(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 01. října 2021 22:10

prďola 

Děkuji za zhodnocení krému Omorovicza. Takže nakonec všechno co  potřebuje má stárnoucí pleť bych našla v  krému AB? Tak objednám vzorek a pokud nebude moc hutny a mastny, tak koupim cele baleni. Moc děkuji, ráda si nechám kvalifikovaně poradit. Aspoň už nebudu tápat co koupit.

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. října 2021 22:54

33lejaby nz Složení toho AB krému je opravdu univerzální a přitom se dá očekávat jak poměrně rychlý efekt, tak dlouhodobější působení. Pro pleť 50+ ideální

Při jeho ceně je určitě lepší vyzkoušet nejdřív vzorek, protože ani sebelepší krém nemusí vyhovovat každému.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 01. října 2021 23:52

prďola Další perfektní počtení o složkách a jejich působení . Je jasné, že pleť ve 30, 40, 50 ... potřebuje jiné složky a že každá pleť je jiná a má specifické potřeby. Jen mi stále vrtá hlavou, proč jsem po jednotlivých složkách (jistě kvalitních) od The Ordinary nezaznamenala nic zvláštního. Doufala jsem, že např. jejich Retinol bude skvělý, ale pro mě tak nějak nulový efekt. 

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 02. října 2021 00:33

whiskas Můžeš mi prosím dát odkaz na ten produkt, kde najdu i složení? Nechci předem odhadovat, aniž bych se na to podívala, ale většina produktů s deriváty vit.A obsahuje spíš množství na hranici účinnosti, protože v potřebném množství může vyvolat podráždění a pleť si na něj musí postupně zvykat. V tom krému je možné podráždění do značné míry eliminováno právě tou složkou Neutrazen, takže množství vit.A může být vyšší. A navíc dochází k synergickému působení vit. A + C + E a to nevím, jestli má i The Ordinary.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 02. října 2021 02:19

prďola Od Ordinary jsem měla tento retinol Granactive Retinoid Nepozorovala jsem žádné podráždění, ale ani žádný extra účinek. Vím, že se píše, že retinol se má používat delší dobu, ale po měsíci bych "nějaký" účinek očekávala. 

Aqua (Water), Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethyl Linoleate, Propanediol, Dimethyl Isosorbide, Cetearyl Isononanoate, Bisabolol, Hydroxypinacolone Retinoate, Retinol, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Inulin Lauryl Carbamate, Glyceryl Stearate, Ceteareth-12, Ceteareth-20, Cetearyl Alcohol, Carrageenan, Xanthan Gum, Acacia Senegal Gum, Cetyl Palmitate, Sucrose Laurate, Polysorbate 20, Isoceteth-20, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Hydroxymethoxyphenyl Decanone, Behentrimonium Chloride, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Disodium Edta, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 02. října 2021 02:21

prďola Mnohem větší efekt jsem pociťovala např. po Differinu, ale už se u nás nedá koupit (ani na předpis).

Active Ingredients: Adapalene (0.1%)Inactive Ingredients: CarbomerPropylene GlycolPoloxamer 182Disodium EdetateMethyl Parahydroxybenzoate (0.1%)Phenoxyethanol (0.25%)Sodium HydroxidePurified Water

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 02. října 2021 02:29

prďola Od Ordinary mám ráda např. Buffet.

Fajn ve smyslu o.k., ale nic převratného (pro mě) je toto trio Squalane Cleanser, Hyaluronic Acid 2% + B5, Natural moisturizing factors + HA.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 02. října 2021 02:31

prďola Dobré je prý toto sérum s vit.C od Paulas Choice

Ale to jsem nezkoušela.

Water (Aqua), Ascorbic Acid (vitamin C/antioxidant), Butylene Glycol (solvent/texture enhancer), Ethoxydiglycol (solvent/texture enhancer), Glycerin (skin-replenishing), PPG-26-Buteth-26 (emulsifier/skin-softening), PEG-40 Hydrogenated Castor Oil (emulsifier/solubility enhancer), Pentylene Glycol (skin-softening slip agent), Tocopherol (vitamin E/stabilizing antioxidant), Sodium Hyaluronate (hydration), Hexanoyl Dipeptide-3 Norleucine Acetate (skin-restoring peptide), Lecithin (skin-restoring/hydration), Ferulic Acid (stabilizing antioxidant), Panthenol (vitamin B5/skin-softening, skin-soothing), Bisabolol (skin-soothing), Oryza Sativa (Rice) Bran Extract (skin-softening/chelating agent), Propyl Gallate (antioxidant), Sodium Gluconate (chelating agent), Sodium Hydroxide (pH adjuster), Phenoxyethanol (preservative), Ethylhexylglycerin (preservative).

