databáze 134870 vůní od 9131 značek a 1721 parfumérů

Bouquet de Paris Guerlain

Bouquet de Paris
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2019
určení: pro ženy
hlava: kardamom, mandarinka, skořice
srdce: aksamitník, růže, karafiát
základ: ambrové tóny, santalové dřevo, vetiver, kouřový černý čaj

Flakon quadrilobé o objemu 125 ml, koncentrace čistý parfém, dostupná exkluzivně jen v La Maison Guerlain.

Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
slniecko (15.4.2020 )

Ružový púder. Silou a projekciou silne pripomína pleťový púder od Caronu. Tu sa však k nemu pridá pár rastlinných tónov, asi akokeby tá ruža chcela kričať, že aj pod tým zásypom prežila. Asi na ten malý karafiátik, ktorý sa jej z povzdialia chechtá.

Avatar
viktorka_od splavu (10.3.2020 )

Povstaňte, přichází Růže!
paní Růže jde jistým, pružným krokem. za ní skotačivě další, drobnější květy.
Růže jim zahrozí pudřenkou: Stůjte klidně a mluvte slušně, nebo vám vypláchnu pusu mýdlem!
Dáma každým coulem.

Avatar
blackviolet (08.3.2020 )

Krásná květinová vůně. Hustá a vybalancovaná. Do mandarinkového vánku se prolínají květiny s kořením, aksamitník, karafiát a růže. Krásně harmonizují s trochu zakouřeným černým čajem a sladkou vanilkovou ambrou. Hommage à Paris.

Avatar
wendulka (21.2.2020 )

Miluju jaro v Paříži pro jeho proměnlivost. Jeden den je chladno, zamračeno až deštivo, aby vás hned následující den překvapila šmolkově modrá obloha jak stvořená pro procházku tamějšími parky a kvetoucími zahradami. A Bouquet de Paris je jako jaro v Pařiži. Oranžová barva tekutiny odráží mandarinku ve svrchních tónech, kterou když rozloupnete, vytrysknou na vás spolu s její šťávou i semínka kardamomu a stékají vám po skráních jako chladivé dešťové kapky, padající z prachových skořicových mračen.

A stejně jako mračna v Paříži, se i tato po rozvonění začnou pozvolna rozestupovat a jako sluneční paprsky mezi nimi pozvolna prosvítá medová vůně aksamitníku s tóny sena a ozařuje záhon jedné z mnoha zahrad. V tomhle vykvetly drobounké karafiátky z Lui. Nezbývá než se usadit na dřevěnou lavičku s šálkem ambrově hřejivého kouřového černého čaje a tohle pohodové jarní odpoledne si patřičně užít

Avatar
Martula (10.11.2019 )

Aksamitník mi vždy přišel svou vůní - nevůní dost zvláštní. Trochu citrusový a nahořklý, byla jsem zvědavá, jak bude zakomponovaný do parfému. A je to tak, že dodává této kompozici krapet živočišnosti. Za mě se zde aksamitník chová jako lehounká verze cibetu a vůni dodává hloubku a šmrnc. Jinak je Bouquet de Paris velkolepě nádherná kořeněná květinovka. Kytice růží a hřebíčkových karafiátků (nejsou uvedeny ve složení, ale cítím v ní karafiátky jako jednu z nejvýraznějších složek) osvěžená mandarinkou a poprášená skořicí s kardamomem. A tu a tam probleskne kouřový tón černého čaje. Těmi karafiáty mi v určité fázi připomíná Karenina (Roja Parfums), je ale díky mandarince svěžejší.
Vše dohromady je to neskonale chic a jsem okouzlená.