(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 06. července 2020 19:32

slniecko a pouzivala bys SPF samostatne na krem? Je to jistejsi, hodnoty na ktermu s spf (stejne jako na makeupech) jsou zavadejici, po naneseni neni 30 SPF skutecne 30, ale mene. Lepsi je dat SPF na krem. Idealne zinek/titanium spf, protoze je to fyzicky filtr, chemicke chrani trochu hur. Problem muze byt konzistence, ty fyzicke jsou belejsi. Jeste je EUK od Ordinary, ktery je taky castecne SPF filrt (nebo by se tak melo chovat). 

Ja bych mrkla po necem co pak muzes dat na cokoliv. Dovoluje to i menit kremy atd, plus to muze pouzit cela rodina. 

Offline Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 06. července 2020 21:09

Jak se tu psalo o tech suchych samponech, je mozny, ze mam alergii na ten levnej od Alciny? Jeden den jsem ho pouzila a za par hodin se mi udelalo hrozne spatne, uplne na me sly mdloby a blbe se mi dychalo. Pak mi zacaly uplne horet usi a vubec nic nepomahalo, jenom jsem mela pocit, ze si musim poradne umyt hlavu, az pak mi dosla ta spojitost s pouzitim toho sucheho samponu. Umyla jsen si vlasy tak na petkrat detskym samponem a dobry. Uz to asi zkouset nebudu, i kdyz to mohlo kdovi z ceho;-)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 07. července 2020 04:51

Karja 

...možné to je.

Ale ještě mě napadají dvě věci -

velmi nízký tlak(díky teplu, zátěži s dětmi, event. nedostatečný pitný režim) a nebo hypoglykemie(delší doba mezi jídly, klesne hladina cukru a pak jsou tyhle, resp. podobný stavy...)

Offline Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 07. července 2020 11:03

Miru Jo, tak to ja mam oboji:-D Nizky tlak a spatnou zivotospravu, jen mi navic horely ty usi:-D

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 07. července 2020 11:06

Karja 

...ahaa

Tak ale asi víš, co s nízkým tlakem, že jo...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 07. července 2020 11:10

Karja 

...ty uši bych zas spíše viděla k té "hypošce"...

...to je takový stav, že je člověku najednou mdlo, mžitky před očima, slabý nohy, obleje je studený pot ale současně právě cítí horko po těle nebo i jen na hlavě nebo uších.

Někteří lidé, kteří to o sobě ví, že na to trpí, tak už to i cítí trochu dopředu, že to/ten stav na ně jde...

...chce to fakt mít po ruce vždycky něco k zakousnutí, cokoliv. Já říkám, že třeba suchá sušenka se dá nosit v tašce, kapse věky.

No a taky to pití. Pitný režim...

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 07. července 2020 12:14

Karja 

Pokud se ti to stalo pouze jednou a bylo to právě po použití suchého šamponu, tak je pravděpodobná souvislost.

S takovými příznaky bych to osobně nechtěla opakovat, i kdyby mě hodně zajímalo, jestli to alergie byla či ne. 

Offline Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 07. července 2020 12:32

jerry No, taky se mi to uz nechce opakovat. Jako obcas jsem ho pouzivala i driv, ale tak rika se, ze po detech se v tele leccos zmeni. Takze jsem ho vyhodila, koupila batiste, ale taky se mi to nechce zkouset ted;-)

Offline Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 07. července 2020 12:45

Jo a desnou plet mam taky, vsude sama krupicka, i na krku. Vcera jsem to.uz nevydrzela a sla spat s vrstvou sudocreamu po celym obliceji i krku. A je to trochu lepsi, pocitam, ze to lepsi vydrzi tak do vecera...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 07. července 2020 14:26

0zero7 no v princípe hej, ako kúpila som si toto, ale zatiaľ netrúfla použiť inam ako na krk a dekolt, nejako je mi dovné si to striekať na tvár (a v BB kréme filter mám), ale nechce sa mi maľovať zakaždým, keď vyleziem na chvíľu von.

https://thebodyshop.sk/skin-defence-mist-na-tvar-s-spf30-pa

(A tak trochu aj trpím snobizmom, že je to lacná značka, ktovie, čo to spôsobí , aj keď zatiaľ som s nimi mala dobré skúsenosti.)

Navrch je mi to divné, nastriekať na mejkap, akože to už nerozotriem, tak sa spoľahnúť, že je to všade? Asi je to len nezvyk, no.

Vyrába niečo podobné aj niekto iný?

