(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline mitford sister
Avatar
1379 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 20:07

whiskas tak záleží, co čekáš a jak ti záleží na penězích. je to asi slušnej hydratační krém s něčím a nti-ageing ve stopovým množství.

já to s tou plastikou myslela tak napůl vážně - za tyhle peníze můžeš mít laser, peeling... za pár takovejch krémů plazma ošetření apod. - to jsou věci, co jsou fakt vidět

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 20:17

mitford sister Souhlasím, byla jsem jen zvědavá, jestli může být prospěšnější než "standardní" krém. Jasně, každému sedne něco jiného a občas neodpovídá poměr cena/výkon. 

Např. oční krém Aesop, podle mě drahý šíleně a že bych z něja byla nadšená, to říci nemohu.

A díky :-).

Co čekám od kosmetiky? Skvělou hydrataci bez mastnoty a ucpaných pórů, příjemný pocit, sjednocení tónu pleti, "zpevnění" v rámci možností.

Co fakt nečekám (protože takový zázrak asi ještě nikdo nevymyslel): vymazání vrásek, protože si myslím, že na to žádný krém nestačí :-).

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 00:04
Reakce na Mha:

Dotaz 2

Používáte odličovací ručníčky nebo rukavice? Jak je perete? 

​Používam väčšinou tie malinké IKEA uteráčiky z detského oddelenia, k tomu mám pár uteráčikov a rukavíc popribaľovaných k rôznej čistiacej kozmetike (väčšinou od Emma Hardie a Decleor), periem to spolu s uterákmi na 60-tku.

Offline prďola
Avatar
3722 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 00:33

whiskas Složení toho krému Augustinus Bader je naprosto skvělé a pokud můžu posoudit, tak cenově bych tomu i rozuměla. Mimo jiné obsahuje poměrně drahou ingredienci Neutrazen (Water, Butylene Glycol, Dextran, Palmitoyl Tripeptide-8), která umožňuje bezproblémové každodenní použití Retinyl Palmitate. Tento ester vitamínu A může za spokojenost s krémem a jeho rychlým efektem.

Ale i ostatní aktivní složky jsou velmi dobře poskládané (ceramidy, cholesterol, hafo esenciálních a neesenciálních aminokyselin, několik různých forem vit. C) a pleť by pak měla být regenerovaná, vyživená a stimulovaná na buněčné úrovni - pentylen glycol vysoko na seznamu se postará o dobrou penetraci aktivních složek do nižších vrstev.

Cena je bohužel dost vysoká, ale toto je jeden z mála produktů, za který bych byla ochotná ji vyklopit

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 10:21

prďola Děkuji ti za rozbor mně neznámých složek krému. Vzorek mi vydrží ještě na cca 3 dny a pak budu uvažovat, jestli je to opravdu zázrak a možná se utrhnu a krém zakoupím. Jen doufám, že efekt není jako u některých krémů LaPrairie, které prý fungují téměř okamžitě a zázračně, ale nesmíš přestat, jinak kouzlo stejně rychle zmizí .

Moc děkuju a opět obdovuju tvůj přehled a znalosti .

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 10:23

prďola V jednom z videí na youtube je tento krém AB porovnáván s krémem od Drunk Elephant, který je cenově přátelštější .

Water/Aqua/Eau, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Bacillus/ Folic Acid Ferment Extract, Nymphaea Alba Root Extract, sh-Oligopeptide-1, sh-Oligopeptide-2, sh-Polypeptide-1, sh-Polypeptide-9, sh-Polypeptide-11, Copper Palmitoyl Heptapeptide-14, Heptapeptide-15 Palmitate, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1, Alanine, Arginine, Glycine, Histidine, Isoleucine, Phenylalanine, Proline, Serine, Threonine, Valine, Acetyl Glutamine, Coconut Alkanes, Coco-Caprylate/Caprate, Sodium Hyaluronate, Aspartic Acid, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Lecithin, Butylene Glycol, Polyvinyl Alcohol, Sodium Lactate, Sodium PCA, PCA, Sorbitan Isostearate, Carbomer, Polysorbate 20, Polysorbate 60, Lactic Acid/Glycolic Acid Copolymer, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Xanthan Gum, Isomalt, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Tocopherol, Sodium Benzoate, Phenylpropanol, Glyceryl Caprylate, Symphytum Officinale Callus Culture Extract

