Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 21:31
Reakce na Ellen:

Renusatko 

No teda!

Tak to zase já mám celkem přehled o tom, co tahám v kabele, takže 1 flakon nebo 1 odstřik. A stejně je ta taška těžká (jinými věcmi). Ale vůně musí být.

​Mám to stejně.  

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 21:41

Dalia 

Hele, jak se to říká, odříkaného největší krajíc. Třeba nakonec skončím s lavýbelkou na polici. Pokud jde o vůně, už začínám věřit všemu, takové veletoče člověk jen tak nezažije, jako s nimi...

Před třemi lety jsem se v létě doslova impregnovala Saharou Noir, a teď už to nedokážu, musím s ní hrozně opatrně a asi si ji schovám až na předvánoční čas, zimu... Je to nová lahev, možná jiná šarže, možná stačí malinká změna a najednou vůni vnímáš jinak, nevím. Nebo se mi proměnil nos.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 22:18

Ellen Vnímání vůní se mění. Sama s tím mám bohatou zkušenost. Ale o řadě vůní můžu říct, že mi voní stále stejně hezky jak před řadou let. Snad jen, že tehdy pro mě byly vzácnější.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 22:20

Dalia 

Prosimtě, nechtěla jsem se nějak dotknout tvé oblíbené vůně, jde o to, že jsem si k ní od samého začátku cestu nenašla... neoslovovala mě, neseděla mi, a ještě ke všemu ji má každá tetina. A teď se to nějak změnilo, což mě docela ohromilo... Takže má úvaha se týkala toho, že už se neodvažuji ve světě vůní cokoliv předjímat, a že je třeba kašlat na ty (již o stránku dříve zmiňované) předsudky.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 22:25

Ellen Předsudky jdou mimo mě.  Když mi je vůně příjemná, pak je mi úplně jedno, jak moc je profláklá a jestli se s ní voní každá tetina. A tak klidně pár dnů nosím Chloé nebo LVEB, abych si potom naopak libovala v nějaké niché. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 29. zaří 2018 22:31

Dalia 

To je přístup!

Online slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 30. zaří 2018 00:14

Lalique - Satine: Príjemný úvod skutočne evokujúci satén - hladká, teplá, sladká, nežne púdrová vôňa. Potom sa do nej bohužiaľ vplíži dosť protivný, mimoriadne umelohmotne pôsobiaci tón, až bolehlavový. Ten po čase utíchne a ostáva hebká sladko-pižmová vôňa. Pekná, ale ničím nie originálna.

Chanel - Coco Mademoiselle (Eau de Parfum Intense): Veľmi príjemné prekvapenie. Kríženec Coco M. a Coco Noir s väčšou intenzitou. Horkastý začiatok okamžite evokujúci Coco Noir postupne prejde do elegantných kvetov s pačuli z oco Mademoiselle. Akurát tu sú akoby trošku strohejšie, "upratanejšie. Ak mi pôvodná Coco M. príde elegantná, aj keď krotká a dievčenská, táto mi príde výraznejšia, ale dospelejšia. Proste tá istá slečna, len už staršia a vyspelejšia.

Guerlain - Mon Guerlain (Eau de Parfum Florale): Na rozdiel od pôvodnej Mon Guerlain, ktorá na mne tak nejako narobila šarapatu, toto je príjemná kvetinová vôňa so závanom levandule a príjemným nie umelo pôsobiacim santalovým chvostíkom. Celkovo je skôr guerlainovsky "hustá", než priezračná kvetinovka.

Guerlain - Shalimar Souffle de Lumière: Ďalšie príjemné prekvapenie. Prvý Sh. Souffle, ktorý na mne nepôsobí umelohmotne. A pôsobí skutočne žiarivo. Jasný, klasický shalimarovský úvod prechádza do nepresladenej vanilky, podobne ako v Eau de Shalimar, ale na rozdiel od neho tu vanilke sekunduje vyslovene slnečný ylang. Ale nie je ho toľko, aby vôňu preklopil do letných opaľovacokrémových vôní, len ozvláštňuje tú aj tak veľmi ženskú a pôvabnú kombináciu bergamotu a vanilky.

Valentino  - Donna Rosa Verde: Veľmi milá, zeleno-priezračná kvetinovka. Zurčiaca priezračná voda v letnom lesnom potoku, ovšem paradoxne bez "vodných" tónov. Krásna letnička, možno si ju budúce leto kúpim.

