Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8963 příspěvků moje polička 08. zaří 2021 21:04

Vétiver d'Haïti au Thé Vert (Chopard) -  čistočistá pudrovka - nejprve suchý pudr s vetiverovým prachem, po rozvonění pudr pižmově nasládlý. Sice je dost tělová, intenzita není její silnou stránkou, ale je taková uklidňující.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 10:16

Miru 

... že se tak ptám - zkoušela jsi Azzaro Couture někdy? Jsem si na ni opět vzpomněla, když jsi se mě ptala, co mě poslední dobou zaujalo - AC se mi líbí delší dobu, je tak nějak divnokrásně zvláštní, zajímal by mě Tvůj názor...

jerry 

... Ty jsi ji charakterizovala fakt moc hezky...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 11:56

Moschino Funny

Hezoučká hořkosladká svěženka s lehce pepřově štiplavým úvodem a krémovou pivoňkou v srdci.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 15:14

euridike 

...vůbec ji neznám.

Znám pár vůní pánských a dost dobré s ohledem k ceně. Zkoušela jsem jednu nebo dvě dámské, ale to byl propadák...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 15:39

Miru 

... se mi jiné dámské od téhle značky taky nelíbily, tohle byla právě výjimka...

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 21:19

jerry No neke! Dnes jsem do Lush vlezla a pekne si pokecala se slecnou prodavackou o vunich. Ze bych chtela pripomenout Karmu a ona ze jestli jsem na paculi, at zkusim Lord of misrule. A PECKA! Moc me nadchla. A pak jsem vytahla skicak, ze si tam dam ten papirek a ona na to: Jezis, kde se prodavaji tak nadherne sesity? Haha, to byla moje kresba. Takze si nekolikrat splhli u me. Lush dnesni zazitek dne.

Offline jerry
Avatar
8963 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 21:25

Luna 

A urcite te nenapadlo, ke ktere paculiomilce moje recenze smerovala, ze ne?

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 21:31

jerry

a jeste ten NAZEV! To su cela ja!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 11:50

Lalique Le Parfum

Prachově nadýchaná květinově vanilková vůně, ve které se zvláštním způsobem snoubí chlad s teplem. Osvěžující tón vavřínu působí jako chladivý vánek a sladká vanilka objímá a hřeje jako měkoučký bílý svetr. A lehký dotek pepře to celé ozvláštní příjemnou pikantností.

Osobitá a dnes už malinko retro vůně, která má pro mě stále své kouzlo.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 19:32

My Way Intense Giorgio Armani

Pěkná. Výdrž oproti všem další nejlepší, ale i tak průměr.

Ale nic nového pod sluncem, resp. je to obšlehnutý L´Interdit EdP Givenchy.

La Vie Est Belle Blanche Lancome

Jemnější verze klasiky, původní EdP. Není to tak sladké, a je to měkce prachovým pižmem takové rozostřené.

Příjemné.

Ale když La Vie est Belle, tak právě původní EdP nebo Intense(ale ta se přestala vyrábět, bohužel).

For Her Musc Noir Narciso Rodriguez

Napřed se mi to líbilo moc - jakoby For Her Musc s přidaným naovocnělým tónem a s ubranou zeleností. 

Typická DNA Narcisa ale na téma pižmové vůně.

Pak mi ale naskočila Lacoste Pour Femme. Čili - opět nic nového pod sluncem

Georgeous Gardenia Gucci/Miley Cyrus

Slabounkaté, opatrné, takové ňuňu nic.

Připomněla jsem si Lost Cherry a Rose Prick Tom Ford - houby intenzita i výdrž.

...tak jsem si spravila chuť

Coco Chanel EdP - lahodnost, kvalita, nadčasovost, výdrž.

Offline jerry
Avatar
8963 příspěvků moje polička 12. zaří 2021 23:58

Flora Gorgeous Gardenia (Eau de Parfum) (Gucci) - květinově kyselkavá, po rozvonění generický univerzálně nijaký základ s probleskujícím mokrým hadrem na podlahu (pačuli). Škoda slov i škoda peněz.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 15:46

jerry

"Škoda slov i škoda peněz" přesné vyjádření toho, jak to momentálně vidím u všeho. asi mám nějaký blbý období...

Offline jerry
Avatar
8963 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 15:51

alibi 

Můžu tě ujistit, že "závada není na tvém přijímači".

