(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 07. července 2020 23:27

viktorka_od splavu No, tie bez debaty, ale aj bežné opaľováky na tvári neznesiem.

Offline 0zero7
Avatar
10778 příspěvků moje polička 07. července 2020 23:43

prďola uplne v pohode! Diky moc!

viktorka_od splavu opalovacim kremem s SPF myslis bez mineralnoho filtru? Opalovaci muze mit jeden nebo druhy a nebo mix. Jinak jsem psala samo, ze zalezi co komu sedi ja to malicko citim, ale neni to nic strasnyho a nosim to hlavne kdyz na pleti nic krom pece nemam. Za tu ochranu mi to stoj, efekt igelitovyho pytliku neznam, ale zalezi asi na konkretnim produktu a pleti, jak to snasis. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 08. července 2020 01:23

A ďalší blbý dotaz....nesúvisiaci....na toto som narazila....čo to je? Píšu, že púder, ale je to v skincare...

https://www.lm-laduree.com/en/products/skincare_rose/face_powder_rose_laduree/

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 08. července 2020 06:33

prďola 

...naprosto v pohodě.! I tak jsi moc moc hodná, děkuji...

Offline Muslik
Avatar
189 příspěvků moje polička 08. července 2020 17:35

Miru možná už mezitím někdo zareagoval, mám zkušenosti s šamponem a kondicionér i maskou od Alterny Caviar řada, takove ty fialové obaly, a za mě je to good, miluji zejména tu vůni 

Jinak mam blond melirovane vlasy, jemne, ale velké množství, a Alterna mi dlouhodobě vyhovuje, občas to prokladam různými no name šampony a hodně temi modrými proti zloutnuti barvy.

Upřímně, neřeším, zda tam silikony jsou (předpokládám, že ano), ale dobře se mi to tom rozčesávaji vlasy a moc neplihnou. Ale za mě to chce střídat, jako u jakýchkoli jiných šamponu.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 08. července 2020 17:39

Muslik 

...díky

To já mám po tom taky dobré vlasy. Mám svoje nebarvené, bílá x tmavá plavá 1:1.

Mě jen od prďola zajímá, jak to vidí ona po té chemické stránce...

Některé šampony jsou totiž při dlouhodobém používání jaksi blbé pro vlasy...

Offline prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 08. července 2020 18:19

Miru Alterna Caviar šampony jsem kdysi dávno používala, jen tu fialovou řadu, a souhlasím, že byly moc fajn. Tento růžový sice nemám vyzkoušený, ale ve složení je směs velmi jemných a kvalitních tenzidů, takže bych se ho nebála.

Jediné, co mě zaujalo je fakt, že mimo vody, konzervantu a parfemace neobsahuje vůbec žádnou další pečující látku (pokud pominu derivát glycerinu), skoro si říkám, jestli za tou poslední čárkou v složení nemám být ještě něco...

Ale i kdyby ne, tak sama víš, jak je těžké najít šampon, který ti sedne a je bez škodlivých složek

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 08. července 2020 18:20

prďola 

...děkuji moc!. No, mám tomu rozumět tak, že flaška o objemu 250ml za cca 550 káčé má v sobě jen neškodné "mýdlo" a nic víc.?

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 08. července 2020 18:22

prďola 

...ještě jsem našla...

 Výtažek z kaviáru: Obsahuje aminokyseliny a omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají vyhladit vlasovou hřídel a zvýšit lesk.
-Kamellia Oil: Bohatý zdroj omega-6 mastných kyselin a antioxidantů, které obnovují přirozený lesk vlasů, vytvářejí bariéru proti látkám znečišťujícím životní prostředí, s opravami a léčebnými přínosy pro zjemnění a zjemnění vlasů.
-Abyssinian Oil: Poskytuje vysokou úroveň kondicionování a lesku bez přidávání váhy. -
Avokádový olej: Hydratuje pomocí živin, jako je vitamin A, B, D a E, bílkoviny prospěšné pro výživu.

Voda, Lauroyl-methylisethionát sodný, Kokoylglutamát disodný, Kokoylglycinát draselný, Kokosopropylhydroxyysultain, Lauroyl Sarcosinát sodný, Oxid sodný decyl, Glycereth-26, PPG-3, Benzyl ether, Glykoxyglykol, Glykofenolát, Glykoxyfosfát, Glykoxyfosforečnan sodný, Glykofenol, Glykol distearát, PEG-120 methylglukózodiol, kyselina citrónová, kvaternium-91, methylgluceth-20, polyquaternium-10, benzoát sodný, guarhydroxypropyltrimoniumchlorid, polyquaternium-44, panthenol, polyquaternium-55, fosfolipidy, trisodiacylcinoylcinoylcinoylcinoylcinoxycino , Glycinový sójový olej, Hydrolyzovaný rostlinný protein PG-Propyl Silanetriol, Helianthus Annuus (Slunečnice), Osivový olej, tokoferyl acetát, Superoxid Dismutáza, Polysilicon-15, Persea Gratissima (Avokádový) olej, Passiflora Incarnata, Osivo, SemenoOryza Sativa (rýžový) otrubový olej, olej ze semen Crambe Abyssinica, olej ze semen Camellia Sinensis, kyselina askorbová, glycerin, kokosimonium, hydroxypropyl, hedvábné aminokyseliny, extrakt z laminátů, Saccharomyces / hořčík, ferment, Saccharomyces / měď, Ferment , Saccharomyces / Ferment zinku, Saccharomyces / Ferment železa, Caprylyl glykol, Sorbát draselný, EDTA disodný, tokoferol, tetrasodium EDTA.

