(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 08. července 2020 20:16

prďola Jen ještě, kdybys měla další "minutu", tento "přírodní Loreal by šel? 

Na první pohled nic závadného nevidím, ale možná asi nic přínosného? Že bych zkusila nějaký ten Bione (nebo další Alternu :-D)?

Složení

1184546 A - INGREDIENTS: AQUA/WATER, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM COCOYL ISETHIONATE, COCO-BETAINE, STERAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE, SODIUM BENZOATE, CAPRYLY GLYCOL, SODIUM CHLORIDE, HYDROXYPROPYL GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, SALICYLIC ACID, GELLAN GUM, HYDROGENATED COCONUT ACID, SODIUM ISETHIONATE, COUMARIN GERANIOL, LIMONENE, CARAMEL, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, SESAMUM INDICUM SEED OIL / SESAME SEED OIL, LECITHIN, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM / FRAGRANCE. (C213543/1).

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 08. července 2020 20:17

A k tomu tento kondiš:

1177755 D – INGREDIENTS: AQUA / WATER, CETEARYL ALCOHOL, HELIANTHUS, ANNUUS SEED OIL, SUNFLOWER SEED OIL, STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE, COCOS NUCIFERA OIL / COCONUT OIL, CETYL ESTERS, PARFUM / FRAGRANCE, LINALOOL, ARGANIA SPINOSE KERNEL OIL, GLYCERYL STEARATE, CAPRYLYL GYCOL, TARTARIC ACID, SALICYLIC ACID, ALOE BARBADENSIS LEAF - JUICE POWDER, LIMONENE, CITRONELLIOL. (C215391/1)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 08. července 2020 20:21
Reakce na whiskas:

A tento bezoplachový krém je také skvělý, ale složení asi opěto dos mimo, že?

Nejde mi tedy o eco/bio, nejsem fanatik, ale nerada bych vlasy ještě více vysušovala, jen kvůli okamžitému pěknému výsledku. Názory na silikony se liší a já se v tom prd vyznám.  

Aqua / Water / Eau, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Esters, Amodimethicone, Behentrimonium Methosulfate, Phenoxyethanol, Quaternium-33, Arginine, Panthenol, Lactic Acid, Behentrimonium Chloride, Trideceth-6, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Linalool, Isopropyl Alcohol, Serine, Cetrimonium Chloride, Limonene, Aminopropyl Triethoxysilane, Hydroxycitronellal, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Polyquaternium-6, Parfum.

​mně ještě horší než ty silikony (ten amodimethicone by měl být nějak lepší? prďola ?) připadá ten alkohol, tomu se vyhýbám jak čert kříži protože potřebuju hydratovat a ne vysušovat.. si představím vysušující alkoholové vody na aknotickou pleť a je jasno:-(

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 08. července 2020 20:24

viktorka_od splavu Taky bych si to myslela, ale vlasy byly fakt super. Vím, co myslíš, po některých podobných přípravcích jsem měla vlasy ještě více suché, až krepaté, ale po tomto ne, navíc neplihly, nešustily a to jsem ho zkoušela do vlhkých i do suchých vlasů. Nechápu a lituju, že neprošel :-(.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 08. července 2020 20:34

whiskas hmm ale tady píšou, že ten "c.." alkohol je přítel:-) já bych se tím zas tak netrápila pokud máš po něm krásné vlasy

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 08. července 2020 20:38

viktorka_od splavu jééé, díky. Tak, když je to kámoš, tak by to šlo. A děkuji i za skvělý odkaz. Projedu seznam ingrediencí a následně zde budu méně prudit s dotazy. A mmch ty sandály se ti povedly .

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. července 2020 20:50

whiskas cetyl alkohol a cetearyl alkohol nemá s klasickým alkoholem nic společného. jedná se o složku, která se používá jako emulgátor nebo ko-emulgátor, tj. stará se o emulzi (spojení vody a oleje). 

