Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 08. května 2018 16:57

Dalia 

Dali, já jsem měla EdP, (24, Fauborg). Zpočátku jsem byla nadšená z té zralé elegance, mého oblíbeného pomerančového květu, to je chypré jako vyšité. Nicméně je opravdu dost úderná a vyznívaly na mně pánské tóny indolický jasmín, což se ke mně fakt nehodí. Můžu nosit vůně nebývalé intenzity, ale musí z nich být cítit žena každým coulem. Nejvíce mi to dali najevo mí nejbližší - ta vůně se k tobě nehodí. Je krásná, ale určitě ne pro mě. EdT jsem zkoušela, je taková naředěnější, umím si ji představit na podzim - spíše jen tak na doma - ale myslím si, že ani k tobě se EdP nehodí. Ale vyzkoušej, teď je chladněji, do horka určitě ne.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. května 2018 18:24

woman27 Děkuji za názor. 

Pořídila jsem si odstřik Edt, ale zatím ho neprovětrala. Edp snad časem také zkusím.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 08. května 2018 22:08

Dalia Já zkoušela EdT jen jednou (díky barbucha ) a napoprvé se mi moc líbila. Je to vůně pro dámu a Bára říká, že jen na ni sklízí jeden kompliment za druhým. 100% tomu věřím! Až přestanu bláznivě zkoušet nové a nové niche vůně, vrátím se ke klasikám a 24,Faubourgh EdT bude mezi nimi

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 08. května 2018 22:45

Korsičanka 

Je to tak... mimochodem označení "dáma" se cíleně bráním celej život  ale prostě jiný komplimenty než na  (ano, vysloveně dámskou) 24F nedostanu, tak už jsem přestala vzdorovat 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 09. května 2018 06:47

barbucha Co naděláš... Já se jí být taky necítím, ale zas mě potěší, když mě tak někdo "potituluje"

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. května 2018 08:06

Féerie (Van Cleef & Arpels)

Bonbonová …

Kvítky fialek přetavené do tvrdého bonbonového skla. Jejich pudrová sladkost zakápnutá hustou malinovou šťávou a lehoučce zhutnělá růžovým olejem.

Vcelku příjemná vůně, jednoduchá, dívčí, hravá …

Offline jerry
Avatar
8987 příspěvků moje polička 10. května 2018 21:50

Peonia Nobile (Acqua di Parma) - sladce pačuliová pivoňka s muškátem a se zábleskem svěží ambry, postupně přecházející do svěží čerstvě natrhané kytice frézií a bílých růží s teple pačuliovým podkresem. Solidně udělaná květinová pižmovka typu "neurazí, nenadchne".

Knot Eau Absolue (Bottega Veneta) - semišová kůže zapomenutá v dílně s čerstvě namořeným dřevem, dřevěná krabice s prachem z levandule a spousta dřevité nesladké pryskyřice. Temná a povedená...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 11. května 2018 09:14

Omnia Pink Sapphire Bvlgari

Tuctovka obecná.

Líbivka tuctová.

...jo, a ani nedrží.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. května 2018 19:57
Reakce na jerry:

Knot Eau Absolue (Bottega Veneta) - semišová kůže zapomenutá v dílně s čerstvě namořeným dřevem, dřevěná krabice s prachem z levandule a spousta dřevité nesladké pryskyřice. Temná a povedená...

​Těší mě Tvé dojmy z Knotu. Je to vskutku povedená vůně! 

Offline jerry
Avatar
8987 příspěvků moje polička 11. května 2018 20:02

Dalia 

Že? Mě to těší o to víc, že původní Knot je pro mě naprosto nevydýchatelný průšvih. Občas zkrátka odnož vysoce předčí původní vůni.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. května 2018 20:10

jerry Mně se původní líbí. Nedokážu říct, který z těch dvou se mi zdá lepší. Vlastně se mi líbí všechny Knoty, tedy včetně Florale.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 12. května 2018 21:20

Dalia mně se z těch ostatních líbí jen flakon - ale fakt hodně moc:-) ovšem Absolue bych mohla i nosit. ty další vůbec. nebo možná ještě Florale, protože tu skoro necítím:P

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. května 2018 21:41

viktorka_od splavu Florale mi přišla celkem intenzivní. Alespoň na mně samé.

Koukám, že si voníš Mahorou. V dobrém závidím. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 12. května 2018 21:44

Dalia dostala jsem zbyteček od jedné zlaté duše:-) ona mě úplně okouzlila, je nádherná (teda obě, ale na mysli mám teď parfém

Offline jerry
Avatar
8987 příspěvků moje polička 14. května 2018 11:26

Daisy Dream Twinkle (Marc Jacobs ) - duhové bubliny ze sladkokyselé ovocné vodičky. Určena k zapomenutí...

Calice de la Séduction Éternelle (Salvador Dalí) - suchý vetiver s pořádnou porcí ještě sušší nasládlé pačuli s rozdrcenými kakaovými boby - zpočátku je to tedy opravdu síla, navíc s potenciálem bolehlavu. Po rozvonění se ale zklidnila, pačuli nabrala "sklepní tón" a částečně ustoupila do pozadí a objevily se ambrově sladké květinové tóny s pryskyřicí.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 14. května 2018 16:45

Děkuji Wendulce za vzorek Van Cleef & Arpels First EdT. Tohle je prostě klasika. Hned po nástřiku cítím mýdlo. To přechází do květinové zahrádky. Jednotlivé květiny nerozeznávám, na to nemám vytrénovaný nos, ale voní to moc pěkně (dokšá, musím se prostě naučit ty kytky rozeznat, ale nevím kde a jak začít ). Typově mi připomíná Balmain Ivoire (1980), ale je daleko měkčí, zaobalenější.  

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. května 2018 23:36

Panenka Dobrá, že jo? S mojí kůží bohužel původní Ivoire moc nespolupracuje, tak nemůžu objektivně posoudit, ale je to dost dobře možné.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 15. května 2018 10:55

wendulka Jo, dobrá! I dítě pochválilo... No a když už tak, tak jsem tedy rovnou objednala šedesátku.  Ještě že cenově to zas tak moc nebolí...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. května 2018 00:00
Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 17. května 2018 12:56

Bottega Veneta: Bottega Veneta Eau Sensuelle

Pěkná elegantní vůně, přitom jemná a nevtíravá. Lehký mix květin, broskví a citrusů s nádechem bonbónů Lipo dodá "obyčejnost", voňavý akord nové kožené kabelky jako v první vůni Bottega Veneta dodá eleganci. Připadá mi, že cítím i chypré tóny, přirovnala bych je k těm v nové Diorelle z edice Les Créations de Monsieur Dior. Tento "chypré ocásek" pak drží nejdéle.