Offline Fleur blogger
Avatar
6074 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 18:11

jerry A s tou zázvorovou Twilly jsi měla ty i euridike pravdu, bohužel. Vyzkoušela jsem ji pro jistotu jen na papírek, v první chvíli byla hezky zázvorově jiskřivá, ale když jsem pak vylovila papírek z tašky, divila jsem se, co jsem vlastně zkoušela.

Offline jerry
Avatar
8963 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 18:21

R'osa (Acqua di Portofino) - sladce ovocné květiny, ze kterých se po rozvonění nejvíc prosadil perlivý otočník a vše překrylo pudrové pižmo s ne moc sladkou mlěčně vanilkovou karamelkou. Není to sice nic třeskutě originálního, ale je to příjemné a uklidňující. Bohužel výdrž je slabinou.

Fleur Tahle odnož se zkrátka nějak nepovedla.

Offline jerry
Avatar
8963 příspěvků moje polička 14. zaří 2021 18:44

Néroli à la Cardamome du Guatemala (Chopard) - sladce neroliový začátek - klasická kolínská 4711, ale v prohřáté podobě. Rozvoněla se do nektarového pomerančového květu se stopu zeleně.  Připomíná mi Mugler Cologne  a Candy Kiss střihnuté Mimosa & Cardamom (Jo Malone). Intenzita a výdrž bohužel odpovídají kolínské.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 10:06

... jedno malý nakoukání do světa GUCCI vůní...
/... až budu velká, možná z toho udělám opravdový recenze, kdo ví.../


 A Chant for the Nymph
Sladkost jemná a sladkost prachová a sladkost medová a sladkost pylová. Měkká. Jemná. Subtilní. Mladší a ostýchavější sestra Love Tuberose Amouage. Méně rafinovaná. Hravější. Stojí za $330/100ml? Pardon, ale ne. Fakt ne.  

A Midnight Stroll
Jemná i temná. Hutná a hustá. Jako temný les, co voní sladce, že se Ti zrovna nejvíc spát chce. Černě sladké dřevo, skořičné a lékořičné, medově nasládlé, prachově trouchnivějící, uklidňující. Velice. Na konci lesa stojí cypřišová brána a kdo do ní vejde, tomu hlava sejde. Unisex. Ale fakt, právoplatně a doopravdy, nejen na papíře, protože se to tak dneska nosí.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 10:08

A Song For The Rose
Růže, růžičky. Takové rostly a kvetly okolo zámku, v němž usnula jedna pohádková princezna, ano, Růženka se jmenovala. Idylické k zbláznění. Stejně tak naivní. Taková mazel vůně to je. Mejdlíčková. No ale každé zboží si najde svého kupce...

Fading Autumn
No... Nevím. Prostě nevím, víte? Tohle je sladká zemitost, ale necítím v ní podzim. Spíš sluncem neprohřátou džungli. Je tu dřevo, je tu tmavá zeleň, špetka tinktury z pačuli, jen tu není podzim, tedy "můj" podzim, jak ho znám a mám ráda. Ale alespoň to není nijaká a nicotná vůně, to ne, má něco do sebe...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 10:11

Intense Oud
Alenojo, přiznávám, líbí se mi, hedvábně delikátní oud, malinová pasta /bez zrníček!/ a jemně zpracovaná měkká kůže si mě prostě omotaly kolem prstu.

Bloom Profumo di Fiori


Mám mnoho nápadníků,
v lásce jsem nestálá,
píšu si do deníků,
abych se vyznala:
První mě ráno budí
a druhý pohladí,
ten třetí, když se nudím
mi dobře poradí...

Holka z porcelánu. Ta, která snídala paradajky a keks. Ta trochu nafoukaná a přezíravá. Krásná. A nakonec pod tím pozlátkem úplně obyčejná. Taková je to vůně. Ženská. Přitažlivá. Na první pohled na té Mary něco je. Pak kouzlo trochu vyprchá, ale pořád je pěkná, pěkná, pěkná.

Offline jerry
Avatar
8963 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 20:10

C'est Paris! (Eau de Parfum) (Carven) - zeleno květinová ovocná pižmovka, která se rozvoněla do svěžích konvalinek v mladé jarní trávě. A pak zazvonil konvalinkový zvonec (tedy spíš umíráček) a vše sklouzlo do sladce-dřevito-krémového univerzálního základu.