Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 27. srpna 2021 13:42
Reakce na Fleur:

Angel Nova

Všechny oblíbené cukrovinky mého dětství jako červené Bonpari, Cocktail furé, Šumavské jahůdky zalité pro jistotu sirupem Ovocit s malinovou příchutí, aby toho cukru nebylo náhodou málo. Bonbóny se líně rozpouštějí v hustém sirupu a vydávají vůni infantilní jako trpaslík z etikety Ovocitu, co si navléká náhrdelník z malinových kuliček, ovšem bála bych se, že by z toho dětem mohlo být špatně. 

​Měla jsem z ní stejný pocit :-) O co víc se mi líbí barva skla, o to méně jeho obsah  

Zařadila jsem si ji osobně do kategorie "nenositelně přeslazená".

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 27. srpna 2021 15:01

Mitzi Ano, bohužel.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 27. srpna 2021 16:53
Alien Goddess : Před hodnocením této vůně nutno předeslat,že můj vztah k vanilce je značně pošramocen prazážitkem- očekávání lepkavého oblaku vyvalivšího se z vyhřátého taxíku v kombinaci s bolestí hlavy po probdělé noci vychutnávání této gurmánské přísady notně degraduje Avšak... vanilka se vyvalí spíše ve formě krémové,vyšlehané cukernaté hmoty jasmínových květů,místy povlává odkaz na původního fialového krasavce ale má jakésy "slunečné odlesky" ,které jsem pozitivně vnímala v některých letních limitkách, ve sladce nadýchané fázi mi připomíná Venom of Angel(přišla mi propracovanější ale vadila mi v ní štipkavost pracího prášku)-mají podobný -pro můj nos -kokosový průtah,ta nejukřičenější sladkost a lepivost se pomalu vytrácí a dál mám problém vůni zachytit-bude to přesně ten typ-já už ji necítím/okolí prchá,patrně provoní celý byt ,akorát já si to neužiju... :( Takže první dojem by byl asi nějaká Ariana Grande s tou růžovou chlupatou bambulí,vuňka pro pindulínu co má v kabelce od žlutočechů zazipovanou čivavu s růžovejma ouškama a jak jinak růžovou mašlí,která ji postupně ubírá kyslík... Na druhý počich je ta vůně milejší,v létě by asi dusila,do chladnějšího počasí snad(pokud se rozvoní),nejsem pro ni vhodná nositelka ale každé zboží má svého kupce a hranici"božského" máme každá jinde,že... Vystupuje žvýkačkově nasládlý jasmín(podobně vnímám u Fragonard) a vůně jakoby citrusově hořkne a tady už pro mě začíná být naprosto nezajímavá
Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 27. srpna 2021 19:52

teena-s 

Obávám se, že z tvé recenze je víc než jisté, že ani já nebu ta správná nositelka.

Kde jsou časy letní citronové a mandarinkové limitky

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 27. srpna 2021 19:59
@jerry třeba ji @Miru pozvedne k výšinám a aspoň ji zkusíš ;)
Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 27. srpna 2021 20:06

teena-s 

...to si zrovna nemyslím.

O víkendu jsme byli v parfumerii, dala jsem na ruku asi dvanáct vůní a měla jsem pocit, že to jsou jen umírněné voděnky.

Novinky, i vůně už pár let na trhu. Pochybuju, že by tenhle Alien překvapil. Protože mně se líbí jen EdP, EdT klasika, pak Absolue. A šlus. Ostatní jsou naředěné vody  a posunuty do líbiva

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 27. srpna 2021 20:20
@Miru to byla spíš taková tužba-zbožné přání,že by v tom někdo s vytříbeným čichem našel proč to má být božská vůně ;) za mě je to leda zbabranej Alien :(
Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 27. srpna 2021 20:38

Sun (Perfume) (Lush)  - na proužky nakrájená citronová kůra, ve které se mísí šťavnatost a svěží nahořklost, A pak exploze sladké pomerančové šťávy s lehkým medově květinovým tónem. V dojezdu pak hodně lehké dřevo s jemným závanem sušeného zázvoru. Bohužel výdrž je opravdu hodně podprůměrná.

