Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 00:10

mon guerlain.

začátek byl opravdu zvláštní, skvělý. levanduli jsem v parfému ještě naživo nepotkala. ale hrozně brzo se z toho stala sice příjemná, ale už v podstatě nezajímavá vůně. taková jemně cukrová vanilka.

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 16:33

Fabergé - Darling: Úvod pomerne ostrý, okrem bergamotu by som tipla aj nejaké tie aldehydy, veľmi rýchlo prejde do veľmi nežnej, nevinne dievčenskej, ale negýčovej kvetinovky s rozhodnou prevahou hrachoru. Postupne sa pridá mach, ku ktorému sa prikmotrí pižmo. Výdrž niekoľko hodín.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 17:19

Že sa sem tak votriem ale v tomto vlákne to žije a vlastne mám aj otázku k mainstream vôni. POtrebujem niečo pre svokru na Vianoce(hraciu skrinku a iné gýče som zavrhla) a pomyslela som si že by som jej kúpila parfém. Žiaden nemá. Nič iné ma nenapadlo pretože má takmer všetko akurát nevedie dekoratívnu kozmetiku a parfémy. 

Má rada kvety, doma má asi 30 orchideí asi milión muškátov a iných kvetov. Proste všade sú kvety, ale neviem či je toto dôležité. A spomenula som si že má doma voňavku(parfém sa to nazvať nedá) z Lidlu. :D

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 17:21

paktofonika 

Champs-Elysées Guerlain - krásná květinovka

Pure White Linen Estée Lauder

Chloé Story EdP - vděčná květinovoovocná vůně

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 17:29

Miru Ďakujem za rýchlu odpoveď. Tá Chloe by mohla byť fajn, aj ten flakón je z týchto troch najkrajší. Pôjdem niekam vyskúšať, aj keď ten Guerlain asi v obchode nenájdem. 

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 17:35

paktofonika tá z Lidlu (ak je to tá jedna, čo bola známejšia, majú ich tam viac) by mala byť akože napodobenina Coco Mademoiselle.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 17:37

slniecko Tak ja tam asi budem musieť zbehnúť a pozrieť ju. Coco Mademoiselle sa mi tiež kedysi páčila ale už neviem ako vonia. 

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 17:48

Tak Coco Mademoiselle je krásná.!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 17:21

Idylle Edt (Guerlain)

Za bílou konvalinkou a kvítkem frézie se skrývá sladce vonící šeřík. Nektar z jarních květů vznášející se kolem jako nadýchaný obláček. Půvabný optimismus!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 18. prosince 2017 23:08

kolegyně - distinguovaná dáma v letech, zakoupila sobě novou vůni. velmi příjemně na ní vyzní. a je to světe drž se nějaká odnož "lavýbelky":-O takže musím vzít zpět co jsem psala, není to taková sra.ka jak jsem si myslela, může být i docela příjemná.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 19. prosince 2017 16:07

viktorka_od splavu Jedna dáma z mého vedení se nějakou odnoží také voní a musím říci, že jí sedne. Jak pravila naše paní uklízečka, již jsem tu citovala:" Za tebou a za ní se táhne vždycky nádherná vůně." 

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 19. prosince 2017 18:16

Nevím, jestli je Juliette has a gun mainstream, ale dneska sem zkusila Gentlewoman a moc se mi líbila, po prvním nadechu kolínský cítím mýdlo s jelenem já tu vůni miluju, horkej kandidát na koupi 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. prosince 2017 20:34
Reakce na Jiná Realita:

mon guerlain.

začátek byl opravdu zvláštní, skvělý. levanduli jsem v parfému ještě naživo nepotkala. ale hrozně brzo se z toho stala sice příjemná, ale už v podstatě nezajímavá vůně. taková jemně cukrová vanilka.

​Ano, ta levandule v Mon Guerlain je opravdu moc pěkná, taky mi přijde na celé vůni nejzajímavější. Mně v ní sice vydrží trochu déle, ale taky bych jí uvítala ještě o trochu víc.

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 17:47

Vanille Eau de Parfum (Molinard) - vanilka mnoha tváří - svěží, prachová, trochu koňaková. Není přeslazená ani ulepená, přechází postupně do vanilkové dřevitě balzámové pižmovky.

Sicily (Dolce & Gabbana) - nakyslé dřevo, kapka sladkého nektaru a rozmačkaná větvička plná mízy - sice trochu zvláštní, ale rozhodně ne nepříjemné. Postupně lehké květinkové krémové mýdélko s gurmánskými tóny marcipánu a kapkou mandlového likéru. Konec je sametový, dřevitě uhlazený, jemně svěže vanilkový s lehoučkou stopou sladkokyselé pomerančové šťávy. Nenápadně elegantní vůně, klidná, přitom nikoliv nenápadná. Lze jen stěží chápat ukončení výroby...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 14:20

Perles de Lalique

Dřevitá růže s perleťovu glazurou. Úvodní tóny krátce poškádlí smysly pepřovou pikanterií, po níž se rozvine sladce vonící růžový květ. Aroma růže prolnuté suchými dřevinami a zemitým pačuli zůstává neměnné po celou dobu projekce.  

Klidná a elegantní vůně.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 15:02

Dalia Tu perleť v ní také vnímám. A navíc je krásně nahořklá.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 18:08

Fleur Ano, nahořklost také vnímám. Dříve se mi tato vůně vůbec nelíbila, ale dnes musím uznat, že má něco do sebe.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 25. prosince 2017 12:00

Dalia 

Idylle ve verzi EdT vnímám velmi podobně, ve verzi EdP mám mám máslovou hrušku v úvodu a celkově vyzní trochu "těžkotonážně". EdT je adept na jaro.

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 25. prosince 2017 13:43

Monsieur Musk (Dana - Houbigant) - studeně svěží koření postupně lehce sládnoucí do kořeněného decentního mýdélkového pižma s lehkým cedrem v dojezdu. Evokuje mi okořeněný Chanel No.5 v pánském provedení. Stará dobrá klasika, na hony vzdálená současným řídkým vodičkám.

Cool Water Sea Rose Pacific Summer (Davidoff) - sladkokyselá pižmová růžová růže - svěží, veselá nekomplikovaná, sice nic objevného, ale každopádně povedená.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 00:24

Bottega Veneta: Bottega Veneta Eau de Velours

V úvodu se skutečně nezapře kabelka z jemné kůže s bergamotem a růžovým pepřem z klasiky, kterou jsem kdysi krátce po jejím uvedení dostala od babičky jako dárek. Tahle je ale v semišovém provedení a uvnitř ukrývá okvětní plátky růží, pytlík sušených švestek a rtěnku s kompaktním pudrem. Jedna z nejpovedenějších mainstreamových vůní tohoto roku!

Thierry Mugler: Hot Cologne

Je osvěžující kolínskou s nesladkým pomerančovým květem, citrusově nazelenalým petitgrainem s jemnými dřevitými podtóny, chladivým kardamomem a jiskřivým zázvorem, kterou, kterou téměř neznatelně zahřívá kapka hořkého neroli s hrstí nezralých zelených kávových bobů.