(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline prďola
Avatar
3722 příspěvků moje polička 06. října 2021 12:10

Tyana Zkusím odpovědět, i když bez konkrétního složení to bude spíš jen moje úvaha nad obecně položeným dotazem

Aplikace produktů v pořadí sérum - krém - olej je správná, možná mi použití oleje připadá nadbytečné. Větší význam bych viděla v aplikaci produktů tonikum - sérum - krém. 

Pokud vzniká pocit, že se olej nevstřebává, tak bych se zajímala o to, jestli krém náhodou neobsahuje silikony anebo sám o sobě není dostatečně mastný, tj. další vrstvu oleje už neabsorbuje. Popř. zda používaný olej není příliš "těžký" a tudíž hůř vstřebatelný

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 06. října 2021 18:27

prďola ooooooh! Ty jsi bozi!!! Jdu cist

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 06. října 2021 18:37

prďola Diky moc za super informace!!!

to jsem si presne myslela, re Niacinamid. Ani ho nemam a teda nekoupim. 
zinek pro me dobry jen v Spf kdyz Jdu Fakt na slunce, plaz atd. 

ten Glycolic toner pouzivam narazove. Ted uz asi 3 tydny nic, prave proto co pises, abych pleti spis neuskodila. Kdyz vidim, ze by to chtelo malicko exfoliaci tak je mi ta chemicka prijemnejsi nez mechanicka, takze pouzivam, ale velmi stridme. 

ha ha, ty do me asi vidis jak do televize! Ordinary micham, vetsinou teda az pri pouziti, treba Amino kys do Buffett atd. Myslis ze Je bezpecne a dobry napad smichat to primo do lahvicky? Pokud ano Tak to neni problem. Samozrejme nelze vsechno se vsim, to je jasny! Uvitam nejaky tip, jestli mas. 

re vit A souhlasim! Me se prave dost nezdalo, co dr rikala. Vylozene to neodsoudila, ale rikala ze Se tomu pripisuje vic anti age efekt nez to skutecne Ma. No Ehm vis jak. Mozna me Chtela dostat na ten jejich cold laser co maj v ordinaci

Offline Tyana
Avatar
příspěvků moje polička 06. října 2021 19:22

prďola Děkuju moc za odpověď, rozklíčování a radu

Máte pravdu, v tom krému s retinalem je silikon: AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). ISOHEXADECANE. DIMETHICONE. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CETYL ALCOHOL. GLYCERIN. CETEARYL ALCOHOL. PENTYLENE GLYCOL. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. 1,2-HEXANEDIOL. TOCOPHERYL ACETATE. ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT. BHT. CETEARETH-33. DIMETHICONE CROSSPOLYMER. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). HESPERIDIN METHYL CHALCONE. METHYLDIHYDROJASMONATE. PVP. RED 33 (CI 17200). RETINAL. SODIUM HYALURONATE. WATER (AQUA). XANTHAN GUM.

Tonikum začnu používat. Olej používám, protože se mi zdá, že obsahuje více složek proti stárnutí, akorát bohužel nemá ve složení retinal. Složení oleje:

Squalane (Hydratační látka z cukrové třtiny)Bio Argania Spinosa Kernel Oil (Bio arganový olej)Bio Rosa Canina Seed Extract (Bio šípkový olej CO2)Ubiquinone (Koenzym Q10)Carthamus Tinctorius Seed Oil (Olej ze světlice barvířské)Spilanthes Acmella Flower/Leaf/Stem Extract (Extrakt z plamatky zelené)Astragalus Membranaceus Root Extract (Extrakt z kořene kozince blanitého)Daucus Carota Root Extract (Extrakt z mrkve obecné)Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojobový olej)Parfum* (Přírodní vůně)Rosmarinus Officinalis Leaf Extract (Extrakt z rozmarýnu lékařského)Tocopherol (Vitamin E)Linalool**Citronellol**Geraniol**Limonene***směs esenciálních olejů**přirozená součást esenciálních olejů

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 07. října 2021 20:45

prďola Moc děkuju! Pomalu začínám mít jaktž takž přehled :-D.

Mám teď ten krém od A.Bader (neodolala jsem), ale je mi jasné, že ho nebudu kupovat navždy. 

Do budoucna bych tedy ráda nějaký dobrý retinol/retinoid - tyto rozdíly mi ještě moc jasné nejsou a pak další složky, které doporučuješ. V lednici mám sérum s vit C od Skingeeks, zbytek Buffetu a kys.hyaluronovou, přesněmarine hyaluronics. Ta klasická hyaluronová kys. s vit. B5 mi byla nějak příjemnější.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 08. října 2021 17:18

Máte někdo zkušenosti s kosmetikou REVOLUTION SKINCARE.?

