Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Online viktorka_od splavu
Avatar
46046 příspěvků moje polička 14. zaří 2017 21:25
Reakce na jerry:

obsessed jsem si na sebe stříkla v parfumerce cestou do kina. nebyl to nejlepší nápad:-/ další den jsem v restauraci potkala někoho, komu by přesně sedla

Online viktorka_od splavu
Avatar
46046 příspěvků moje polička 15. zaří 2017 20:01

ne dnes, ale tak průběžně...Opium (2009) (Eau de Toilette) Yves Saint Laurent

začátek připomíná Mitsouko. obdobný zvláštní pach žluklého oleje nebo oříšků. aha, má to být vosková myrha. no tak jo:-) a furt vosk a vosk... když už jsem ji uplně odepsala, po snad 4 nebo 5 hodinách a po zahřátí najednou krásná smetanovovanilkověkvětinová vůně, možná i skořice? skoro bych uvěřila, že jsem se omylem otřela o TF Noir. 

musím to přece nějak prokouknout, tak zkouším znovu: vosk, vosk, vosk... snažím se vydolovat i něco pěkného ale zdá se že se pod žluklinou schovává akorát "obyč" Black Opium. to mi voní, ale není to nic extra, čekala jsem něco "wow", prostě OPIUM

a deset hodin poté... pořád stejný. divnej pach pod kterým tuším fajn vůni.

věřím že parfém za to nemůže, prostě moje kůže ho nějak nerada

achjo:-///

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 15. zaří 2017 21:08

Ha! Vím, co máš na mysli. Asi bych to nikdy nenazvala "voskem," ale něco na tom bude. V mém případě to bylo navíc s hojnou dávkou suchýho pepře a ta vůně se tím ne a ne prodrat na povrch. Opium se mi strašně líbilo, ale na mně? Tfuj.

Asi mi to dělala antikoncepce. Teď už je to zase OK a krásně se rozvoní do směsi vánočních perníčků, vonný tyčky a coca coly.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46046 příspěvků moje polička 15. zaří 2017 21:17
Reakce na Hoolinkah:

parfém s vůní coly bych brala:-) njn ale já nemám naději že by se to zlepšilo:-/

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 15. zaří 2017 22:42

Parfémem s nejkrásnějším tónem coly je pro mě Quand vient la pluie. Vůně čerstvě nalité sklenky s colou, kdy jemné bublinky stoupají vzhůru, cestou praskají a šimrají v nose. 

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 16. zaří 2017 07:02

No tak "Opium" z roku 2009 především vůbec není Opium, na mě z toho byla skořicová žvýkačka. Pokud chceš zažít WOW efekt, zkus sehnat vzorek toho původního.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 16. zaří 2017 10:58
Reakce na Luna:

U těch vzorků původních vůní je však často "wow" efekt přebit nesmírnou lítostí, že už se v této podobě nevyrábějí. Já se zásadně nedrásám nedostupnými vůněmi.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46046 příspěvků moje polička 16. zaří 2017 11:03
Reakce na Luna:

jak píše Fleur.. určitě kdybych měla příležitost přivoněla bych, ale shánět cíleně nebudu, k čemu by to bylo...:-(

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 16. zaří 2017 12:34

Nepíšu MUSÍŠ si sehnat vzorek, jen říkám, jak můžeš třeba zažít wow efekt. A třeba taky ne. Ale však je porad z čeho vybírat...

Online Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 16. zaří 2017 12:39

Pokud jde o coca colu, docela autentická je v letošní letní limitce Amor Amor - Eau Flamingo. Dá se očichat v Marionnaud.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 17. zaří 2017 00:57

Očekávání vystřídalo zklamání, aby opět nastoupilo další zkoumání s následkem utřídění dojmů. 
1) Je to typický Chanel, rukopis Polgeho je neoddiskutovatelný. 
2) Má slabší projekci podobně jako většina jeho exklusivek.
3) Kdyby nebyla "ošizená", mohla by se s přehledem narvat do butiků, souhlasíte ;) ?
3) Je to vůně do nepohody, chytnete, zlijete a "ke strojům" ;)
4) A konečně ke složení: takhle voní pomerančové květy v Itálii. K tomu něžný jasmín a je tu vůně univerzálně použitelná napříč věkem, chemie nositelky si to upraví po svém.

