Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 02. října 2021 12:54
Reakce na Mha:

Mimochodem i ta nevyrovnaná paní má svůj pudr. Nebudu ho zkoušet, ani vůně se jmény populárních osob nezkouším, mám jakýsi blok. Že by závist?

​No - i některé celebrity mají vůně, které za něco stojí - třeba Madonna a její Truth or Dare, ta vůbec nebyla špatná, Sarah Jessica Parker a její Covet, ten byl fakt povedený, Ari Grande má Cloud, který je docela zajímavý; co se týká Britney - jedna z jejích vůní byla v editorském výběru na Fragrantice doporučována jako "hodně muziky za málo peněz", oni to měli jako výběr z mainstreamu/celeb frags, co nestojí moc, ale jsou dobré, jen si nevzpomenu, která to byla /asi Fantasy/... :) Jo a Eau de Gaga není špatná, jestli neznáš, zkus, tu mají i normálně v drogerii...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 02. října 2021 13:03

euridike

Já fakt nemůžu, kdybych to zkusila, pořád bych myslela na to, že se musím někde výstředně odhalovat. Takový stres ostatním prostě nepřeju. 

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 02. října 2021 17:07

Chloé (Eau de Parfum Naturelle) (Chloé) - začátek je trochu ostrý - štiplavě zelený a nakyslý, ovšem usadil se do podoby šťavnatých zelených fialkových listů, z pod kterých vykukujě růžová (od slova "růže") limonáda plná bublinek. Ve finále pak svěží vzdušně zelená. Vlastně to Chloe úplně není...

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 02. října 2021 17:47

Mám parfémové mezery, teprve dnes jsem se zamilovala - Nahéma (EdP) Guerlain

Když jsem ucítila voskovou růži, znalí jistě vědí, o čem píšu, zpozorněla jsem. Růže těchto kvalit na mně obvykle dobře drží. Když jsem začala napínat své čichové buňky, co to šlo, naservírovala se mi přímo pod nos šťavnatá broskev, a podprahově stále ta růže, rozvíjí se jakoby teplem a přitom je ta vůně jemná, až něžná, jdoucí nádherně do prostoru.
Najednou byla všude, kudy jsem prošla. Přísahala bych, že tam mám i pelargónii, miluji tu její ostrost, která vnese trochu vzruchu do noblesní, elegantní vůně s dalšími květinkami, které už jsem bohužel nedetekovala.
Atmosféra vůně je velmi tres chic, oblékla bych si hedvábné šaty a vyrazila na procházku Paříží v osmdesátých letech. Šaty by byly mentolově zelené, možná bych potkala i Catherine Deneuve, která byla údajně inspirací pro tento božský nektar. A samozřejmě rudá rtěnka a střevíčky s jehlami. Rozjásaná atmosféra, nadechla jsem se božské elegance, kterou na ulicích tak často postrádám…

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 02. října 2021 18:42

woman27 

jedna z nejzajímavějších a nejzvláštnějších růží... svého času jsem si v ní přišla i tak trochu extravagantně, to se časem dost posunulo, ale trocha toho pocitu z ní mi zůstalal dodnes. Škoda, že už se nevyrábí v koncentraci čistého parfému.

(a těší mě, žes k textu vybrala zrovna mou fotku, znamená to, že Nahému vidíme v podobných barvách ).

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 02. října 2021 19:02

domenica 

Je pro mě nádherným objevem stejně jako Nahéma. V čase syntetických vůní si zachovaly pařížský šarm. Tedy doufám, měla jsem zatím jen vzorky. Děkuji, od tebe mě to obzvlášť těší. Tíhnu po době Chanelu ke Guerlanu, jako bych ho znovu objevila. Má duši.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 02. října 2021 19:04

euridike 

Zmínila bych ještě Fancy, dodnes je to signature mé dcery. A to ji chtěla vyměnit. Ale ona je stálice, chce, aby všichni poznali, že přišla. Pro moji změny vůni nemá pochopení. Taky jsem to tak měla v jejím věku - Diorissimo, to byla veliká láska.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 03. října 2021 07:01

...po roce/téměř na den jsem znovu, ze zoufalství po nějaké nové vůni sáhla po flakonu, který jsem tehdy sepsula. No, opět se potvrdilo, že nikdy neříkej nikdy...

Libre Eau de Parfum Intense Yves Saint Laurent

Velmi lahodná, nadýchaně hustá vanilka ochucená levandulovou esencí a pomerančovým, akorát nasládlým likérem. 

A drží.

Jil Sander

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 03. října 2021 10:39

jerry 

Devil´s Nightcap asi neznám, jsem se schválně šla mrknout do záznamů - a ne. Ale jakmile mi to zdraví dovolí, zajdu zkusit. Jsem do Lush chtěla poslat osobu mně blízkou, aby vyzkoušela a řekla, ale ten samý člověk, co tvrdí, že by pro mě udělal všechno, se cuká sám jít do Lush, což bude nejspíš neblahou zkušeností z Douglasu, za což taky mohu já, tak si počkám. :) A díky, že sis na mě vzpomněla s doporučením, opravdu mě to potěšilo...

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 03. října 2021 10:43

woman27 

Jestli myslíš Fancy od J. Simpson, tak vcelku souhlasím, na mě moc sladká, ale pěkná, mně se líbila Fancy Night, těžší, hutnější, ta mě bavila...

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 03. října 2021 10:55
Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 03. října 2021 12:49

Faro (Acqua di Portofino) - vzdušné dřevo, suché listy, neslazený zázvorový čaj, vodou vyplavené a sluncem vybělené nasládlé dřevo.Lehká osvěžující, nesladká, nekvětinová a neovocná, hodně připomínající Tuscan Soul, posunutou od unisexu na hranici s vůní pánskou. Příjemná neobtěžující univerzálka (ale nic generického).

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 04. října 2021 12:55
Reakce na woman27:

Ale ona je stálice, chce, aby všichni poznali, že přišla. 

​To se mi vždycky hrozně líbilo, ale nikdy jsem nenašla TU vůni, se kterou bych vydržela napořád.

A už nevěřím, že najdu, došla jsem k závěru, že nejsem  typ na jednu vůni. 

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 05. října 2021 10:33

Ignis 

Já jsem měla, než jsem vstoupila na Arome a jiná parfémová fóra

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 05. října 2021 16:53

woman27 Já ehm naivně doufala, že ji právě tady objevím a místo toho jich mám čím dál víc

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 05. října 2021 19:23

Ignis Na zdejší poměry jsi pořád parfémová Popelka, sedm vůní je právě tak na prostřídání v týdnu .

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 05. října 2021 19:23

Miru Libre nechci, ale ten kabát by se mi líbil .

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. října 2021 19:28

Fleur 

...mně momentálně oboje

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 05. října 2021 19:50

Girls Can Be Crazy (Zadig & Voltaire) - vůně pro -náctileté - pořádně sladká (až lepivá) coca cola, neidentifikovatelní univerzální sladké ovoce a stejně tak neidentifikovatelné univerzální květiny. Jen pačuli (samozřejmě taky sladká) se trochu vymyká. Podobných vůní jsou plné drogerie.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 05. října 2021 20:01

Fleur No já zatím jedu hlavně v odstřicích, ale už se rozkoukávám