Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 26. června 2021 22:04

@jerry je tedy potřeba brát v úvahu tu pořizovací cenu mno(SD) ale jsem ráda,že se mi nezbláznil nos a fakt to tam je...škoda,původně jsem to považovala za zkažené...

Trochu se obávám,že jak Nabil tak Linah(a asi i další) přestali dělat víc hezkých vůní ,zase jsem byla zabořená v krabici se starými vzorky olejů a spousta z nich už dokoupit nejde a nové verze některých dostupných už nevoní tak "hustě"

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 26. června 2021 22:56
Reakce na teena-s:

nové verze některých dostupných už nevoní tak "hustě"

​Moje nejoblíbenější CPO od Nabila Ambra of Yemen a Oud Warda jsou toho smutným důkazem (pokud vím tak Nabil musel snižovat koncentrace, protože jinak by nedostal certifikáty). A na těch vůních je to znát - na výdrži a intenzitě se to tedy podepsalo fest.  

Offline rozarka
Avatar
3965 příspěvků moje polička 27. června 2021 11:19

Miru  tvoje óda na Modrou hodinu je další perla z mnoha tvých recenzí. Já ty tvoje postřehy miluju, navíc jsou pro mě nápovědou ke složkám, které sama nedočichám

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 27. června 2021 11:58

Miru 

Ano, recenze na Modrou hodinu je úžasná.

Koukám, že píšeš jen o EdT. S EdP zkušenost nemáš?

A kde jsi teď sehnala EdT? Projížděla jsem e-shopy a úplně marně, všude mají pouze EdP (a tu mám).

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. června 2021 12:40

Ellen Pokud bys měla zájem o EdT, mohu posloužit. Nosím raději EdP nebo č. p.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 27. června 2021 12:59

rozarka Ellen 

...moc Vám děkuji...

...no, kdysi jsem právě zkoušela asi EdP, a jak jsem psala jinde, moje cesta k této vůni byla několikaletá...

A jak tak pořád šmejdím na netu, kde bych, co bych, na elninu na mě vykoukla EdT, tester za necelou pětistovku, a Shalimar EdP tester za necelou tisícovku. Tak jsem to vzala...

Modrou hodinu vpodstatě naslepo(x let bez zkoušení), Shalimar EdP jsem už měla vícekrát...

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 28. června 2021 09:19

1 Million Parfum (Paco Rabanne) - teple sladce dřevitá s drobnými kapkami opakovacího oleje s jemně květinovou parfemací, lehce ovocným nádechem a někde vpovzdálí se schovává pár hoblinek kokosu. Bohužel vše přebilo sladké těžké syntetické kašmeranové eso, ze kterého vyčuhuje stejně tak syntetické sladké jakožedřevo. Povedenost původní pánské 1 Million se u této odnože zopakovat nepodařilo.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 28. června 2021 16:38

Dalia 

Píšu SZ.

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 29. června 2021 11:24

Rivières de Cartier: Allégresse (Cartier) - čerstvě natrhané mladé kopřivy zalité poctivou hustou citronádou. Po rozvonění pižmové zelené citrusy s jemným květinovým nádechem.

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 01. července 2021 09:33

Light Blue Forever (Dolce&Gabbana) - původní Light Blue v nasládlejší a uhlazenější podobě, do které se postupně infiltroval svěže zeleně nasládlý pomerančový květ. Už to není původní tak trochu ostře rozverná Light Blue, ale dospělejší a umírněná nasládlá neroliovka a la fordovská Neroli Portofino. Každopádně hodně povedená.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 01. července 2021 17:06

jerry 

A komu tím prospěješ, že mě furt na něco takhle lákáš, co?! Nojo, budu muset vyzkoušet i Light Blue Forever, to se nedá nic dělat!

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 01. července 2021 19:34

euridike 

Prospěju tím mj. i tobě, že se budeš muset být furt ve střehu a parfémové nezakrníš

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 02. července 2021 09:04

jerry 

To je fakt, je dobré se držet ve stavu parfémové ostražitosti, to nemůže být na škodu!

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 02. července 2021 11:05

Paradise (Eau de Parfum) (Next) - citrusovo jablečný začátek nedá nevzpomenou na Light Blue. Z počáteční svěžesti hraničící až s energetickým dopingem se postupně trochu umírnila do nakysle ovocné pižmovky s lehkým dotykem svěže zelených květinek - po rozvonění je hodně podobná uhlazenější Eclat d´Arpege. Každopádně je povedená a výdrží výrazně předčí obě uvedené vůně.

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 05. července 2021 20:32

Rivières de Cartier: Insouciance (Cartier) - ovocný šumivý nápoj ozdobený suchou zelení se rozvoněl do nepříliš sladkého maracujového koktejlu se strouhnutou limetkou. Ve své podstatě velice jednoduchá a velice povedená (i když nepříliš originální) letní vůně.

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 07. července 2021 18:57

Chant d'Extase (Nina Ricci) - hodně hustá krémová vůně slaného karamelu zdobeného neurčitými květinami.  Bohužel to, co vypadalo nadějně, se hodně rychle přesunulo do kategorie "sladší dřevitá zaměnitelná tuctovka".

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 09. července 2021 16:22

La Femme L'Eau (Prada) - svěží, veselá, sladce konvalinková, Odlehčuje ji trocha studené zeleně a svěží vítr, ale jinak je to sytá výrazná květinovka, evidentní inspirace pro následnou La Femme Water Splash.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 10. července 2021 18:27

Si Fiori Giorgio Armani

...zásluhou neroli a růží je zde rybíz lahodný, hladce delikátně pikantní, překrytý a současně prostupovaný jakoby závojem z vanilky, pačuli a rozostřené mandarinkové zelenosti.

Tlumeně rozpustilá osvěžující vůně.

Větvičník uváděný ve složení jako takový nevnímám, ale možná díky němu je ona rozpustilost svým způsobem elegantní, a

Si Fiori je také tmavší než většinou vůně typu fruitchuli bývají...

...jsi sladká jako v cukr se skořicí

v tajícím másle na talíři

...v očích

jemný smích a

v letním slunci mikro prach

z peřin 

se

nad

lůžkem

víří...

Offline jerry
Avatar
8889 příspěvků moje polička 13. července 2021 21:02

Idôle Aura (Lancôme) - nasládlé neidentifikovatelně univerzální dřevo, nasládlé neidentifikovatelné  květiny, trochu svěží, trochu pižmová, trochu synteticky nektarová .....špatná není - jen je taková univerzálně tuctová. Čouhá z ní snaha o líbivost.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 13. července 2021 21:18

jerry v práci máme uklízeče a ten střídá čistící přípravky s různou parfémací. zdá se mi,  že to všechno voní podezřele podobně neidentifikovatelně líbivě