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 26. zaří 2021 13:26

Vďaka slniecko

Offline prďola
Avatar
3722 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 11:11

whiskas Ten krém od DE určitě nemá špatné složení (i když některé ingredience by si dle mého mohli odpustit ). Obsahuje skvělou ingredienci s obchodním názvem Bio Placenta (sh-Oligopeptide-1, sh-Oligopeptide-2, sh-Polypeptide-1, sh-Polypeptide-9, sh-Polypeptide-11, ...), která působí na buněčné úrovni (stimuluje buňky a podporue jejich přirozený růst, dodává jim energii). Ovšem čekat případný efekt dřív než za cca 4 týdny je nesmysl.

V porovnání s AB pro mě ale vychází krém DE hůř - ten krém AB je dle mého univerzálnější, díky ceramidům a cholesterolu, které skvěle posilují barierovou funkci pokožky, není nutné používat další vrstvu, což v případě DE neplatí. Krém AB obsahuje peptidy s obdobně posilujícími, stimulujícími a vyživujícími účinky na buněčné úrovni, ale navíc obsahuje derivát vit. A, tzn. skoro okamžitý efekt

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 12:27

Objednala jsem si Omorovicza Night Cream. Měla jsem vzorek a byl příjemný, ale složení nedokáži posoudit. S tím krémem AB jste mne ale nalomily :)

Aqua (Hungarian Thermal Water), Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Ethylhexanoate, Prunus Domestica Seed Extract, Cetearyl Olivate, Stearyl Heptanoate, Sorbitan Olivate, Cetearyl Alcohol, Hydrolyzed Hazelnut Protein, Saccharomyces (Hungarian Thermal Water) Ferment Extract, Cera Alba (Beeswax), Phenoxyethanol, Mannitol, Sodium Lactate, Malpighia Punicifolia (Acerola) Fruit Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Tocopherol, Ethylhexylglycerin, Parfum (Fragrance), Phospholipids, Chlorella Vulgaris/Lupinus Albus Protein Ferment, Pectin, Yeast Extract, Linalool, Geraniol, Potassium Sorbate, Beta-Carotene, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, Cinnamyl Alcohol, Ascorbyl Palmitate

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 18:47

prďola Opakuji se, ale fascinuje mě tvoje schopnost rozklíčovat jednotlivé složky a vytvořit si z toho závěr. Úžasné . A samozřejmě opět ti moc děkuju za tvůj čas. Evidentně nestačí přečíst pouze složení produktu a říci si, fajn, obsahuje A,B,C to bude fungovat, ale zřejmě záleží i na pořadí a na doplňujících složkách, které mohou hrát významnou roli v tom, jestli krém sedneúbude mít nějaký efekt, nebo ne.

Stále na sebe plácám vzorek AB (vidím to ještě na dva dny). Ten "wow" efekt už není tak patrný, ale krém je stále velmi příjemný a jak píšeš, líbí se mi, že se pod něj a na něj už nemusí nic dávat. Tak jistě, značka má i sérum :-D, případně se může použít něco dalšího, ale myslím, že opravdu stačí i krém samotný. No a pak samo třeba botox :-D, když by člověk toužil po vyhlazení čela např.  Děkuju :-).

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 30. zaří 2021 10:01

prďola 

Prosím mohla by ses mrknout na ten Omorovicza noční krém výše? Ještě jsem ho pro jistotu nerozbalila. Bych hlavně potřebovala asi kupovat ucelenou řadu, ale jak se v tom vyznat, když mám pocit že v poslední době vznikají samé nové a nové značky. Takže podle nálady na sebe plácám Whamisu, Sisley, Omoroviczu, v nákupním šílenství jsem nakoupila slamenkovou řadu od Loccitane za 7000,- a tak mám z toho na puse takový koktejl....

Offline prďola
Avatar
3722 příspěvků moje polička 30. zaří 2021 10:28

whiskas nz  wow efekt ani nemůže být trvalý, to by po tobě za chvíli mohli chtít u baru občanku

33lejaby dobře jsi udělala, radši ještě nerozbaluj večer napíšu

ne, že by ten krém byla nějaká nepoužitelná hrůza, to fakt ne! jen je otázka, jestli bude splňovat tvoje očekávání. a to by za ty peníze nebylo vůbec od věci.