Myslíte, že to bude minimálně stejná kvalita jako The Ordinary.? Např. tohle:

https://www.notino.cz/makeup-revolution/skincare-10-niacinamide-1-zinc-serum-pro-mastnou-a-problematickou-plet/

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 08. října 2021 20:14

Miru Revolution Skincare používám, i když ne zrovna tohle sérum. Používám 5% Caffeine solution a 2% hyaluronic acid (pardon, nedaří se mi vložit odkazy).  Ordinary jsem používala předtím a Revolution Skincare se mi zdá srovnatelné. Poprvé jsem si ho objednala na zkoušku, jak mi sedne, a jestli pleť nebude vykazovat větší známkly stárnutí :-), ale zatím dobrý. Používám určitě víc než rok.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 08. října 2021 20:16

katrin 

..děkuju!

Jestli budu statečná, tak mám asi dva nebo tři výrobky v plánu

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 08. října 2021 20:17
Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 08. října 2021 20:17

Miru já jsem spokojená, zkus to, uvidíš

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 08. října 2021 20:22

Miru to první jsem možná taky měla, už si to nepamatuju, mají toho fakt hodně, určitě jsem zkoušela ještě něco dalšího kromě těch dvou co jsem psala, ale tyhle používám dlouhodobě.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 08. října 2021 20:24

katrin 

Ještě jednou děkuji!

Offline katrin
Avatar
105 příspěvků moje polička 08. října 2021 20:25

Miru není zač!

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 15. října 2021 18:59
Reakce na whiskas:

Jen ze zvědavosti, je v tomto krému Augustinus Bader něco zvláštního ? Je příjemný, opravdu se mi zdálo, že pleť vypadá mnohem lépe (zdravěji, trochu vypnutější, jasnější ...), ale složení mi nic neříká: Má obsahovat kmenové buňky.

Aqua (Water), Caprylic/capric Triglyceride, Pentylene Glycol, Propylene Glycol, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Glycerin, Sorbitol, Tocopheryl Acetate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Xanthan Gum, Butylene Glycol, Panthenol, Sodium Carbomer, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Alcohol, Hydrolyzed Rice Protein, Squalane, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Phenoxyethanol, Sodium Hydroxide, Carbomer, Lecithin, Cholesterol, Hydrogenated Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Ceramide Np, Glycine Soja (Soybean) Protein, Superoxide Dismutase, Citric Acid, Dextran, Palmitoyl Tripeptide-8, Alanyl Glutamine, Arginine, Ceramide Ng, Glycine, Lysine, Oleic Acid, Palmitic Acid, Phenylalanine, Proline, Scenedesmus Rubescens Extract, Ascorbic Acid, Retinyl Palmitate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Ethylhexylglycerin, Sodium Dextran Sulfate, Brassica Alba Oil, Disodium Edta, Oligopeptide-177, Sodium Ascorbate, Tocopherol

​tak jsem za nakup v ingredients dostala mj. i vzorek tohohle kremu a to mi byl cert dluzen! :) je skvely! Mne na obdobi cca listopad az brezen dost vyhovuje la mer, ale ted jsem nalomena, jestli neudelat zmenu. Cenu jakoze nevidim

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 15. října 2021 20:25

jinx při obdržení vzorku jsem doufala, že mě neosloví. Bohužel, opak se stal pravdou :-). Změna je život ... 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. října 2021 06:54

whiskas nedivim se, je na pleti jako pohlazeni. Uz kdyz mi ho davala do tasky a mluvila o nem, tak jsem si rikala, ajaj, tohle nemuzu potrebovat! Ja ted momentalne kremy mam a dalsi nepotrebuju, ale rozhodne na nej nezapomenu, zima se blizi...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 16. října 2021 07:06

whiskas jinx 

...já se zas vrátila k Whamise(tonikum, lotion, výživný krém, odlič. krém, opuncia sérum).

Ale také mám v plánu, asi k Mikuláši, aspoň malinké balení toho krémíku

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 18. října 2021 15:41

Blbej dotaz: Mam otresnou plet! Uz asi 3 mesice. Ja jsem vzdycky byla jak miminko a sere me to.  Je to pouze v "respiratorove" oblasti kolem spodni celisti. A krome mikropupinku, takova ta krupicka jsou tam i suche mapy. Jakziv jsem to nemela a nechci to. A k doktorum nejdu. Any suggestions?

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 18. října 2021 15:59