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 04. října 2021 20:53

prďola Ordinary driv prodavali retinoid i retinol, ted uz jen retinol (tri ruzne intenzity), protoze retinoid je od 2019 v Kanade jen na predpis. Zkousela jsem obe slozeni a za me spokojenost.

Tady je ten 1% 

https://deciem.com/en-ca/theordinary/mas-rdn-retinol-1pct-in-squalane.html?dwvar_mas-rdn-retinol-1pct-in-squalane_size=30ml&quantity=1

Mam od nich rada jeste tyto pripravky a jinak teda pouzivam Ordinary spolecne s dalsi peci o plet a dobry - kdyby Te to zajimalo. Casem vyzkousim vic kyselin - to vetsinou v zime, pro jistotu, ted mam jen jejich glycolic toner. Mam rada i jejich oleje, da se dobre vybrat takovy co plet dobre snese. Buffet znas, ten jsem ani nedavala, ten jedu porad, kys. hyaluronovu a par dalsich veci taky, obcas jen pridam do kremu par kapek. Klicova je imho duslednost. 

A chtela jsem se zeptat, mam suchou plet, myslis, ze muze benefitovat z Niaminacidu se zinkem? 

Matrixyl

https://deciem.com/en-ca/theordinary/mas-rdn-matrixyl-10pct-ha.html?dwvar_mas-rdn-matrixyl-10pct-ha_size=30ml&quantity=1

Amino kyseliny

https://deciem.com/en-ca/theordinary/mas-rdn-amino-acids-b5.html?dwvar_mas-rdn-amino-acids-b5_size=30ml&quantity=1

Argireline

https://deciem.com/en-ca/theordinary/mas-rdn-argireline-solution-10pct.html?dwvar_mas-rdn-argireline-solution-10pct_size=30ml&quantity=1

Resveratol a Ferulic kys.

https://deciem.com/en-ca/theordinary/mas-rdn-resveratrol-3pct-ferulic-acid-3pct.html?dwvar_mas-rdn-resveratrol-3pct-ferulic-acid-3pct_size=30ml&quantity=1

Vit C v magnesiu

https://deciem.com/en-ca/theordinary/mas-rdn-magnesium-ascorbyl-phosphate-10pct.html?dwvar_mas-rdn-magnesium-ascorbyl-phosphate-10pct_size=30ml&quantity=1

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 04. října 2021 21:33

0zero7 Chtela jsem dnes odpovidat whiskas k tem retinolovym kremum, ale fest mi blbne internet, tak obema odpovim az zitra. Tohle bych z mobilu nedala

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 04. října 2021 21:47

prďola NIc nehori!! JSi moc hodna, dik! 

Jo a - to jen pro zajimavost - rikala mi Dr kozni, ze retinol je super na aknozni plet, ze proti starnuti a vraskam nic moc nedela. Moc ji to teda neverim

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 04. října 2021 22:08

0zero7 Na aknozni plet je vit. A urcite skvely, ale uplne stejne i v anti-age produktech, nebo jako antioxidant. Nejlepsi je v kombinaci s vit.C a vit.E, ale vetsinou to chce vyuzit lipofilni formu vit.C, protoze retinol nema rad kysele prostredi, coz u pouziti lipofilniho vit.C nehrozi.

Offline Tyana
Avatar
příspěvků moje polička 05. října 2021 20:33

Mám dotaz ohledně pořadí nanášení hyaluronového séra, krému s retinolem a oleje. Vstřebá se krém s retinolem přes hyaluronové sérum (používám sérum jako první) a následně olej přes vrstvu krému?