Offline prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 08. července 2020 18:28

Miru jj, líp bych to asi nevystihla

Ale ono zase namíchat takové "mýdlo", které nedráždí, je každodennímu použití, dobře pění, je antistatické a trochu hydratuje, tak to je zase docela kumšt a taky něco stojí

Offline prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 08. července 2020 18:30

Miru to ale není k tomu stejnému šamponu, ne? ...anebo ano?

edit: protože pokud ano, to to bych nebrala ani náhodou!

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 08. července 2020 18:32

prďola 

...je

https://www.sephora.com/product/caviar-anti-aging-anti-frizz-shampoo-P428074

No, tak to si můžu znovu koupit šampon Bione za 55káčé

(jestli teda v tom mega seznamu složek najdeš i nějaká pozitiva..?.)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 08. července 2020 18:33

prďola 

Týý jo! A proč.?!

Offline prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 08. července 2020 18:46

Miru V tom megaseznamu určitě jsou i pečující aktivní látky, ale hlavně je tam silikon, quaternium-91 je dost čuňárna, složky polyquaternium-xx taky nic moc, a další. To všechno v kombinaci s disodium EDTA a tetrasodium EDTA je prostě špatně bez ohledu na superšetrné a kvalitní tenzidy. Bohužel.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 08. července 2020 18:46

Miru Tak to je ještě dobré složení, ne? Já měla možnost zkusit nový šampon + kondicionér Lorael professionel Pro longer, vlasy po použití opravdu skvělé, ale pak jsem si přečetla složení a ... .

šampon:

Aqua / Water / Eau, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Dimethicone, Citric Acid, Hexylene Glycol, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Amodimethicone, Carbomer, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Trideceth-10, Glycerin, Salicylic Acid, Glycol Distearate, Arginine, Panthenol, Mica, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Peg-100 Stearate, Linalool, Steareth-6, Phenoxyethanol, Limonene, Coco-betaine, Trideceth-3, Hydroxycitronellal, Ci 77891 / Titanium Dioxide, Citronellol, Alpha-isomethyl Ionone, Aminopropyl Triethoxysilane, Acetic Acid, Fumaric Acid, Polyquaternium-6, Parfum /Fragrance. C240982/2

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 08. července 2020 18:47

kondicionér: 

Aqua / Water / Eau, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Quaternium-87, Stearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Propylene Glycol, Amodimethicone, Phenoxyethanol, Isopropyl Alcohol, Candelilla Cera / Candelilla Wax / Cire De Candelilla, Methylparaben, Trideceth-5, Glycerin, Arginine, Panthenol, Trideceth-10, Lactic Acid, Benzyl Salicylate, Chlorhexidine Dihydrochloride, Benzyl Alcohol, Linalool, Limonene, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, Aminopropyl Triethoxysilane, Hydroxycitronellal, Citronellol, Acetic Acid, Polyquaternium-6, Parfum / Fragrance. C241154/1

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 08. července 2020 18:52

A tento bezoplachový krém je také skvělý, ale složení asi opěto dos mimo, že?

Nejde mi tedy o eco/bio, nejsem fanatik, ale nerada bych vlasy ještě více vysušovala, jen kvůli okamžitému pěknému výsledku. Názory na silikony se liší a já se v tom prd vyznám.  

Aqua / Water / Eau, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Esters, Amodimethicone, Behentrimonium Methosulfate, Phenoxyethanol, Quaternium-33, Arginine, Panthenol, Lactic Acid, Behentrimonium Chloride, Trideceth-6, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Linalool, Isopropyl Alcohol, Serine, Cetrimonium Chloride, Limonene, Aminopropyl Triethoxysilane, Hydroxycitronellal, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Polyquaternium-6, Parfum.

Offline prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 08. července 2020 18:53

whiskas ano, máš pravdu! vždycky se dají najít produkty s ještě horším složením

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 08. července 2020 18:54

prďola 

...a prosím - špatně pro vlasy, pokožku.? Nebo "jen" pro přírodu.?.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 08. července 2020 18:54

whiskas prďola 

...to říkám, Bione...