(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline Annegret
Avatar
145 příspěvků moje polička 07. zaří 2021 20:33

Mha pouziti exfoliacni je potreba dobre naplanovat a promyslet. Svlekani z kuze trva cca tyden, takze radeji nechodit na jogu a vyvarovat se vsem situacim, kdy je potreba byt na veřejnosti naboso. 

Online Pinot Noir
Avatar
24383 příspěvků moje polička 07. zaří 2021 21:39

Annegret mně se teda sloupla kůže na nohou, hlavně mezi prsty a na nártech, tudíž tam, kde je jemná hezká kůže, ale s patami to ani nehlo. Potvrdilo mi to hned několik lidí. Některá vážně funguje i na ty paty? 

Offline Annegret
Avatar
145 příspěvků moje polička 08. zaří 2021 13:09

Pinot Noir zkoušela jsem tuto https://www.tetadrogerie.cz/eshop/katalog/lbiotica-maska-na-nohy-1par-exfoliacni?gclid=CjwKCAjwvuGJBhB1EiwACU1AiahvuDex4ou2d3oRD-ODYBsZ9VvEHiXggYjMwACgHZ4IaCPLLu6BERoClhkQAvD_BwE a za mě dobrý. Mám docela tvrdou kůži na patách a palcích. Paty to zvládlo, palce až na druhý pokus. Nárty se mi z toho neloupaly. Ale nechala jsem to tam opravdu do max. doby podle návodu  - 2 hodiny

Online Pinot Noir
Avatar
24383 příspěvků moje polička 08. zaří 2021 13:13

Annegret děkuju za tip!

Online Garfie
Avatar
23809 příspěvků moje polička 08. zaří 2021 15:07

Pinot Noir Já občas používám tuhle, dá se koupit v DM a dobrý. Ale taky nechávám maximum času, i víc. A rozhodně naplánovat, když nebudeš ukazovat paty, jakobys měla lepru, trvá to cca týden. Před tím jsem měla nějakou korejskou a ta nezapůsobila vůbec. A příležitostně vyzkouším tu od Annegret 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. zaří 2021 15:53

Nechci otravovat se složením různých exfoliačních masek na chodidla, ale malá nápověda, pokud byste chtěly minimalizovat stádium "svlékání z hadí kůže"

Zkuste si vybrat takovou masku, která bude mít ve složení močovinu (Urea) co nejvýš na seznamu ingrediencí. Jasně, že tam nejspíš budou ostatní AHA a AHB (glycolic acid, lactic, acid, salicyl acid, ...) - ty ale ve vyšší koncentraci, která je samozřejmě třeba, způsobí to olupování pokožky.

Exfoliace močovinou je založená na trochu jiném principu - ona jakoby ty mrtvé buňky rozpouští (resp. uvolňuje jejich vazby), takže se kůže nesloupne, ale spíš oddrolí při sprchování/koupeli. Navíc je urea vůči pokožce daleko šetrnější a přínosnější, jen to možná budete muset dát nadvakrát

Offline Annegret
Avatar
145 příspěvků moje polička 08. zaří 2021 17:00

prďola moc děkuji za radu. Clovek se tu vážně dozví spoustu věcí. Zamerim se na ureu

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 08. zaří 2021 18:02

prďola

Jeden extra blbý dotaz.

Je ta močovina syntetická nebo přírodní (třeba od zvířátek)?

Abych věděla, co si mám představovat, až si to budu dávat třeba na ruce... 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. zaří 2021 18:16

Annegret nz

Mha Ono se to nikde neuvádí, ale přesto, že se jedná o přírodní složku, která je přirozenou součástí pokožky, tak pro potřeby kosm. nebo farma produktů se používá výhradně synteticky vyráběná močovina. Ono je to totiž nejlevnější. Ale pokud je nutné si něco pod tím představovat, tak Urea má formu malých bílých peletek nebo bílého krystalického prášku

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 09. zaří 2021 19:42

prďola

Jo, to mi spad kámen ze srdce. Dík. 