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 08. července 2020 21:00

prďola Děkuji za vysvětlení .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 08. července 2020 21:16

whiskas děkuji:-)

prďola taky děkuju za objasnění

Online Pinot Noir
Avatar
24393 příspěvků moje polička 08. července 2020 23:49

Používám šampony od Bione, různé, pokaždé jiný, a jsem s nimi spokojená. Taky jsem si nedávno koupila od Bione cosi co se jmenuje Snídaně pro pleť, a mám pocit, že to mé pleti prospívá, zdá se mi nějaká hezčí. Asi je to blbost, ale je mi příjemné se tím ráno a večer postříkat, tak si to koupím znovu.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 09. července 2020 05:16

Pinot Noir 

...tak to mě těší, tyhle poznatky.! Ke všemu - Ty máš vlasy krásné...

A děkuju za další tip...

Offline Suzam
Avatar
30 příspěvků moje polička 10. července 2020 14:09
Offline Suzam
Avatar
30 příspěvků moje polička 10. července 2020 14:18

prďola Když je tu řeč o šamponech... Pokud budeš mít čas, mohla by ses mi, prosím, podívat na složení jednoho? Na radu kadeřnice používám vlasovou kosmetiku Natulique, měla by být šetrná, bio a eco (a nejlepší prostě ;) )

Toto je složení šamponu Natulique volume

INCI: Aqua(Water)*, Aloe Barbadensis Leaf Juice* , Glycerin, Sodium Coco-Sulfate, Lauryl Glucoside, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl Betaine, Citric Acid, Polyglyceryl-4 Caprate, Sodium Chloride, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Benzoate, Panthenol, Propylene Glycol, Sodium Sulfate, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Potassium Sorbate, Sodium Gluconate, Avena Sativa Kernel Extract*, Sodium Hydroxide, Euterpe Oleracea Fruit Extract*, Helianthus Annuus Seed Oil*, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract*, Parfum, Limonene, Linalool, Geraniol.

*) Ingredients from Certified Organic Farming

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 10. července 2020 14:22

Suzam 

...vypadají dobře, ty výrobky od Natuliqua.

No, ale pořád mi vychází lépe šampony od Whamisa. A i cenově/množství

https://cosdna.com/eng/product.php)

Offline Suzam
Avatar
30 příspěvků moje polička 10. července 2020 14:37

@Miru Vidíš, ty bych mohla zkusit! :) U Whamisy je fajn, že se dá na vyzkoušení koupit to malé cestovní balení....

Ty tady Whamisu tak chválíš, že jsem si na základě toho nejdřív došla pro vzorečky a pak koupila právě ta malá balení. A určitě něco z toho (čistící krém a lotion) koupím asi i ve velkém :)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 10. července 2020 14:51

Suzam 

...jej, tak to mě moc těší!

Já také začínala se vzorky, a teď už mám dost věcí klasické balení nebo ta cestovní.

No, já když čuchnu ke kvalitě, tak potom pořád srovnávám...

Takže mám doma šampon Bione a i klasické velké balení Whamisa.

A mezitím - cenová relace 70 - 800,- kč - je sice plno šamponů, ale zatím jsem nenarazila na žádný, který by překonal buď právě Bione - jeho kvalitu za legrační cenu, nebo Whamisu - velkou kvalitu a solidní cenu versus množství.

Offline Mrakoplas
Avatar
8773 příspěvků moje polička 14. července 2020 00:19

Prosim vas, ktory opalovak s mineralnymi filtrami mate vyskúšaný a je ok co sa tyka zlozenia aj spoľahlivosti? (Okrem weledy). Chcem ho hlavne pre deti.

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 14. července 2020 10:45

Pinot Noir Snídani pro pleť mám taky. Jestli něco výjimečného dělá, nepoznám, ale je to ráno příjemné.

Offline baltik
Avatar
4421 příspěvků moje polička 14. července 2020 10:51

Sweet Potato a kde to kupujes? V nejake klasicke drogerce?

Online Pinot Noir
Avatar
24393 příspěvků moje polička 14. července 2020 10:56

Sweet Potato je. Taky nevím, jestli mám teď lepší pleť, protože je léto (v zimě se mi vždycky zhorší), nebo to něco dělá, každopádně je to příjemné.