

Online viktorka_od splavu
Avatar
45846 příspěvků moje polička 13. října 2021 22:12