Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 11. listopadu 2018 10:22

Nuit Vanille (Yves Rocher) - svěží lehká vanilka s malým kouskem pečeného červeného jablka a se sladkým koňakem. Po rozvonění vše zaobalil sladký kouř. Hodně povedená vůně (bohužel však limitka). Solidní výdrž je příjemným bonusem.

Eaudemoiselle de Givenchy Absolu d’Oranger (Givenchy) - suché sladké dřevo s pár zrnky nesladké skořice, ze kterého se postupně vynořil sladce pomerančový bonbon vypodložený pudrovým sladce dřevitým pomerančovým květem. Teplá hladivá vůně, klidná a pohodová.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. listopadu 2018 13:00
Reakce na jerry:

Eaudemoiselle de Givenchy Absolu d’Oranger (Givenchy) - suché sladké dřevo s pár zrnky nesladké skořice, ze kterého se postupně vynořil sladce pomerančový bonbon vypodložený pudrovým sladce dřevitým pomerančovým květem. Teplá hladivá vůně, klidná a pohodová.

​Bonbon že? Ale dobrej, neulepenej 

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 11. listopadu 2018 14:08

wendulka 

Jo. Připomínal mi takový tvrdý pomerančový bonbony, který se za totáče prodávaly v papírové ruličce/válečku (ještě byly citrónový, ale já měla radši ty pomerančový). Konec pamětnického okénka

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 11. listopadu 2018 15:03

jerry ty mám moc  ráda, budu muset zkusit

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. listopadu 2018 22:57

jerry Přesně ty jsem myslela - taky jsem měla radši ty pomerančový.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 00:13

La Martina: Suerte

Vezměte jeden citrón, rozkrájejte ho na plátky a posypte levandulovým cukrem. Ten nejhezčí pak použijte společně s květem tabáku jako dekoraci pro skořicovou palačinku. V rendlíku si potom rozpustíte bílou čokoládu s trochou másla a palačinku jí polijete a servírujte na dřevěném podnose.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 08:17

wendulka Tak to je uplny prispevek na foodblog! Vy jste ji tam mely v sobotu, ze? 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 08:25

wendulka 

...a jak je to s výdrží a intenzitou?,

a dá se k něčemu připodobnit.?

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 09:40

wendulka  Teda, ty mi robíš chute! Hneď by som sa do toho zahryzla...

Asi budem potrebovať aj Suerte.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 10:12

Miru Výdrž nekonečnáááá. Podobná něčemu určitě je, ale to už musí wendulka 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 11:13

Luna JJ.

Miru Jenom typově. Jako samozřejmě můžu ti namátkou jmenovat třeba Arabesque. Jenže tam máš zázvor se švestkovou marmeládou a víc tabáku - v Suerte je skutečně jen velmi okrajový a máš tam citrón s levandulovým cukrem.

A potom zase v Arabesque máš výraznější benzoin, tím pádem je medovější a úplně jinej druh dřeva - cedr, což ti ve finále udělá ze Suerte úplně jinou skořicovou vůni.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 12:44

Haiku: Sillage de Thé (Masakï Matsushïma) - neslazený zelený čaj s trochou nahořklé citrónové kůry, příjemně suše drhnoucí. Rozvoněl se do proteplené nasládlé květinové pižmovky, ale ve finále vše skončilo jako laciná syntetická dřevitá pižmovka. 

Encens Lavande/Incense Lavender (Compagnie de Provence) - svěží zakouřená levandule, která na začátku připomínala Gris Clair. Ale pak se objevila kapka citrónové polevy a kardamom a vůně vypadala, že se vydá jiným směrem. No, nevydala - velmi rychle se rozpadla do svěží prapodivnosti, která se vůní ani snad nazývat nedá...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 14:33

Narciso Rouge Narciso Rodriguez

...s dovolením zkopíruji z recenze jerry: ,,... směs tělového krému, neparfémovaného prášku na praní, laciné rtěnky z tržnice a jakési dřevité syntetiky s neidentifikovatelnou ovocnou sladkokyselostí...",

protože cítím v začátku přesně to samé.

Chvílemi cítím závany z vůní, co znám - Kenzo Amour, Valentino Donna, Valentina Poudre, Narciso EdT 2015, a pak někdy i omítku a kyselé okurky.

Celkový dojem z vůně - nakyslý, kdysi dávno nasládlý vlhký pudr, jenž lehce popichuje.

Červená barva flakonu je totálně mimo.

Dá se říci, že mi je ta vůně velmi protivná a současně si ale neustále čichám ke kůži... Možná se snažím najít v ní něco hezkého..?.

Kyselá růže a mýdlo a vápenitě bělostný pudr, jehož vrzavost zmírňuje bílá, řidší pasta neutrálního tělového krému, která se snaží ohladit jemně navalující oder cedru.

Divná...,

leč jistá přitažlivost se jí přiznat musí

Edit 1:

18:12 hod.

...ten divnozačátkék i prostředek vůně mě při odpoledním tak točil, že jsem ho šla umýt, vydrbat mýdlem a ještě jsem to místo hned natřela tělovým mlékem. Hm, vůně z kůže nezmizela, pořád tam je!, ale umoudřila se... Řekla bych, že je to taková delikátnější verze Valentiny Poudre, jakoby tahle potvůrka v růžovém flakonu oblbla Narciso EdT 2015 a oba dva si pak spolu jen tak šeptají...

Edit2:

14/11/04 hod.

...dávám jí znovu šanci. A je mi nějak příjemná..! A mám tam tu bíločokoládovou tonku, o které píše wendulka

Narciso Rouge tedy patří k vůním, které dost citlivě reagují na rozpoložení nositelky, denní dobu, počasí za oknem, a možná i na politickou situaci, letošní úrodu a design pohlednic ve schránce, co já vím.

Jen ten flakon, ten flakon kdyby byl barvou třeba teple béžový, pastelově kávový a nápis vyvedený ve zlatě, to by se mi líbilo.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 14:37

Repetto Eau de Parfum

Zastřeně šťavnatá sytá vůně.

Napadá mě mix

Chypre Fatal Guerlain a špetka Classique Jean Paul Gaultier a Coco Mademoiselle bez větrového unisex pačuli.

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 14:40

jerry Tys mi dala, s tou Nuit Vanille! Po tvé pochvalné recenzi jsem to na sebe dnes ráno v YR stříkla, napřed dobrý, ale postupně mne začala čím dál tím víc rozčilovat, drží jak helvítská víra! Ale jsem hodně zvědavá na ten Zlatý čaj, co budou mít od čtvrtka.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 15:26

Sweet Potato 

...a to mě zajímá, když to dobře drží

A jinak Ti je ta vůně příjemná?, čistá vanilka nebo ji vnímáš i jinak?

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 15:41

Miru Vanilkou přehnaně ovoněný teplý jablečný kompot. Byly doby, kdy bych se v takové vůni koupala. Voní mi to, není to ulepené, ta jablko trochu tlumí sladkost, ale nechci tím vonět celý den. Ale myslím, že za pár korun pro někoho spousta radosti.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 15:51

Sweet Potato 

Vonět celý den bych tím taky nechtěla - je to takové únavné.

Ale je to jedna z nemnoha vanilek, která voní opravdu jako vanilka.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 16:07

jerry Zase lákáš Někde zkusím.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 18:51

jerry Ehm...Je to vhodne pro skolkovou slecnu na zimni salu?  Nejak se mi uz nechce ji pujcovat ty moje poklady.