Mně připadá, že ne, že se vůbec nevstřebává do kůže, ať zapracovávám jak zapracovávám. Používám Saloos hyalu sérum a mám pocit, jakoby vytvářelo nějaký film přes který se nic dalšího nevstřebá

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 05. října 2021 22:27

prďola To je zajímavé s tou kombinací E a C, zdá se mi, že tohle přesně ten můj retinolový krém má, dokonce tam píšou i o té lipofilní formě:

The INCIs of RETINAID are listed below. The composition of the FORTE version is identical, but contains twice the amount of retinaldehyde, i.e. 0.1%. Both product versions contain 0.5% bakuchiol.AQUA(water serves as a solvent and consistency enhancer), PENTYLENE GLYCOL(pentylene glycol is a solvent with moisture-binding and antimicrobial properties), PASSIFLORA EDULIS SEED OIL(passion fruit seed oil has a soothing and anti-inflammatory effect due to its high linoleic acid content), GLYCERIN(glycerin is part of the skin's own moisturising system; (Glycerine is part of the skin's own moisturising system; it strengthens the skin's barrier and promotes elasticity), HYDROGENATED ETHYLHEXYL OLIVATE (A mix of different esters obtained from olive oil with softening, skin-caring properties), HYDROGENATED OLIVE OIL UNSAPONSIFIABLES (Lipid derived from olive oil with skin care properties), SR-SPIDER POLYPEPTIDE-1(Silk proteins protect the skin by means of a breathable film), ISOSORBIDE DICAPRYLATE(Diester of isosorbide and caprylic acid; (natural skin care substance with regenerating and moisturising properties), SACCHARIDE ISOMERATE (natural cosmetic substance derived from glucose with moisture-binding properties), ORBIGNYA OLEIFERA (BABASSU) SEED OIL(babassu oil is quickly absorbed, has a slightly cooling effect, retains moisture and leaves the skin feeling soft and silky), UBIQUINONE (Also known as Q10, a co-enzyme with anti-inflammatory and antioxidant properties), TOCOPHERYL ACETATE (The derivative of vitamin E is an antioxidant and radical scavenger, so it protects the skin from harmful influences), C12-15 ALKYL BENZOATE (Skin-friendly lipid of synthetic origin; combines skin care and antimicrobial properties), UNDARIA PINNATIFIDA (WAKAME) EXTRACT (extract of wakame algae with skin-protecting and moisture-retaining properties), PECTIN (natural cosmetic thickener), XANTHAN GUM(xanthan gum is a thickening agent derived from sugar, (Xanthan gum is a thickening agent derived from sugar that is also used in organic foods), CHONDRUS CRISPUS EXTRACT (extract of red seaweed with skin-caring properties), CYCLODEXTRIN (oligosaccharide complex used here to stabilise retinal), RUBUS CHAMAEMORUS (SEED) OIL (oil of cloudberry; (oil of cloudberry; nourishing oil with a high vitamin C content), RETINALDEHYD (also known as retinal; direct precursor of retinoic acid; stimulates collagen and elastin production), CERAMIDE NP, CERAMIDE AP, CERAMIDE EOP(ceramides are endogenous components of the skin barrier; (Ceramides are a natural component of the skin barrier; protect it against harmful environmental influences and regulate the moisture balance), PHYTOSPHINGOSINE (Belongs to the ceramide group; natural component of the skin barrier), CHOLESTEROL (Natural lipid; component of the cell mortar in the horny layer of the skin (stratum corneum)), SODIUM LAUROYL LACTYLATE (Sodium salt obtained from vegetable oil; used as a mild emulsifier), CARBOMER(gel former with stabilising properties), TETRAHEXYLDECYL ASCORBATE (stabilised, as it is an oil-soluble form of vitamin C), BAKUCHIOL (active ingredient obtained from the Indian babchi plant, which has a similar effect to retinol), DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE (extract from the liquorice root; has an anti-inflammatory and skin-soothing effect), MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT (extract from the bark of the magnolia tree; has anti-inflammatory, antibacterial and antioxidant properties and thus slows down skin ageing), SODIUM HYALURONATE(hyaluronic acid stores many times its own volume of moisture, plumps up the skin and stimulates collagen formation), ALLANTOIN(allantoin has a wound-healing, anti-inflammatory and skin-soothing effect), SODIUM CARBOXYMETHYL BETAGLUCAN(film-forming agent of plant origin), SODIUM HYDROXIDE(sodium hydroxide is a pH regulator of mineral origin).

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 06. října 2021 10:03

blackviolet Ano, to je přesně ono Lipofilních forem vit.C je víc a mají trochu rozdílné hlavní účinky (buď víc anti-age nebo víc bělení), ale je skvělé, že ho do toho krému zapracovali. Ono to opravdu účinnost aktivních složek výrazně posouvá. A složení toho krému je vůbec velmi povedené

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 06. října 2021 10:09

whiskas 0zero7 Budu to brát postupně, dnes mám víc času, tak snad to zvládnu

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 06. října 2021 10:20

prďola Myslela jsem si, že to složení je dobré a díky, že jsi mi to potvrdila. Líbí se mi taky, že to ve složení vysvětlují, co tam dali a na co to je. Aby si i laik dovedl udělat představu.