Offline Akret
Avatar
příspěvků moje polička 28. srpna 2021 13:19

#Fleur Pořídila jsem si Magic na základě zdejších recenzí, taky ve včelkovém, a po chvíli rozpačitého zkoušení šel pryč. Nechápala jsem, co na něm máte... protože v jiných případech jsem se naopak velmi dobře trefila (například Kelly Caléche). No teď už vím.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. srpna 2021 13:43

Fleur Ještě nezkoušela Angel Nova, musím napravit.  Ale Angel Iced Star docela překvapil. Jen škoda, že mi přišel spíš na léto.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 28. srpna 2021 22:45

Akret Tyhle reformulace mě nejvíc bolí u vůní, které jsem dlouhodobě nosila... 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. srpna 2021 22:58

Akret Magic mám ve starém typu flakonu a ve včeličkovém a vůně vnímám jako totožné. 

Offline Akret
Avatar
příspěvků moje polička 29. srpna 2021 11:34

# Dalia, Fleur: Já to nedokážu posoudit, vůni jsem si pořídila předloni ve včelkovém flakónu a prostě jsme se nepotkaly. Naštěstí mám kam posílat dál, mamce se líbí, a pokud něco kupuju naslepo, je to vždy v ceně, kdy mě nemrzí, že to koluje (a v rodině, kde si takhle předáváme kdeco, už vůbec ne).

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. srpna 2021 11:38

Akret Však to je v pořádku. Alespon jsi vůní udělala radost někomu jinému.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 29. srpna 2021 20:07

My Way Intense (Giorgio Armani) - dozrávající lesní jahody (neboli tuberóza ve své nejkrásnější podobě) rozmačkané s cukrem, ale bez nějaké velké sladkosti. Ta je dost upozaděna vzdušnými závany teplého vzduchu, ve kterém poletují krystalky cukru. V dojezdu svěží šťavnatě ovocná květinová směs s trochou zeleně. Pro mě překvapivě mnohem povedenější než původní My Way.

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 30. srpna 2021 04:44

jerry 

...tak to jsi měla štěstí. Na mně to byla jemná květinkovo naovocnělá vůňka, která za chvíli zmizela. Zapomenutelná...

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 30. srpna 2021 08:26

Miru 

Štěstí asi jo, oproti původní My Way je to výrazný rozdíl. Ale ani tak to není nic pro mě.

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 30. srpna 2021 17:34

...tak i já

ALIEN GODDESS Thierry Mugler

...jasmín, a lehce gurmánský a s vanilkou.

Ale nějak mi tam podprahově leze něco zelenýho - nejen změklý bergamot, ale beztak tam je i santal. Naštěstí jsem statečná, kašlu na pocity, mý osobní pocity a vnímám, snažím se uvědomovat si jen to pěkný...

Vůně mi evokuje  lahodnou vanilkovou zmrzlinu - i se svým chladivým táním, s mikrozbytky kovových stop z mrazicího boxu ulpělých na zvlhlém oplatkovém kornoutu,

a ano, jak píše

teena-s

v tomto Alienu je žvýkačkový jasmín...

...tentokrát v sobě chuť růžové bubble gum nemá tuberóza, nýbrž jasmínové květy, jež smetanovou osvěžující dobrotu delikátně pikantně dochucují.

Hmm, není to vůbec špatné. Řekla bych, že taková odlehčená verze Alien Essence Absolue.

Jo, a chlap, když přišel do pokoje, tak prý, co to tu tak pěkně voní?!, a to byl ode mně na dva metry minimálně.

Takže tak.

(nic komplikovaného, ale povedené. Dostat ji, ráda unosím. Kdo by nechtěl sbírat komplimenty, že jo. Ale já to nejsem. Já jsem spíše ta Chypre Nobile 1942...)

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 30. srpna 2021 21:51

L.12.12 Rose (Lacoste) - ledově svěží jemná bílá růžička s lehkým kyselkavě ovocným tónem. Po rozvonění zůstal místo růže takový svěží květinově neurčitelný "pohrobek" s nakysle nasládlým pižmem. Připomíná takovou lacinější osekanou variaci na Eclat d ´Arpege. Generická, ale vcelku ucházející letní polívačka s docela slušnou výdrží.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 30. srpna 2021 22:37

euridike Jak jsi psala o Aure (myslim, ze jsi to byla Ty?) tak jsem ji zkousela, je fakt zajimava, minimalne tim, jak je "jina", citim spearmint zvykacku, ale studenou, nesladkou, pritom sladky slozky tam jsou urcite. Neco mi to hrozne pripomina a zaboha nemuzu prijit na to co..... fakt je dobra.