(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline prďola
Avatar
3729 příspěvků moje polička 08. října 2019 22:37

viktorka_od splavu jedná se o Nuxe Huile Prodigieuse?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 08. října 2019 22:38

prďola ano, přesně ten

Offline prďola
Avatar
3729 příspěvků moje polička 08. října 2019 22:57

viktorka_od splavu pokud ho máš v plánu používat na tvář, tak si nemáš čím moc ublížit (teda ani příliš pomoct ) naprostou většinu toho oleje tvoří caprylic (suchý olej, derivát kokosového oleje), mandlový olej, olej z lískového oříšku a makadamiový olej. ostatní oleje jsou zastoupené spíš náznakem cena myslím odpovídá těm hlavním složkám

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:04

mitford sister Tak ten makeup je fakt super, nekecalas! Ani nemusim nahazovat druhou vrstvu navecer a to to matlam rano jen tak jak to vyjde bez korektoru a tak....Jsem moc spokojena, dekuji za doporuceni. Jeste jsem vzala takovou mozaikovou tvarenku cathrice a taky dobry, celkove ta znacka asi bude dobrej pomer cena/vykon, ja nedam dopustit na jejich set na oboci, sice se to baleni brzo rozbije, pokud se casto prevazi, ale ten vnitrek je bezva;-)'

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:05
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:07

prďola děkuju moc, no nijak extra "pomoc" neočekávám, spíš že je deklarovanej jako univerzální a když tak pěkně voní, tak bych se občas nezdržovala používáním víc různých přípravků, ale vzala to šmahem:-) od vlasů až po paty:P samotný kokosový olej mi moc nevyhovuje, tak těžko říct jak to bude s tímhle zázrakem, každopádně moc děkuju za vysvětlení

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:11

Karja  nojo máš recht s tím makeupem to byla mitford sister - dík! 

já zkusila jednou to echt krytí (=dvě kapky z kapátka) a jako funguje to dobře, nedělá to tlustou vrstvu, není to nepříjemný na kůži... jen to teda vypadá úplně dokonale tak z metru a dál, všechno ostatní se přes to musí znovu namalovat... zblízka je to hrozný, to si neumím představit takhle chodit mezi lidi

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:13

viktorka_od splavu dve kapky z kapatka??? Hele ja si jich dneska dala pet, neco je spatne! Ale ty myslis mozna zmacknuti ne skutecnou kapku ne? To kapatko jediny na tom moc nechapu no...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:18

Karja jo asi to zmáčknutí, prostě nejsem na ty nepřirozený vrstvy zvyklá, to neni špatně, to já su z pravěku moje dcera - asi ve tvým věku počitám, to dokáže pěkně dokreslit že jí to vážně sluší jen je to takový umělý.. a jak je na to zvyklá, tak si bez toho plátna přes sebe připadá nedokonalá. a přitom vypadá normálně příjemně i bez jakýkokoliv zásahu, nemá žádný vady na pleti a tak. je to spíš (ne)zvyk bych řekla. já to ani neznám z domova, moje maminka/babička(y) se nelíčily buď vůbec nebo jen výjimečně, jen oči.. makeup jsem na mamince viděla leda když si chystala velkou večerní na ples

Offline prďola
Avatar
3729 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:20

viktorka_od splavu není zač pro vlasy ten makadamiový olej je moc dobrý, pokud je nemáš příliš jemné, protože jemné vlasy by - obávám se - příliš zatížil

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:22

prďola jakýkoliv olej na vlasy můžu mít leda na noc, jinak jak píšeš, moc je to zaplácne, otázkou je jestli je to ku prospěchu, nebo to nedělat vůbec - odhlédnu li od vzhledu, může to těm vlasům nějak pomoct?

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:27

viktorka_od splavu jak pise @prďola ...je to presny. Jen bych dodala, ze lepsi je imo na plet (hlavne oblicej) olej, ktery neni "suchy" - nevyparuji se tak rychle a nemaji alkohol. Jestli touzis po oleji tak bych zkusila mrkvovy Alverde olej z DM, je prijemny a levny. Pak stalice je Clarins Blue Orchid a Macadamia od Ordinary taky cajk. Ja jsem na oleje docela pes, minule jsem vyhodila Guerlain Abeille Royale olej, je strasnej. prďola prosimte, je ve vsech suchych olejich alkohol? me to nekdy mate....

Offline prďola
Avatar
3729 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:27

viktorka_od splavu spíš ano a hlavně při dlouhodobém použití, tj. na noc ideálně. ale určitě bude hodně záležet na kvalitě a struktuře vlasu.

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:30

viktorka_od splavu ja nevim jak je to s vlasy, ale plet muze byt zatizena prilis tezkym pripravkem nebo tim, ze je jich moc, dobry je jednou za tyden nedat skoro nic a pokud je moc sucha tak jen primaznout lehce jednou veci. Tipla bych si, ze s vlasama to bude obdoba? 

Ja se chystam vyzkouset tuhej kondicioner dneska, tak beda Lushi! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:33

0zero7 děkuju, no po oleji právě moc netoužím protože zkušenost mám negativní, proto se taky obávám. no a na vlasy zas nedobrou zkušenost se vším, v čem je alkohol, protože mám suchou koudel a jakýkoliv přípravek s alkoholem to ještě zhorší. když trochu přitlačím na množství, vzniknou slepené mastné prameny a vypadám že jsem si poslední půlrok neumyla hlavu:-/

Offline prďola
Avatar
3729 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:37

0zero7 alkohol v oleji (ať už suchém nebo normálním) nemá  vůbec co dělat. pokud je ve složení uvedený (a tady je na posledních zanedbatelných místech), tak to spíš souvisí s parfemací, protože syntetické vonné nebo esenciální oleje se v alkoholu rozpouští (ale nemusí, rozpouštěcí činidlo může být i IPM). občas se používá jako antibakterální složka, ale zrovna u toho Nuxe oleje je fakt naprosto zanedbatelný.

a pak je ještě otázka, jestli to třeba nezaměňuješ s emulgátory (např. cetyl alkohol, cetearyl alkohol), které se občas do olejů přidávají proto, aby zvýšily jejich hustotu. 

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:56

prďola JJ, presne na to se ptam, na ten prvni odstavec. Ten Guerlain tam ma full on alkohol, snad 4 slozka a je to fest poznat (pro me teda aspon) hroznej byl!!

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 08. října 2019 23:57

prďola Nuxe je fajn, vcera jsem si koupila krem (muj oblibenej prestali delat, tak zkousim zelenou radu) a diky moc! 

Offline prďola
Avatar
3729 příspěvků moje polička 09. října 2019 00:01

0zero7 nz

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 09. října 2019 05:14

Karja viktorka_od splavu Tak to trochu závidím. Kedysi som používala veci len z drogérie, ale neviem ci dá stala moja pleť náročnejšia alebo čo, teraz nemám z drogérie nič.