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 07. července 2020 17:58

slniecko koukam na to laickym okem a hnedka prvni je alkohol denat, ten myslim dost vysusuje, jestli to rikam spravne tak bych to nepouzivala vubec. Homosalate je spf ingredience, akorat je chemicka, ne mineralni(fyzicka) - pisu to jak tutan, promin. Stejne jako treti na seznamu (ta muze byt myslim organicka, ale nevim jak moc to zmeni celkovy vysledek k pozitivnimu). Jestli ti to nedela problem na krk a dekotl, zkusila bych na oblicej jednou. Problem trosku vidim i v tom spreji, na telo ok, na oblicej bych asi chtela neco "jistejsiho", u spreje mi prijde ta aplikace (coverage) nejista trochu.

Celkove s SPF - prďola urcite vi daleko vic - myslim, ze je lepsi pouzivat mineralni, nez chemicky. Ne kazdymu to ale vyhovuje, mastnejsi pleti muze ten mineralni byt moc hutny, je trosku bily vetsinou atd. Slozeni chemickych SPF byva vetsinou neco z: oxybenzone, octinoxate, octisalate, octocrylene, homosalate and avobenzone -

Ten avobenzone ma z chemickych nejlepsi hodnoceni, u vsech je podle studii problem s pronikanim do pokozky a potazmo absorbci do tela. 

Mineralni je vetsinou zinc oxide a titanium diozide, ty nepronikaj vubec (respektive min nez 0,01%) a lip chrani.

Ja jsem zacala na oblicej pouzivat loni jenom mineralni SPF a velkej rozdil. Oblicej se pri opakovanym naneseni skoro neopalil, i ted mam telo o dost tmavsi, dkybych si vyfotila ruku u hlavy budes se smat (dam obcas samoopalovak a v pohode).

Z toho co jsem zkousela jsou super ty od Ordinary.

https://theordinary.deciem.com/product/rdn-mineral-uv-filters-spf-15-with-antioxidants-50ml?redir=1

Pak mam nejaky Aveeno, ale to nevim jestli prodavaji v Evrope.

Jestli ti nevadi krem, koupila bych nejakej mineralni SPF a pouzivala na krem. 

treba neco maj tady?

https://www.ecco-verde.sk/temy/prirodna-ochrana-pred-slnkom

https://www.biooo.cz/bio-kosmetika/opalovani/ochrana-pred-sluncem/?

https://www.biooo.cz/krem_na_opalovani_spf_30_weleda-p-12923.html?

https://www.biooo.cz/mineralni_opalovaci_krem_spf_20_natural_sun_mossa-p-14034.html?

Pokud ti krem vylozene nevyhovuje tak asi neumim poradit, na oblicej bych davala pozor, telo jak se opali tak v pohode, dermatolozka mi rikala, ze opaleni samotne je dobra ochrana, ja ted uz pouzivam jen 4 faktor na telo. Jo a mam samostatne porad u sebe 30SPF tycinku na rty, jinak se mi bezpecne udela pigment.

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 07. července 2020 18:01

slnieckoTy SPF spreje se vyrabi, nevim jestli bych to obecne strikala na makeup, na peci o plet mi to pride v pohode, na makeup nevim, plus otre se ti nekde makeup a spf pak taky? I proto mi prijde ten krem pod lepsi. Pokud jsem cely den doma tak samo nedavam, kdyz jdu ven maznu, vetsinou makeup ted vubec nenosim. Pokud jo a jdu treba na zahradku nekam, dam peci o plet, maznu spf a na to lehci makeup jen do stredu obliceje a rozetru, aby se mi nespalil nos hlavne. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 07. července 2020 19:03

Miru Ahoj, tak co, jak to vidíš s tou Alternou?

Já pořád "bojuju" s otázkou silikony na vlasy ano/ne. Jednou se píše, že v žádném případě, pak zase, že vybrané (ve vodě rozpustné) silikony až tak neškodí ... . Jenže jaký šampon/péči na vlasy barvené, aby šly rozčesat, byly lesklé, vyživené? Stačí péče bez sulfátů, nebo to chce odstranit i silikony? Jenže po většině ultra přírodních produktů jsou chemicky ošetřené vlasy dost hnusné, jako seno. Takže? 

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 07. července 2020 19:17

whiskas 

...no, prďola ještě nereagovala(třeba je na dovolené...)

A musela by mi ho vychválit, jinak abych měla šampon za tolik peněz a funkčně byl na úrovni třeba o polovinu levnějších, tak to ne...

Jako on na vlasech je super, ale třeba, aby to zas nebylo o tom, že se nesmí používat pořád, resp. že je nutno ho prostřídat s jinými(a tím pádem s kterými neškodnými a účinnými, že jo).

