Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 20:26

Stendhal Noir Divin

Gurmánská ambra s příchutí tonky a čerstvě pražené kávy, se špetkou mleté skořice a mléčnou pěnou. Nemám tyhle vůně ráda, po chvíli mě znervóznují, nedokázala bych popíjet litry sebelepšího capuccina po celý den, v tomhle případě ale musím vůni přiznat nevtíravost a jistou zdrženlivost. Manifestuje ji závěrečným dřevitým tónem, zpod kterého už jen občas unikne prašný obláček koření.

Ne, že bych si ji chtěla pořídit, ale stejně mě mrzí, že se přestala (jako všechny vůně značky Stendhal) vyrábět...

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 20:44

Nina Extra Rouge (Nina Ricci) - sladké cedropižmo, sladké cedropižmo, sladké cedropižmo. Velká škoda krásného flakónku pro tak tristní obsah.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 22:11

4711 Remix Cologne Edition 2020 (Mäurer & Wirtz) - zelené citrusy se ležérně rozvalují na usušených listech, po rozvonění sladká pižmovka s jemnými květinkami, zasypaná jemným růžovým pudrem. Není to zdaleka taková osvěžující letní polívačka jako jiné 4711, ale přesto v létě osvěží a v zimě přivolá sluníčko.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 17. zaří 2021 23:40

jerry za chvilku budeme rády i za cedropižmo. Zkoušela jsem novou Chloé (tu zelenou EdP Naturelle) a zřetelně tam byl cítit agikalawood z Miu Miu. Vlastně se mi zdála celá okopírovaná. Jen v Chloé je trochu víc růže 

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 18. zaří 2021 00:17

alibi 

Obávám se, že máš pravdu. Bohužel

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 18. zaří 2021 19:44

Borgo (Acqua di Portofino) - naprosto dokonalá kopie pižmo-ambro-květinového Narciso Rodriguez EdT.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 20. zaří 2021 20:25

Angel Nova (Eau de Toilette) (Thierry Mugler) - je to Angel Nova EdP v tlumenější,  méně sladší a ovocnější podobě. Bohužel zůstal i dojezd v podobě značně syntetické směsi sladkokyselého ovoce, květin a dřeva, posypané krystalky cukru (byť i toto všechno je značně utlumeno).

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 20:15

Love Chopard (Chopard) - sladce svěží kyselkavě ovocná růže, zabalená spolu s průhledným fialkovým bonbonem do vzdušného jemně koženého a hodně krotkého oudu - ale je to celé lehké, vůně se nadnáší jak rozfoukané pampeliškové chmýří. Po rozvonění růže trochu ztěžkla a zesládla do jemně olejovité podoby a oud se občas pokusil vystrčit malinko živočišné drápky - ovšem kyselkavý tón ho udržuje v mezích mravného chování. Tohle je hodně povedená "óda na růži"...

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 20:51

4711 Acqua Colonia Intense: Sunny Seaside of Zanzibar (Mäurer & Wirtz) - jedna z mála výjimek u 4711, protože nejde o typickou osvěžovací polívačku, ale pravý opak. Teplá vodní vůně, sladce květinová - laguna s prohřátou zelenou vodou, opalovací krém, kokosové mléko ve sklenici, květy tiaré ve vlasech.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 11:10

Eau de Patou (2013) (Jean Patou) - svěží zelené citrusy schované na bohatě olistěné větvičce, vymydlené v bělostném neroliovém  mýdle a kolem dokola závany suché levandule a balzámového prachu. Je to variace na klasickou kolínskou, jen s trochu menší svěžestí tlumenou mýdlovými tóny. Ovšem jako EdP intenzitou i výdrží kolínskou vysoce převyšuje.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 24. zaří 2021 20:57

Minuit à New York (Gloria Vanderbilt) - sladší bílé květiny, lehká nepatrně "sklepní" pačuli a santal...taková svěže moderní odlehčená (a hodně povedená) reminiscence na osmdesátkové vůně. A za hubičku....

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 12:43
Reakce na Poéma:

woman27 Leni, nečekej ovšem žádné óóó, jsou to takové jednoduché vůně a s ne moc velkou výdrží. Pro mě sice neurazí - ale taky nenadchne. Líbí se mi, že se k vůním dá pořídit dost kosmetiky, takže pak celá ta řada při použití vůni dokáže podpořit.

​Děkuji moc, na tebe dám. 

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 12:55

woman27 Nz, vůbec si už ale nepamatuji, k čemu jsem ti tohle napsala.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 20:50

Sun Sea Salt & Genista (Jil Sander) - prohřáté kyselé dřevo, alienovský gumový jasmín, suchá tráva, lehce svěží nesladký květinový nektar - zvláštní, až malinko divná, rozhodně ale nositelná.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 13:19

Poeme - Lancome

Cítím omamně vonící narcisky se zelenkavě natrpklým aroma černého rybízu. A potom sladkost máku a vanilky, růžový olej a hřejivou ambru.

Opulentní květinová vůně, která kolem sebe šíří zlatě hřejivou auru. Je vznešená, dospělá a krásná.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 15:40

Happy Chopard Bigaradia (Chopard) - sladké seno a nesladká pomerančová dužina, po rozvonění dost nevýrazný krémový dřevitý pomerančový květ. Velkou slabinou je intenzita.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 16:21

Dalia 

Poeme jsi popsala a vystihla skvěle...

jerry 

Sun Sea Salt & Genista se mi líbí hodně, zajímalo by mě, co by na ni řeka Miru ...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 16:39

euridike Děkuji. Stále ji z ruky cítím a je nádherná!

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 16:46

euridike 

Pro Miru bude málo intenzivní (i pro mě je to tělovka - což v posledních letech jsou pro mě vůně od J.S. obecně). A výdrž taky není z nejdelších.

Ale mezi těmi kytičko-ovocno-všelijako vůněmi na jedno brdo je Sun Sea Salt & Genista originální. Měla jsem prapůvodně cuky si ji koupit, ale s ohledem na to, že léto už skončilo, tak bych si ji neužila.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 16:51

jerry 

Máš pravdu, pro Miru by to byla zřejmě mdlá a nanicovatá vůňka, u níž by ji tak akorát rozčílila nedostatečná intenzita a průbojnost. Ale mně se stejně líbí, možná i právě proto, že ta "divnost" není pro okolí obtěžující...