Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 31. srpna 2021 22:12

Miel d'Arabie (Chopard) - sladce ovocná jemná kůže, zlehka poprášená jemně kořeněným nasládlým pudrem. Po rozvonění suché sladké jehličí se zbytky pryskyřičné zeleně - jak odstrojená suchá jedlička dlouho po vánocích. Povedená, originální, navíc intenzita a výdrž na jedničku.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 01. zaří 2021 22:18

L'Interdit (2021) Eau de Parfum Rouge (Givenchy) - suché dřevo ponořené do sladkého zázvorového sirupu a zasypané bílými květinami. V dojezdu se pak pomerančový květ v podobě nasládlé vlhké omítky spojil s pačuli (oscilující mezi suchostí a vlhkem) a vlhká omítka nabrala směr do zatuchlinky. Je to vlastně variace na L´Interdit Intense, ale ta nastavila laťku přespříliš vysoko.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 03. zaří 2021 20:48

Lust (Lush) - hutný sladký kouřový santal a pořádná nálož bílých květin, ze které postupem času zůstal až chvílemi ostřejší jasmín. Po úplném rozvonění jej ještě doplnila poctivá porce cukrové sladkosti. A ač to z popisu moc patrné není, tak je to vůně vcelku temná, intenzitou a výdrží atakující hranici snesitelnosti.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 04. zaří 2021 14:46

Rose (Paul Smith)

ROSE (růže rozvíjející se spolu s navlhlou vůní ranního květinářství, kam právě navezli řezané kytice)

Opatrná (ještě bez trnů a držící se u těla jako mládě u matky)

Svěží (citrusově vzdušná s chladivostí nerezové oceli)

Efemérní (prchavá v čase, který se neměří na hodiny, ale na minuty).

Používám ji spíše k vrstvení, nebo večer po sprše - než provedu veškeré předusínací přípravy a rituály, už o ní ani nevím...

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 04. zaří 2021 21:18
Reakce na Fleur:

Rose (Paul Smith)

​Moc pěkně (a hlavně přesně) jsi ji charakterizovala. Pro mě je to typ povedeného růžového solifloru, který je mi milý a příjemný pro domácí osvěžení.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 04. zaří 2021 21:20

Twilly d'Hermès Eau Ginger (Hermès) - prvotní zázvorový úder je jak nadechnutí se čerstvě nastrouhaného zázvoru. Bohužel se rozvoněla do takového divného mišmaše drcené zeleně, mýdlové vody a čisticího prostředku. V dojezdu pak hodně kyselý cedr s pracím práškem.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 04. zaří 2021 21:22

jerry Škoda, do téhle zázvorové Twilly jsem vkládala hodně nadějí...

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 04. zaří 2021 21:24

Fleur 

Ale třeba na tobě bude vonět úplně jinak, neztrácej naději

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 04. zaří 2021 21:48

Giorgio Armani

My Way

Lesné jahody. Trošku umelé, ale naozaj len trošku, trošku sladké, ale nie presladené, potom to prejde to takého povedzme všeobecnemejnstrímového akordu so stále sa hlásiacimi tými jahodami. Je to milé, neveľmi objavné,  naivné tiež len trošku a celkom príjemné.

My Way Intense

Voe...tak tu sa varí jahodový sirup, teda z lesných jahôd, alebo sa tam aj niečo prihodí, aby to zdôraznilo, že tie jahody sú lesné...akurát že do toho sa pritmolí do kuchyne dieťa s cukrovou vatou, sirup sa vyleje na cukrovú vatu (dieťa je v poriadku, len mama pozerá na tú spúšť a dýcha na bránicu, keď si predstaví, ako bude zo všetkého čistiť tú pod tečúcim sirupom sa rozpúšťajúcu cukrovú vatu...)...No. Asi sa jej to podarilo, lebo po čase sa vôňa ukľudní a zhruba za hodinu je na ruke takmer totožná s hneď vedľa testovanou pôvodnou My Way.

Michael Kors

Wonderlust Eau de Voyage

Na tejto vôni ma strašne baví to starostlivo rozpísané zloženie, ktoré evokuje dojem, že ide prakticky o nikovku, na ktorej sa pracovalo určite dlho, dôkladne a s rozmyslom.
Na mne je to silne drogérkové ovocnokvetiné všeobecné niečo, do toho trochu ľahko bielokvetinovožuvačkové umelé niečo iné, dohromady síce pomerne riedke, napriek tomu s bolehlavovým potenciálom. Čím dlhšie je to na ruke, tým viac je to umelé, biele kvety práskli do koní v rámci pár minút a ja vidím, že tomu dám ešte pár minút a idem to umyť, lebo bolehlav už máva spoza rohu.

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 05. zaří 2021 09:44

jerry Fleur 

Bohužel musím říct, že novou Twilly cítím stejně jako jerry... :(

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. zaří 2021 10:53

slniecko Celá značka M. Kors mi přijde taková o ničem.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 05. zaří 2021 11:30

Dalia 

V posledních letech bohužel ano. Ale kdysi takový Island nebo Michael Kors - to sice byl "jen" mainstream, ale solidně udělaný.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. zaří 2021 12:08

jerry Tak ty, bohužel, neznám.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 05. zaří 2021 16:35

Fleur de Thé (Karl Lagerfeld) - tři druhy čaje v jednom flakónu: nejprve silný zelený čaj, neslazený. Do toho suchý zelený čaj se sušenými jasmínovými kvítky.  A po rozvonění lehoučký ovocný čaj s jemnými květinkami. Zpočátku hodně intenzívní, ale brzy trochu ztratila dech - i přesto hodně povedená čajovka v podobě (nejen) letní polívačky.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 05. zaří 2021 23:23

Dalia ako veľké očakávania som nemala, bola to vzorka prihodená k objednávke kozmetiky, ale tak toto podliezlo aj tú latku, ktorú som očakávala....

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 06. zaří 2021 18:24

Lord of Misrule (Lush) - hustá silná tinktura se sladkým kořením, někde vpovzdálí probleskují i perníčky. Hřebíček je pak znatelný po celou dobu. A z toho všeho se vyloupla pačuli....co pačuli...přímo MADAM PAČULI. Suchá, sladce zemitá, hustá jak melasa, s kapkou ambrové sladkosti a malinko kouřová. A taky temná, démonická...a zároveň jasná jak letní hvězdná obloha. Intenzita i výdrž jsou neskutečné. Nikdy bych nevěřila, že mě pačuli (v podstatě pačuliový soliflor) takhle okouzlí.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 07. zaří 2021 21:42

Quatre en Bleu (Boucheron) - rychle se mihly zralé borůvky v zeleném borůvčí, pak trocha sladce dřevitého jasmínu a pak už nic....vůně se naprosto ztratila.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 08. zaří 2021 11:47

euridike 

V DTB pěkné recenze

Ovšem tohle je boží : Seductive Sunkissed jsem obdržela jako dar od kolegyně, která měla snahu přesvědčit mě /už po několikáté/, že by mi velmi prospělo, kdybych začala nosit "hezounké vůně", ne ty moje zvrhlosti od Pegga, Kurkdjiana, Forda a celé téhle pofidérní party.

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 08. zaří 2021 11:50

jerry 

Díky.   /A nejhorší na tom je, že to je čistá pravda.../

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 08. zaří 2021 11:56

euridike 

A nejhorší na tom je, že ti to naprosto věřím(o tom, že naprosto nejvíc komplimentů jsem vždycky obdržela na Eclat d´Arpege, jsem tu už párkrát psala.....kam se na to hrabou moje oblíbené kadidlovky nebo ambrovky).