Představovala jsem si farmu na sběr moči. Peletky jsou hezčí. 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 09. zaří 2021 20:33

Mha

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. zaří 2021 19:16

Prosím poraďte mi něco na odličování starého a mastného obličeje.

Měla jsem teď micelarni vodu od Alverde, ale moc jsme si nesedly. Jak jsem lakomá, tak jsem ji dopotřebovala, ale chtěla bych už něco jiného.

Dotaz 2

Používáte odličovací ručníčky nebo rukavice? Jak je perete? 

Offline mitford sister
Avatar
1378 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 20:24

Mha já jsem momentálně zabouchlá do tohohle. příjemný, odlíčí, dobře se s tím pracuje (stříkám si to teda do dlaně a pak patlám na obličej, ale tryska je jemná a necáká to všude možně). taky to docela dlouho vydrží. já to teda pak stahuju micelárkou a tu pak tonikem.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. zaří 2021 20:28

mitford sister

A oči tě nepálí? 

Offline mitford sister
Avatar
1378 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 21:53

Mha vůbec. je to mastný, ale jen trochu, míň než olej

Offline whiskas
Avatar
19503 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 15:23

Jen ze zvědavosti, je v tomto krému Augustinus Bader něco zvláštního ? Je příjemný, opravdu se mi zdálo, že pleť vypadá mnohem lépe (zdravěji, trochu vypnutější, jasnější ...), ale složení mi nic neříká: Má obsahovat kmenové buňky.

Aqua (Water), Caprylic/capric Triglyceride, Pentylene Glycol, Propylene Glycol, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Glycerin, Sorbitol, Tocopheryl Acetate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Xanthan Gum, Butylene Glycol, Panthenol, Sodium Carbomer, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Alcohol, Hydrolyzed Rice Protein, Squalane, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Phenoxyethanol, Sodium Hydroxide, Carbomer, Lecithin, Cholesterol, Hydrogenated Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Ceramide Np, Glycine Soja (Soybean) Protein, Superoxide Dismutase, Citric Acid, Dextran, Palmitoyl Tripeptide-8, Alanyl Glutamine, Arginine, Ceramide Ng, Glycine, Lysine, Oleic Acid, Palmitic Acid, Phenylalanine, Proline, Scenedesmus Rubescens Extract, Ascorbic Acid, Retinyl Palmitate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Ethylhexylglycerin, Sodium Dextran Sulfate, Brassica Alba Oil, Disodium Edta, Oligopeptide-177, Sodium Ascorbate, Tocopherol

Offline baltik
Avatar
4419 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 19:04

whiskas pry je tam nejaka jejich patentovana latka

https://m.youtube.com/watch?v=V0coPYhtxK0

Offline whiskas
Avatar
19503 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 19:20

baltik Hmm, já jí hlavně skoro nerozumím :-D. Recenze jsem našla také 

https://www.youtube.com/watch?v=Apf9e4yZB2s

Dobré porovnání zde:

https://www.youtube.com/watch?v=u57KRKJeji8

Každopádně, je příjemný, snad má lepší složení než třeba LaMer? 

No, zajímavý produkt. 

Offline mitford sister
Avatar
1378 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 19:53

whiskas fuj to je drahý! já osobně bych si radši ty peníze odkládala na plastiku

jako má to v sobě veletucet ingrediencí, ale to má kde jaká korejská kejda taky. je iluzorní si myslet, že si kmenovou buňku nějak zatřeš do kůže a ona bude fungovat.

Offline whiskas
Avatar
19503 příspěvků moje polička 25. zaří 2021 19:55

mitford sister No, argument je, že se nemusí vrstvit, takže nahradí sérum, krém, oční krém ... Cena šílená, ale to je LaMer taky a ten za mě žádný zázrak :-D. Jeden od Sisley Sisleya něco taky strašný prachy a osypala jsem se už po vzorku, tedy jsem ušetřila :-D.