Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 21. července 2021 09:02

marieu Taky se připojuju, abys své postřehy dávala do databáze - mnohdy právě tyhle postřehy pomůžou člověku v rozhodování ke koupi

A také si všimni, že v databázi nejsou u vůní Recenze, ale "pouze" Komentáře

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 21. července 2021 09:31

Teď to vypadá, jako bych byla upejpavá pipina, co se ráda nechá přemlouvat- tak bych teda nechtěla působit.  Možná se mi podařilo trefně popsat můj zimní zážitek se  Zagorsk, nebo poskládat ta správná slova o L'ombre, ale jinak o vůních nevím nic, většinu bych nebyla schopná nijak uchopit ani popsat, neznám pořádně složky a ještě zdaleka jsem nevyzkoušela klasiku. Klasiky. Pro mě to končí tím objevováním a příležitostnou výměnou názorů tady... ale děkuju všem za projevenou důvěru

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 21. července 2021 10:46

marieu Přijdu si podobně, byť se v parfémovém světě pohybuju už léta. Napsat recenzi umím jen na něco, obdivuji zdejší recenzní matadorky za schopnost napsat recenzi na cokoli. Taky netuším, zda moje postřehy (když už nějaké žbleptnu) někomu k něčemu jsou, a rozeznávat složky často taky neumím, můj rozeznávací repertoár je velmi omezený. Přesto občas něco napíšu. Moje rada: nenech se tlačit k produkci recenzí, ale taky se nestyď něco napsat, když ti to slina na jazyk přinese. Na vůních nás přece baví ta rozmanitost. Na každém to voní jinak, každému to asociuje něco jiného.  A pak máme tu na stránkách spřízněné duše,  u nichž víme, že vůně na nich voní a oni je vnímají podobně. Pak jsou jejich postřehy pro nás neocenitelným pomocníkem. Třeba právě ty budeš pro někoho tou parfémově spřízněnou duší.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 21. července 2021 10:52

Panenka krásně napsané

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 21. července 2021 12:46

Panenka tos napsala opravdu perfektně

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 21. července 2021 13:12
Reakce na Panenka:

Moje rada: nenech se tlačit k produkci recenzí, ale taky se nestyď něco napsat, když ti to slina na jazyk přinese. Na vůních nás přece baví ta rozmanitost. Na každém to voní jinak, každému to asociuje něco jiného.  A pak máme tu na stránkách spřízněné duše,  u nichž víme, že vůně na nich voní a oni je vnímají podobně. Pak jsou jejich postřehy pro nás neocenitelným pomocníkem. Třeba právě ty budeš pro někoho tou parfémově spřízněnou duší.

​Do kamene tesat

Psaní recenzí, postřehů či komentářů musí být vždycky radost, ne povinnost.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 21. července 2021 13:25
Reakce na Panenka:

marieu Přijdu si podobně, byť se v parfémovém světě pohybuju už léta. Napsat recenzi umím jen na něco, obdivuji zdejší recenzní matadorky za schopnost napsat recenzi na cokoli. Taky netuším, zda moje postřehy (když už nějaké žbleptnu) někomu k něčemu jsou, a rozeznávat složky často taky neumím, můj rozeznávací repertoár je velmi omezený. Přesto občas něco napíšu. Moje rada: nenech se tlačit k produkci recenzí, ale taky se nestyď něco napsat, když ti to slina na jazyk přinese. Na vůních nás přece baví ta rozmanitost. Na každém to voní jinak, každému to asociuje něco jiného.  A pak máme tu na stránkách spřízněné duše,  u nichž víme, že vůně na nich voní a oni je vnímají podobně. Pak jsou jejich postřehy pro nás neocenitelným pomocníkem. Třeba právě ty budeš pro někoho tou parfémově spřízněnou duší.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. července 2021 18:50
Reakce na marieu:

Teď to vypadá, jako bych byla upejpavá pipina, co se ráda nechá přemlouvat- tak bych teda nechtěla působit.  Možná se mi podařilo trefně popsat můj zimní zážitek se  Zagorsk, nebo poskládat ta správná slova o L'ombre, ale jinak o vůních nevím nic, většinu bych nebyla schopná nijak uchopit ani popsat, neznám pořádně složky a ještě zdaleka jsem nevyzkoušela klasiku. Klasiky. Pro mě to končí tím objevováním a příležitostnou výměnou názorů tady... ale děkuju všem za projevenou důvěru

​To je ale všetko úplne v poriadku. Preto daniela zmieňuje, že kolónka sa volá komentáre.

Ono čím pestrejšia zmes komentárov pod vôňou, tým väčšia šanca, že si ju niekto bude vedieť predstaviť. A to aj človek, ktorý ako píšeš "nezná pořádně složky a ještě zdaleka jsem nevyzkoušela klasiku". O to vôbec nejde. Ide o tvoj dojem z nejakého konkrétneho parfému. A pre toho horeuvedého čitateľa je zase možno príliš sofistikovaná odpoveď príliš abstraktná.