No, co jsem před časem řešila to padání vlasů, tak mám od té doby i šampon od Bione a je asi nejlepší(pak mám i drahý od Whamisa, ale už ho nepořídím, pak od Urtekram Rasoul - není špatný, mmch od této značky zubní pasta je dobrá).

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 07. července 2020 19:19

whiskas 

...ale jinak si dost žen chválí šampony Kérastase a Olaplex. Ale neznám ani jeden.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 07. července 2020 19:32

Miru Díky. Urtekram je čistě přírodní, že? Zkoušela jsem kdysi jeden (už nevím který přesně) a vlasy jsem za boha nerozčesala.

Kerastase je fajn, ale většina řad obsahuje silikony (byť údajně ty "lepší"). Olaplex je tuším též nabušený silikony. Polopřírodní je např. Kevin Murphy, ale po čase používání žádný zázrak. Chválila jsem i Rahua, ale jednou dobré, podruhé seno, cena strašná . Někdo je spokojen s obyčejnou Baleou, ale ta se mi zdá moc levná, aby byla dobrá, leč možná mám jen zbytečné předsudky. Jen si říkám, že dobré ingredience (ať přírodní, nebo chemické) prostě něco stojí. Asi vyzkouším ten přírodní Loreal Source. Když poletí do koše, tak to alespoň nebude tolik bolet . Kamarádka testovala šampon na objem od Aésop a nadšená nebyla.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 07. července 2020 20:25

0zero7 to nie je, že mám problém s krémom. Ono najpohodlnejšie je mať rovno denný krém s UV filtrom. To, čo riešim je, že každý rok mám problém, že ten, na ktorý som už konečne kápla, že mi sadol, už zase vymenili za nejaký ďalší, alebo to bola limitka, alebo hho proste prestali vyrábať a tčú mi z toho nervy, no. Tak ma napadlo, či neexistuje niečo, čo jednoducho pridám do toho/na ten, čo normálne bežne používam.

Ako ja mám zmiešanú pleť a strašne veľa tých krémov z UV filtrom mi spraví efekt igelitového sáčku na nej, proste sa pod ním potím. Proste v lete potrebujem niečo ľahké, najlepšie matujúce a s UV filtrom. Akože vždy nakoniec nájdem nejaký vyhovujúci, len to je pol leta za mnou, potom ho dorážam skoro do Vianoc a ďalšie leto ma čaká ďalšie pátranie .

Offline 0zero7
Avatar
10774 příspěvků moje polička 07. července 2020 20:43

slniecko jo, to chapu, sakrys, hele delaji i matujici s SPF, asi teda spis ty chemicky filtry. Denni krem s UV filtrem je orisek, to pak jit po tom co ti vyhovuje a jestli to m i filtr, protoze to pak zalezi i na pleti, ja mam sussi tak ode me rady nechces :)

Ja teda ohrnuju nos nad SPF v kremu, radsi to mam zvlast. Ted pouzivam nejakou nocni masku od Aveeno, zadny moc ocekavani jsem nemela a je skvela, samo ji prestali vyrabet a maj denni s spf 30 grrrr. Jeste ji asi urvu nekde online.

Coz me privadi k dotazu pro prďola , jestli nejsi moc zavalena, co slozeni? Jedu jinak ve velke vetsine spiz veci jednodruhove (oleje atd) a nebo s malym poctem ingredienci, peptidy, hydrataci, antioxidanty, retinoid na noc obcas. Krem vetsinou jen rano/vecer, serum a hydratacni sperj i nekolikrat za den, plet je moc rada.

Ja tam teda nic extra uzasnyho nevidim, ale plet mam po tom hezkou

Water, Octocrylene, Caprylyl Methicone, Glycerin, Homosalate, Octisalate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Avobenzone, Sodium Acryloyldimethyltaurate/VP Crosspolymer, Hexylresorcinol,Pentylene Glycol, Phenoxyethanol, Polyacrylate-13, Glyceryl Stearate, Steareth-21, Chlorphenesin, Parfum, Ascorbyl Glucoside,

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 07. července 2020 20:50

slniecko jen podotýkám, nezkoušela jsem jich sice moc, ale ty s fyzikálním filtrem ("zinkové masti") mi právě spolehlivě ten efekt igelitového pytlíku na tváři udělají. takže dávám ráno po sprše svůj obvyklý denní krém/olej a pak pokud jdu ven na sluníčko, přemáznu opalovacím s SPF. 

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 07. července 2020 23:13

Miru 0zero7 zítra snad stihnu napsat jak k tomu šamponu, tak k SPF. Dnes to nedávám, omlouvám se.