Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline marieu
Avatar
4472 příspěvků moje polička 27. července 2021 07:55

euridike tahle část z dětství (do 11 letu u babičky s dědou) je moje nejlepší a napěchovaná takovými vzpomínkami- často jen drobnosti (tos napsala moc krásně, že jsou čisté a jednoduché). A teď to vypadá, že se nám podaří koupit a snad hezky zrekonstruovat ten starý dům po prarodičích . Doteď si pamatuju, jak to tam vonělo.. konec OT, omlouvám se všem přítomným.

Miru Angelique Noir jsem ještě nezkoušela, ale vím jak voní andělika a je to jiné...

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 27. července 2021 09:11

Miru 

Andělika voní trochu jinak - je taky hodně bylinně aromatická, ale je zelenější a ostřejší, spíš svěžejší, řekla bych, vratič má v sobě to podzimní rumiště, jak krásně vystihla Isca - a je to podle mě vůně s větší škálou různých vonných aspektů, jako by se do ní za její život nastřádalo od všeho trochu, jako v životě člověka - trocha sladkého, trocha hořkého, s koncem toho většina zjemní a zastře se - protože když vratič schne, tak ta vůně z té bylinnosti jemní a je taková mírnější, uhlazenější, kouřovější, podzimnější.

marieu 
Já si myslím, že to vůbec není OT - já mám na mnoho věcí špatnou paměť, ale dobře si pamatuju vůně různých míst, bytů a domů, s tím spojené pocity, i po letech mě baví přemýšlet, z čeho se ta typická vůně vlastně skládala - a nejvíc je nakonec vůně letního vzduchu, který proudí otevřeným oknem do babiččiny kuchyně, kde voní právě položený ubrus, který uschnul venku na sluníčku, k tomu mečíky ve váze...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. července 2021 09:12

euridike 

...aha... Díky

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. července 2021 09:13

Jitka77

...prosím Tě, líbí se mi, jak popisuješ La Belle Le Parfum JPG.

Jak to máš u této vůně s výdrží?

(píšeš sice o intimnější intenzitě, ale pokud drží...)

Offline marieu
Avatar
4472 příspěvků moje polička 27. července 2021 10:56

euridike ad vratič - ta slova !  tolik pravdivá a přiléhající 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 27. července 2021 11:02

marieu Isca euridike

číst to vaše povídání je poezie sama

Offline Jitka77
Avatar
1124 příspěvků moje polička 27. července 2021 12:38

Miru Zatím mám jenom vzorek (plánuju si ji koupit na podzim), úplná hitparáda to v tomhle ohledu asi nebude, ona se s rozvoněním opravdu podstatně zjemňuje. Ale třeba se při plném nástřiku projeví jinak, fakt neumím posoudit.

Offline Jitka77
Avatar
1124 příspěvků moje polička 27. července 2021 12:39
Reakce na Isca:

euridike Se omlouvám, že se vlamuju, neb tu parfémově nemám moc co přispět, ale potěšilo mě, že někomu voní vratič - pro mě je to zlom léta, svěžest usychá, měkký naivní kytky, co nic nevydrží, odcházej,  převálcovaný  realistickými  rumištními  rostlinami, a uprostřed nich vratič, hořkost, sladkost, nostalgie, utři si slzy a furt žijem, ne?

​Tohle je fakt aktivně krásné vyjádření, úplně z něj sálá podstata té kytky.

Offline marieu
Avatar
4472 příspěvků moje polička 27. července 2021 12:46

Isca já jsem v proudu příspěvků a svého programu úplně opominula tvůj příspěvek a při tom je to taky taková perlička, obě jste to s euridike vystihly naprosto přesně a překrásně k tomu

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. července 2021 12:48

Jitka77 

...díky!.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 28. července 2021 04:19

Idole Aura Lancome

...v podstatě příjemná vůně.

Neškodná. Líbivá.

Ale nějak to není ono. Ne že by byla něčemu podobna či něčí další obdobou, ale nemá svoji vlastní identitu. Prostě poznáte Idole Intense, La Vie Est Belle,

tohle moc nee...

...je to pěkné, květinovo ovocno něčím(nejspíš tou solí a vánkem od moře)

osvěžující.

Domácí limonáda z jasmínu a vanilky s příjemnou rybízovou kyselkavostí...

((na mně intenzita dobrá, akorát, ale po hodině se celá kompozice rozmlží jaksi doztracena a

výdrž - mizerná, tak hodina max))

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 28. července 2021 09:05

alibi

Miru ... charakter Idole Aura jsi vystihla naprosto přesně...

           + vidím, že máš Coco Mademoiselle, já ji mám obecně moc ráda, vždycky jsem si tak nějak intuitivně říkala, že k Tobě by se mi moc líbila, k tomu, jak vnímám Tvoji osobnost, energii a esprit...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 28. července 2021 09:32

euridike 

...kuju moc!., za všechna slova...

(jako první jsem měla kdysi Coco Mademoiselle EdT, líbila se mi její sladkost a jakási lehkost/bezstarostnost. Pak jsem na jisté dámě zacítila EdP a dostala mě... Sice na mně nakonec voní EdP blíže k EdT než co jsem kdy cítila/pudrovější, ale i tak je super)

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 28. července 2021 14:37

Miru 

... a Gabrielle opět přesná...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 29. července 2021 03:44
Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 29. července 2021 21:32

Agua de Loewe Ella (Loewe) - naříznutá citronová kůra i s kouskem větvičky, postupně zelenojablečné tóny a la Light Blue a trocha květin. Rozvoněla se do vodně cedrová vůně - cedr má bohužel dost nepříjemnou nakyslou podobu.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 31. července 2021 10:03

Green Tea Pomegranate (Elizabeth Arden) - ovocně svěží a trochu lacině cedrově vodní, posléze se vyloupla pěkná sladkokyselá grenadina. V dojezdu mírně pudrová ovocně květinová čajovka. Na nic si nehraje - je to prostě letní osvěžovací polévačka. A výdrž je o něco lepší než u ostatních Green Tea.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. července 2021 18:12

Acqua di Gioia - Armani

Na této vůni se mi nejvíce líbí sladce ovocně svěží úvod, ve kterém cítím i chladivý tón máty. Svěžest se ovšem za chvíli vypaří a objeví se pěkná opojně vonící pivoňka vykoupaná v cukrové vodě. Základ je suše pastelkově dřevitý.

Za mě vcelku příjemná vůně, ale nadšení se nekoná.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. srpna 2021 17:32

Vyzkoušela jsem tu literárně opěvovanou Modrou hodinu.

Zpočátku osvěžující ubrousek Kleopatra, po dvou hodinách indulona. 

Hodně vydrží, sport i sprchování, ale tohle mi stačilo jen vyzkoušet. 

Měla bych být zklamaná, ale nejsem, protože budu raději šetřit  na nějaký Shalimar, zatím vím jen, že to nebude Initial L Eau. 

Offline Jitka77
Avatar
1124 příspěvků moje polička 01. srpna 2021 21:18

Mha Takhle mě kdysi zklamala Joy (Jean Patou) - vždyť to voní prostě jako mýdlo, říkám si... a pak mi došlo, že je to přesně naopak, že se dlouhá léta spousta mýdel snažila vonět jako Joy. Nebo je to minimálně otisk určité éry, oblíbených ingrediencí a kompozic. Mně Modrá hodina připomíná olejíček Aviril, sice podstatně propracovanější, kvalitnější a se schopností evokovat komplexní atmosféru, ne jen jeden odstín nálady, ale olfaktorická podoba tam prostě je. A modrá Indulona vůbec nevoní zle