Ide o popísanie dojmu, to je všetko. A píšem to nie len kvôli Tebe, ale kvôli všetkým, čo majú dojem, že to ich nie je "dosť dobré". Všetko je dosť dobré, stačí aby to akýmkoľvek spôsobom bolo o danej vôni. Toť vsjo.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. července 2021 10:50

Sí Passione - Armani

Okvětní plátky růží s kapkami rybízové šťávy, což by mohlo být svůdně krásné. Ale bohužel někdo ty rudě sametové lístky poházel na laciný plastový tácek, na které leží oschlý ohryzek hrušky. Takže za mě krásný flakon, vzletný název, ale vůně nic moc.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 22. července 2021 11:50


Jdu si postěžovat. Vyzkoušela jsem .SE Blazing Warmth od Oriflame a... A to je tak pěkná kompozice, doprovodný text zcela výjimečně koresponduje s realitou - hořkosladký vratič s kouřovým dřevem, to je taková krása - asi pět minut. Pak to vůně prostě zabalí a začne se plížit pryč, pořád je to pěkné a milé, když si tedy jeden dá nos až ke kůži. Ach jo, takovej zmar, taková vychytaná /byť jednoduchá/ kompozice - a tak mizerné zpracování zase. Moc ráda bych našla něco podobného, co by vydrželo a cítila bych to alespoň já, na okolí mi nesejde. :)

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 22. července 2021 12:47

euridike 

Jo, tak tohle naštve - navíc zafungují Murphyho parfémové zákony, protože:

1. podobná vůně neexistuje

2. pokud existuje, tak:

    a) se už nevyrábí nebo

    b) je obtížně dostupná nebo

    c) je pekelně drahá

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 22. července 2021 16:23

jerry 

Ano, to jsi napsala naprosto přesně, bohužel. Miluju vůni vratiče a hledala jsem, v kolika parfémech je možné ho najít, je jich fakt málo, navíc v kompozicích, kde mi vždy něco drhne, škoda, velká škoda...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 25. července 2021 01:35

Yves Rocher - My Kiwi Kiss (Eau de Toilette)

No, ovocné to je a keď v tom človek to kiwi cítiť chce, tak pri troche fantázie sa to dá. Nie je to otravné, ani nepríjemné, navrch sa to rozlúči pomerne rýchlo.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 26. července 2021 08:22

euridike Nikdy jsem si neuvědomila, že vratič voní. A přitom ho moje teta sbírala, sušila a přidávala pak do hřbitovních věnců. Možná právě proto jsem se na něj vždycky dívala jako na takovou jednoúčelovou kytku. Tak až na něj narazím, přivoním...

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 26. července 2021 20:42

Fleur vratič je imho hrozně pěkná kytka- vděčná ve váze čerstvá i sušená. A ta vůně je výrazná- mám od babiček zafixováno, že odpuzuje nežádoucí hmyz. V kompozici parfému by mě to využití docela zajímalo.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 26. července 2021 21:44

Fleur marieu 

... no mně vůně vratiče připadá krásná - medově hořkosladká, lehounce zeleně natrpklá - vždycky si vzpomenu, jak Kryl zpívá o tom, že vratiče se rozvoní; ta vůně možná není prvoplánově líbivá, je bylinná a sytě aromatická, pro mě ale velmi příjemně...

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 26. července 2021 21:54

euridike mně se taky líbí, ale určitě v ní nemám tu medovost a sladkost, spíš hořkost a tu bylinnou zelenost. Musím počkat na babí léto, až u nás vykvetou a vyzkoušet- dost možná ucítím něco jiného, než si pamatuju, za poslední rok mi díky zdejšímu fóru značně zostřel čich. Poprvé jsem o vratiči zaslechla v dětství- v audiopohádce z kazety "Vodnické pohádky", kde vodník čaroval "rákos, vratič, puškvorec, fajfka není vodní věc, kdo tě fajfko ztratil, vratič mu tě vrátí" v podání Luďka Munzara... eh, zas nostalgická vzpomínka- pohádky na kazetách nám kupoval děda, ale to už je zas jiná kapitola.

Offline Isca
Avatar
4454 příspěvků moje polička 26. července 2021 22:02

euridike Se omlouvám, že se vlamuju, neb tu parfémově nemám moc co přispět, ale potěšilo mě, že někomu voní vratič - pro mě je to zlom léta, svěžest usychá, měkký naivní kytky, co nic nevydrží, odcházej,  převálcovaný  realistickými  rumištními  rostlinami, a uprostřed nich vratič, hořkost, sladkost, nostalgie, utři si slzy a furt žijem, ne?

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 26. července 2021 22:11

Isca 

... vlamuj se častěji, protože jsi to vystihla přesně tak, jak to cítím, díky...

marieu 

To je ale krásná vzpomínka, přesně takové mám nejraději, ty čisté a jednoduché, které vlastně už nemůže nic zkazit, i moje nejhezčí vzpomínky z dětství se pojí s dědečkem a s vůní medu, vosku, pylu a kosatců...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 27. července 2021 04:07

euridike Isca 

...voní to něco jako Angelique Noir od Guerlain, ten vratič.?.