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 06. října 2021 11:08

whiskas 

Granactive Retinoid - na stránkách The Ordinary zmiňují, že sérum obsahuje novou, lépe vstřebatelnou a nedráždivou formu vit.A, což je určitě přínosné. Ale pořád platí, že samotný vit.A v jakékoliv formě prostě nestačí. Potom je samozřejmě otázka, jaké další produkty používáš a v jakém stavu je tvoje pleť. Pro představu - spousta retinolu může být jen jako spousta malty, ale pokud nemáš i další stavební materiál, tak furt máš jen hromadu malty

Jak jsem už psala - pro posílení a podporu produkce kolagenových a elastinových vláken je třeba ještě vit. C a E, kys. hyaluronová a esenciální aminokyseliny.

Ad Buffet a to Ordinary trio -  tak Buffet je výborný po všech stránkách! Ale ta bohatá peptidová péče potřebuje čas, ale to určitě víš. I Ordinary trio je dobrá kombinace ... a tak  mě napadá, jestli od krémů neočekáváš nemožné? Jsou to jenom "krémy" a z jejich definice by se aktivní složky neměly dostávat do nižších vrstech pokožky, protože to je vyhraženo jen farmaceutickým přípravkům. I tak je spousta kosm. produktů na hranici mezi kosmetikou a farmaceutikou, protože se snaží penetraci aktivních složek do pokožky přece jen posílit.

Sérum s 15% vit.C - to je z mého pohledu tak trochu šílenost. Vit.C v této nejčistější a nejefektivnější formě bude působit prvních pár dnů od doby, kdy sérum namíchali. Tato forma vit. C extrémně rychle degraduje a ztrácí na účinnosti. Určitě by to sérum mělo smysl ve chvíli, kdy si ho můžeš připravit sama v malém množství tak, abys měla každých 14 dní čerstvou várku.

Když pominu použitou formu vit.C, tak toto sérum bude účinné spíš na vyrovnání tónu pleti a jako antioxidant. Pro podporu produkce koleganových vláken tomu zase chybí ty výše zmiňované další složky.

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 06. října 2021 11:11

blackviolet Ten vysvětlující text je opravdu velmi užitečný A hlavně nejsou to jen marketingové žvásty, ale užitečné informace pro každého, kdo se o složení aspoň trochu zajímá.

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 06. října 2021 11:58
Reakce na 0zero7:

A chtela jsem se zeptat, mam suchou plet, myslis, ze muze benefitovat z Niaminacidu se zinkem? 

Niacinamidem suché pleti moc nepomůžeš, resp. on je výborný spíš pro mírnou redukci mazu a aknózní pleť, což je pleť typově přesně opačná. Samozřejmě má i další přínosy v anti-age produktech, ale u něj bych spásu moc nehledala, zinek dtto.

A tak mě napadá - píšeš, že používáš glycolic toner a tady bych se suchou pletí dost opatrná. 7% obsah kys. glykolové mi připadá docela dost, zvlášť pokud ji používáš častěji a zvlášť pokud máš suchou pleť. AHA/AHB kyseliny narušují vrchni vrstvu, čímž se samozřejmě rychle postarají o wauw efekt, ale současně narušují lipofilní vrstvu pokožky. A to je přesně to, co ty nechceš

Ty jednotlivé produkty Ordinary jsou složením moc fajn, nejvíc se mi líbí sérum s aminokyselinami, protože tak bohaté spektrum málokde najdeš Jen mi připadá skoro zbytečné, mít to po jednotlivých produktech, protože kdyby sis ze čtyř těch produktů udělala jedno ve společné lahvičce, tak to bude víc k užitku

K vit.A - nechci nijak zpochybňovat sdělení tvojí kožní dr., on opravdu byl a stále je primárně používaný pro léčbu aknózní pleti. Jenomže v rámci dlouhodobých studií se ukázalo, že skvěle funguje zejména proti fotoagingu. Takže pokud nebudeš rozlišovat, jestli se jedná o přirozeně stárnoucí pleť nebo pleť, která stárne hlavně působením volných radikálů, tak prostě vit.A je v anti-age přípravcích skvělý (v kombinaci výše zmíněné )