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 30. zaří 2021 10:32

prďola 

OK, děkuji, já prostě ráda investuji do kosmetiky, jenom nakupuji bezmyšlenkovitě a chaoticky

Jinak teda je mi 50, celý život smíšená pleť, ale poslední 3 roky občas cítím pnutí i když jsem nakrémovaná, jakoby ta pleť byla málo nacucaná. Proto pod krém používám i třeba Whamisa olivový mist, Omorovicza termalni vodu ve spreji, Esthederm vodu ve spreji ať se to líp vpije a hydratuje, ale i přesto mívám pocit napnuté pokožky. 

Offline prďola
Avatar
3722 příspěvků moje polička 30. zaří 2021 23:15

33lejaby 

Omorovicza Night Cream je podle uvedeného složení velmi slušný udržovací krém spíš pro mladší ročníky (30 - 40let ?). Směs použitých olejů nebo rostlinných extraktů je fajn, hydratační ingredience i fosfolipidy se postarají o opravdu luxusní péči, ale pro 50ti letou pokožku je to podle mého názoru už málo.

Na to, aby pleť zůstávala co nejdéle dostatečně hutná a pružná, je nutné jí poskytnout směs vitamínů (aspoň vit. C a A) a směs esenciálních aminokyselin - to je včetně kyseliny hyaluronové nutné minimum, které se účastní na produkci kolagenový a elastinových vláken. Další stupeň je peptidová péče, která by zjemňovala mimické linie a vrásky. A to všechno tady chybí (tedy vit. C v jeho nejslabší formě ten krém obsahuje, ale je to úplně poslední složka na seznamu).

Ohledně toho pocitu pnutí - stálo by za to vyzkoušet kombinaci vhodného gelového séra, které bude obsahovat různé hydratační složky (kys. hyaluronová, butylen glycol, glycerin, laktát sodný, sodium PCA,  urea ... každá z nich pracuje v pleti jinak; ve složení se může vyskytovat jako NMF Hydrokomplex) a na to použít emulgovaný krém s lipidofilní složkou, která mimo jiné zabraňuje ztrátě vody z pleti (skvělá je kombinace ceramidů a cholesterolu).

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 01. října 2021 00:24

Potrebujem sérum. Je mi jedno (no dobre, skoro jedno), čo bude stáť, ale potrebujem ten WOW efekt aj za cenu, že v ňom budú sajrajty, ktoré neskôr oľutujem .

Som unavená, unavenáááá, na pokožke je to poznať a potrebujem proste celkovo nakopnúť.

Kedysi (pred 20timi rokmi ) mi tento účel plnilo to modrozelené sérum od Estée Lauder, ale tipujem, že z toho som už asi vyrástla. Z tých na staršiu pleť ma nikdy nič tak neuchvátilo.

Nejaký nápad?

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 01. října 2021 04:03

slniecko 

...doporučuji začít na těchto vzorcích - jeden vyjde na více použití.

https://www.myskino.cz/antonia-burrell-sada-miniatur--5ks/

Super je nejen Mask Supreme(používám jako noční krém nebo jen kolem očí na den)

https://www.myskino.cz/mask-supreme-7-in-1-100--prirodni-pletova-maska/

...ale následující sérum Radiant Light opravdu pleť rozzáří a nacucne/vyplní. Používám v kombinaci s hydr. vodou Forest Dew

https://www.myskino.cz/radiant-light-100--prirodni-serum-na-vrasky/

Toto mám vyzkoušeno z výše zmíněných vzorků, pak jsem si koupila "cestovní sadu".

Takže věřím, že i ostatní séra z této značky budou super. Ale už nemají od toho vzorky. Určitě by stálo za to, zeptat se jich na stránkách na názor, radu ohledně ostatních sér.

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 01. října 2021 08:49

slniecko ja potrebuju to same ale abych za cas nelitovala a k tomu seru i krem potrebuju

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 01. října 2021 10:26
Reakce na Candance:

slniecko ja potrebuju to same ale abych za cas nelitovala a k tomu seru i krem potrebuju

​To by bolo ideálne, ale až tak ideálne, že ani sama neverím, že také je.

Krémy mi momentálne sedia od Ahava, tie ich séra sú tiež celkom fajn, ale ja teraz potrebujem ten EFEKT

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 01. října 2021 10:26

Miru vďaka, poskúšam!

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 01. října 2021 21:56

prďola Jasně, ale nebylo by to skvělé :-D?