Dior - Miss Dior Blooming Bouquet: Radostná veleselá kvetinovky, rozjasaná roztancovaná pivonka s ružičkou. Neskôr zavanie od sadu pár broskýň a nakoniec unavené zaľahnú do nadýchaných perín(pižmo. Pekné, milé, madistvé v dobrom zmysle, svieže.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 02. října 2018 17:26

Eau des Missions / Cologne of the Missions (Le Couvent des Minimes)
https://alibi-notes.webnode.cz/l/eau-des-missions-cologne-of-the-missions-le-couvents-des-minimes/

Offline jerry
Avatar
9023 příspěvků moje polička 02. října 2018 23:17

Persian Rose (Perfume) (Pacifica) - sytá svěží růže - sladce pryskyřičná, s jemnými tóny červených bobulí a zelených stonků. Ledová, osvěžující, s několika molekulami anýzovky. Růže v orientálním podání, bohužel na mé kůži s krátkou výdrží.

Paris Florence (Carven) - řídké sladké pryskyřicové dřevo s kapkou ambry (ambroxan zajisté) narušil ne moc příjemný květinový tón, aby vše po úplném rozvonění dokodrcalo do sladkého santalového finále s laciným cedrem. Tohle se nepovedlo...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 03. října 2018 10:51
Reakce na slniecko:

Chanel - Coco Mademoiselle (Eau de Parfum Intense): Veľmi príjemné prekvapenie. Kríženec Coco M. a Coco Noir s väčšou intenzitou. Horkastý začiatok okamžite evokujúci Coco Noir postupne prejde do elegantných kvetov s pačuli z oco Mademoiselle. Akurát tu sú akoby trošku strohejšie, "upratanejšie. Ak mi pôvodná Coco M. príde elegantná, aj keď krotká a dievčenská, táto mi príde výraznejšia, ale dospelejšia. Proste tá istá slečna, len už staršia a vyspelejšia.

Guerlain - Shalimar Souffle de Lumière: Ďalšie príjemné prekvapenie. Prvý Sh. Souffle, ktorý na mne nepôsobí umelohmotne. A pôsobí skutočne žiarivo. Jasný, klasický shalimarovský úvod prechádza do nepresladenej vanilky, podobne ako v Eau de Shalimar, ale na rozdiel od neho tu vanilke sekunduje vyslovene slnečný ylang. Ale nie je ho toľko, aby vôňu preklopil do letných opaľovacokrémových vôní, len ozvláštňuje tú aj tak veľmi ženskú a pôvabnú kombináciu bergamotu a vanilky.

​Tak nějak  bych to taky viděla.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 03. října 2018 13:35

slniecko wendulka veru tie dve by som rada skúsila 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 03. října 2018 14:00

sisa.b A kde jsi byla v Blavě, měla jsem vzorek Lumière s sebou?!

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 03. října 2018 14:05

Korsičanka veru neviem  Ale neva, on sa ku mne raz dostane 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 03. října 2018 14:07

sisa.b No, všechny ženy jsou z něj nadšené, mně tam něco vadí A vzorek už jsem poslala dál.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 03. října 2018 14:22

Korsičanka buď rada, kúpiš si niečo iné 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 03. října 2018 15:27

La Martina: Adios Pampamia Mujer

Název Adios Pampamia připomíná píseň, která vypráví o loučení s rodným krajem v argentinské stepi (pampě). Vzpomínky na širé pláně jsou krásné, ale vzdalují se a postupně blednou. I vůně mi připadá od začátku jemná a hladká, jako stín vzpomínek. Nemůžu se zbavit dojmu, že mi připomíná Epic od Amouage. Cítím dřevnatou zeleň a dřevo a navíc také zvláštní tón papíru. Všechno je lehké a postupně se zahaluje do náznaku kadidla, ambry a sladké, lehce zakouřené vanilky (asi to "hořící dřevo" ve složení). Po úplném rozvonění je vanilka sladší a výraznější - sladký pudink možná osladí život a pomůže zapomenout. Kromě sladkého se Adios Pampamia vzdaluje od Epicu hlavně intenzitou (sotva desetinovou) i výdrží a cenou (obojí taktéž asi desetinové   )

Píseň Adios Pampa Mia:

https://www.youtube.com/watch?v=nUlmedWraJ8

https://www.youtube.com/watch?v=dRs3QjsoQvg

Online slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 03. října 2018 22:12

sisa.b CM Intense som skúšala v Douglase a Sh. Lumiere vo Fann.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 03. října 2018 22:18

daniela krucajz, pěkný popis i fotka a ještě k tomu je tak levná s pěkným flakonem, že se mi chce jít do slepáka 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 04. října 2018 08:08

alibi Na slepáka jedině pokud máš ráda vanilkový pudink 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 04. října 2018 08:35

daniela na jídlo jo, ve vůních ne :D