Na svůj vkus bych ji mikroskopicky přisladila.

Věřím, že Gabrielle je už snad konečně předzvěst k nějaké úžasné vůni do řady Les Exclusifs, třeba se stopou Une Fleur.

 K předchozím recenzím nemám co dodat, jsou výborné.

V měsíčním magazínu HN jsou k přečtení peripetie výroby flakonu k vůni Gabrielle, podíleli se češští skláři. Design vysvětluje Sylvie Legastelois.

http://archiv.ihned.cz/c1-65878000-touha-po-dokonalosti

http://archiv.ihned.cz/c1-65877970-krehky-gigant

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. zaří 2017 01:22
Reakce na zdensy:

1) Je to typický Chanel, rukopis Polgeho je neoddiskutovatelný. 
2) Má slabší projekci podobně jako většina jeho exklusivek.

Když si ale vezmu ty jeho zatím jediné dvě exkluzivky pro Chanel (zbytek má na kontě jeho otec a Sheldrake), tak u parfému Boy, natož u parfému Misia, si třeba na projekci stěžovat nemůžu. O rukopisu Oliviera jsem ale v souvislosti s Gabrielle také přemýšlela. Je to ten citrusový začátek, který mají společný jeho No. 5 L´Eau a Gabrielle.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 17. zaří 2017 09:32

...také si dovolim k vůni Gabrielle dodatek:

Má velice dobrou výdrž.!

(přežije téměř beze změny i poctivou sprchu).

Je to takový chladivě teplý(nebo teple chladivý.?)

oblázek...

...oblázek na povrchu hladký a jasný jako sklo,

ale konzistencí hustého angorského kašmíru či mohéru.

Velice optimistická vůně.

Na můj vkus poněkud více naivistická/nekomplikovaná, ale dobrá.

Je to takový úsměv...

...když je vám na houby, 

zmáčknete rozprašovač a ústa i oči se rozsvítí...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. zaří 2017 10:46
Reakce na Miru:

Koukám, jak tady se všemi tato Chanelka cloumá Ale ty máš pravdu, Miru. Stejným optimismem srší Miraj od Sáčků Vůně na zlepšení nálady v pošmourném dni.

Ale protože já ji potřebuji zlepšovat málokdy, zdvihne mi ji naopak třeba Romanza nebo Melkmejsje - prostě nějaká bombovka

Online viktorka_od splavu
Avatar
46046 příspěvků moje polička 17. zaří 2017 16:58
Reakce na Korsičanka:

tak jsem byla před chvílí v sephoře a taky jsem se gabčou zlila:-) teda ten úvod je strašnej... jablíčková polívačka pro malý holky teďka po dvou hodinách už docela dobrý, taková pomerančově-květinová příjemná vůně a teprve se zespod klube mýdlo. ovšem ten úvod bych už víckrát nedala:-/

jo a díky všem za doporučení na ty coca-colové vůně:-)

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. zaří 2017 17:01

Kolíček na nos a drrrrž!

Online viktorka_od splavu
Avatar
46046 příspěvků moje polička 17. zaří 2017 17:07
Reakce na Korsičanka:

:-)

pro mě je ten úvod vůně skoro nejdůležitější, protože když se voním tak to nejvíc vnímám a nejvíc si tu vůni užívám... pak už jen chvílema nebo když se soustředím. vůni, kterou na sobě neustále cítím, nesnesu nosit. ale nevadí, já zas úplně nutně "nějaký chanel" mít nemusím:-)

ještě jsem na druhou ruku stříkla Sisley Soir d'Orient a ta je fakt zajímavá, podobná Oud Essential

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. zaří 2017 17:12

Tak ten mi stačí,aach, jiný nepotřebuji:)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46046 příspěvků moje polička 17. zaří 2017 17:15
Reakce na Korsičanka:

no já v něm mám bohužel ten hnůj. sisley bych musela víc zkoušet, jestli taky nevyleze. zatím teda dobrý:-)

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. zaří 2017 17:20

Určitě nevyleze - to byla snad ještě předoudovka:) (???)