Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Luna
Avatar
10440 příspěvků moje polička 11. srpna 2021 22:09

jerry hmmm, to zni dobre. Mrknu, co tam maji jeste zajimaveho a napisu.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 21:41

Mha O Dioramě se tvrdí to samé a JE KRÁSNÁ! Staře si v ní vůbec nepřipadám

Offline jerry
Avatar
9017 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 21:51

Katy Perry's Indi Visible (Katy Perry) - máslové sušenky se sklenicí vlažného mandlo-vanilkového mléka, celé je to takové vláčné až do krémova. Po rozvonění dřevitá s nádechem kokosového mléka a s lehoučkou suše pačuliovou stopou. Pro mě příjemné překvapení...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. srpna 2021 11:18

5th Avenue Royale

Šťáva z jemně navinulých malin se pomalu vsakuje do měkoučkého černého semiše. Vzduchem se line sladce kořeněná vůně ambry a suchého pačuli. A cítím i omamnou růži podbarvenou orientálním tónem papyru a oudu.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. srpna 2021 10:40

Dali - Salvador Dalí

Bergamotově svěží úvod se promění v jemné mýdlové tóny, které jsou prosyceny vůní květin. Cítím karafiát, růži i lehounký dotek bílých květů jasmínu s prachovou mimózou. Květinová omamnost se prohřívá akordem santalového dřeva s hřebíčkem a pižmem a nechává se ovinout spirálami dýmu z kadidla.

Nádherná vintage vůně, kterou vnímám v podzimních barvách. Zkapalněná aromaterapie.

Offline jerry
Avatar
9017 příspěvků moje polička 14. srpna 2021 15:10
Reakce na Dalia:

Dali - Salvador Dalí

​Zase jeden zapomenutý poklad... a taky smutný důkaz rozdílu mezi mainstramem "tehdy" a "dnes". 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. srpna 2021 15:22

jerry Jsem moc ráda, že jsem ho objevila. 

Offline jerry
Avatar
9017 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 15:27

Cinnabar(2015) (Estée Lauder) - teplý, suchý a nepatrně živočišný santal s kadidlem a jemný závan bílých květin, následované kořeníím v podobě hřebíčkového oleje. Všechno se tak pěkně do sebe zaobaluje. Je to původní Cinnabar v odlehčené (a tudíž i pro leckoho nositelnější) verzi. Jeden z nemnoha případů, kdy "modernizace" (reformulace) vůni prospěla.

Offline Luna
Avatar
10440 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 16:07

jerry No to velmi ráda slyším.A jdu vyhrabat vzorek Cinnabaru, kdysi jsem o ní uvažovala...

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 18. srpna 2021 05:25

Black Opium Extreme Yves Saint Laurent

Hruška, kakao, káva

Black Opium Extreme

voní jako hruškou do hladka mírně oslazené kávové kakao teple sálající  z kůže,

zahuštěné pačuli.

(...to znám.?.

Jo, takhle do hruškovo karamelova voněly vůně Jimmy Choo EdP a Jimmy Choo Stars a k tomu trochu La Belle Jean Paul Gaultier.)

Nejspíš mi onu hrušku evokuje zpracování pomerančového květu a jasmínu. Po chvíli se dojem žlutozeleného ovoce jemně rozostří do aroma různých opravdu bílých kvítků prosypaných vanilkovým cukrem/nebo lépe - prolitých vanilkovým sirupem.

Fruitchuli od domu Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent 2020/21

Offline jerry
Avatar
9017 příspěvků moje polička 18. srpna 2021 13:44

Miu Miu Twist (Eau de Toilette) (Miu Miu) - nasládlá krémovka s lehoučkým sladkokysele ovocným nádechem, bohužel po rozvonění sklouzla do jakési univerzální nasládlé cedro-květinko-svěženky.

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 18. srpna 2021 15:04

Zagorsk EdT (Comme des Garçons)

Teplé, chlácholivé kadidlo, malého dřevěného kostelíku kdesi mimo civilizaci. Všichni putujeme chladem a sněhem, ale já to vůbec nevnímám. Nevnímám chlad, sníh ani mráz. Vnímám jen teplo kadidla, dřeva, jehličí a mihnutí květin. Jdu rychle, protože se moc těším, až se schoulím do lavice dřevěného kostelíku a budu nasávat jeho vůni. Cítím klid a bezpodmínečné přijetí …….. ale taky vím, že toho se mi dostane i v březovém háji, v pustině , stepi, …… prostě všude, ale v tom malém kostelíku je to ten nejútěšnější pocit, který znám, tam jsem v bezpečí.

 

Avignon EdT (Comme des Garçons)

Chladné  kadidlo římskokatolického chrámu.  Jsem uprostřed města, kolem spousta lidí a já potřebuji klid a útěchu. Otevírám dveře kostela, již je po mši, ale vůně kadidla je všudypřítomná. Usedám do kostelní  lavice v zadní části chrámu, dopředu se bojím, byla bych moc na očích. A svěřuji se Bohu se vším, co mě trápí, co nezvládám, s čím bojuji ………… ano, vím, že On ví vše, ale potřebuji pocit bezpečí, a ten tu nacházím, i přes chladné zdi kostela. Vůně kadidla po mši postupně teplá, i když chladný tón tam je stále přítomný. Je to bezpodmínečné přijetí nebo přijetí s podmínkami …………stále se ptám, ale zároveň vím, že pro Něho jsem přijatá bez podmínek, opravdu bez podmínek …… ať budu v chladném chrámu či kdekoliv jinde ………….

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 18. srpna 2021 21:11

Ify 

... moc hezky jsi tyhle vůně vystihla...

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 19. srpna 2021 06:04

euridike 

Děkuji

Offline jerry
Avatar
9017 příspěvků moje polička 19. srpna 2021 08:33

Ify 

Já mám všechny kadidlovky od CdG moc ráda, takže tvoje recenze mě vysloveně "pohladily po srsti".

Nezapomeň je prosím dát do databáze, byla by velká škoda, aby tam chyběly.

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 19. srpna 2021 09:51

jerry 

Děkuji

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 19. srpna 2021 19:46

Ify

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 19. srpna 2021 21:35

slniecko 

Děkuji

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 20. srpna 2021 05:40

teena-s 

...prosím Tě, jaký je Alien Goddess.?

Jak ho vnímáš a jaké jsou rozdíly mezi ním a klasickým Alienem.?.

(moc se mi líbí složení, flakon, a jestli to má výdrž, brala bych...)

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 20. srpna 2021 16:20

Miru ještě nemám prozkoušeno-mám zas nějaké nečichací období ale nabízeli vzorky gratis na Notino,tak zkus jestli ještě ulovíš ;) osobně se opět obávám kašmeranu