(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 23:15

mitford sister Tak to schvalne zkusim, taky nemuzu rict, ze by mi nejaky makeup kdy sedel...

chocholka Mne strasne, ale strasne z hlediska estetiky vyhovuji Bb creamy Missha, a to predevsim to, ze je clovek.muze nanaset i poslepu, ja se tim natru v rychlosti skoro jako kremem a vsechno v pohode, zadny mapy, fleky pretazeni...

Offline mitford sister
Avatar
1389 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 00:20

Karja já jsem právě používala dlouho bb missha (triple něco a chobo yang??) a pak vyšel tenhle makeup a bylo hotovo. bb mi vyhovovaly, ale i když na bb dobře kryly, tohle mi přijde lepší a dýl to vydrží. jen se to musí oproti bb rychle zapracovat, není to tak kluzké a rychle to schne. ale vystačím si s teplýma rukama

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 12:17

mitford sister Ja to zkusim, cenove je to velice priznivy. Ja mam cho bo yang, ale spis navecer, prece jen to kryje jako blazen a ma to uz takovej makeup finish. Pres den mam perfect cover, ale je fakt, ze navecer uz castokrat nahazuju druhou vrstvu, ale ja mam plet nehezkou, necistou a korektor nestiham, jinak by to asi vydrzelo. Ovsem objevila jsem objevila signature a to ma I hezci odstin, I to dele vydrzi a denni kryti je dostacujici...na ten tvuj se podivam, ja mam podezreni, zda ty misshy nejsou spatne jakoze pusobenim na plet. 

Uff jako mam slusnej kosmetickej seznam za poslednich par tydnu:-D

Offline mitford sister
Avatar
1389 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 19:01

Karja tak snad budeš spokojená. já měla do velmi dospělé dospělosti strašnou pleť, ale ne klasické akné nebo ty komedomy - částečně hormonální akné, ale hlavně - a na to jsem přišla až pozdě s rozmachem chemické exfoliace - mám kůži, co se rychle obnovuje a než byly ty různé kyseliny atd., tak mi ta pleť jakoby rohovatěla na povrchu společně s mazem a z toho se mi dělal bordel. do toho jsem se ďoubala. tak teď exfolijuju jak šílená, ale pleť cajk, sem tam něco od hormonu. rozšířený póry a nějaký ty jizvy po ďoubancích bohužel už zůstaly. ten catrice je fakt nejlepší, co jsem kdy měla, držím pěsti!

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 19:31

mitford sister Hele jako bys popisovala moji plet, jdu se podivat co je to tak exfoliace:-D

Offline chocholka
Avatar
102 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 19:58

Karja mitford sister děkuji oběma, možná zkusím i ten Missha, vůbec to neznám, zase jsem si tu rozšířila obzory. Snad se s Catrice trefím do odstínu, beru taky vždycky světlý, ale já potřebuji zamaskovat červené skvrny, ty mě vždycky mrchy vylezou.

Offline chocholka
Avatar
102 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 20:26

Karja beru 23 natural beige ten perfect cover, tak jsem zvědavá, zkusím nejdřív 20ml, co to udělá

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 20:29

chocholka No hele tu 23 mam ja a jsem takovy vyblity zeli, ale ne uplne porcelan. A prave mi sedi v tom, ze neni vubec do zluta, ja potrebuji chladny podton makeupu a tenhle je fakt takovej ruzovo sedej.... na zimu muzu mit I 21, ale I pres ni je lepsi se trochu pribarvit:-D

Offline chocholka
Avatar
102 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 20:41

Karjažiš, doufam, že nebudu růžový prasátkoale co, ted jsem vyhodila dva skoro plný mejkapy, dělaly neskutečný mapy. Vzala jsem ten malej, a pod to ještě bázi. Uvidím, každopádně díky za radu.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 20:45

chocholka No to nebudes, ono se o tom vsude spis pise, ze je to sede, ale to jsem nechtela psat, prislo mi to vic odrazujici...ale uz vim, ze ruzova je horsi:-D A ten catrice nemivaji v drogerii? To je casta kosmetika ne,? Ja to pres net asi I za ty dve stovky riskovat nebudu...

Offline mitford sister
Avatar
1389 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 20:48

chocholka ten nejsvětlejší catrice není úplně alabastr, ale je dost světlý, kryje výborně - záleží jaký červený skvrny. běžnou "různobarevnost" postarší pleti včetně žilek u nosu mi to zakryje spolehlivě a velmi dobře se vrství. dávám si ho i na víčka, velmi dobře sjednotí. řekla bych, že je neutrální. ostatní jsem nezkoušela. já si jinak kupuju neutrální nebo lehce do žluta (pro velmi světlou, ale olivovou pleť), tam snesu to, i když úplně nesedí. makeup do růžova, i když hodně světlý, mi nikdy nefungoval. ty misshy mi ale seděly, jako kdyby se barevně přizpůsobily pleti. ale já to mám vždycky všechno dost divně - barvu vlasů musím mít studenou, stíny a ty další barvičky taky, rtěnku, když je světlá, tak studený odstín, ale tmavší zase jen teplý (tmavě rudá spíš do cihlovo-hněda než do modra). pak se v tom vyznej :)

Offline prďola
Avatar
3740 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 20:49

mitford sister já bych s tou exfoliací radila ubrat

jednak neřešíš příčinu, ale důsledek. a pak - pleť nemá nekonečnou schopnost obnovy a ztenčená pleť je časem extrémně náchylná na vytváření tmavých skvrn a zejména vrásek.

Offline chocholka
Avatar
102 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 21:01

mitford sister jj presne, prase aby se v tom vyznalo :-D

Offline mitford sister
Avatar
1389 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 21:17

prďola díky, chápu, ale moje pleť se teda nijak netenčí (po mnoha letech chem.exfoliace) a vrásku aby člověk pohledal. na krku, kde neexfoliuju, je to o dost horší s vráskama i diskolorací :) našla jsem si to, co funguje, a následky případně holt nějak ustojím. taky jsem se možná vyslovila s určitou nadsázkou. teď používám 8% glycolic toner, cca jednou za týden - možná ani ne - bha peel (ten od ordinary, procento z hlavy nevím), ordinary retinol každý druhý večer (střídám s céčkem) a když mám pocit, že je to třeba, tak jejich lactic acid a jednou za čas tu alphalipoleic (?) acid. "živiny" dodávám dalšíma sérama a používám hodně oleje, ty mi dělají dobře, i spf. používám vlastně skoro jen ordinary + oleje a občas zkusím nějaké sérum jiné značky. přiznám se, že jsem takovej experimentátor sama se sebou, právě kvůli těm dekádám s akné - zkoušela jsem přípravky proti těm projevům i na zamaskování, proti pigmentaci po jizvách atd. - prostě jsem zvyklá pořád s tím ksichtem něco dělat a zkoušet :)

Offline prďola
Avatar
3740 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 23:38

mitford sister a pokud máš teď pleť ok, tak proč používáš tolik exfoliačních produktů? řekla bych, že to nejsou produkty k běžnému každodennímu používání. 

Offline mitford sister
Avatar
1389 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 23:57

prďola jakmile nepoužívám, pleť začne hrubnout. pory se mi stále zanášejí a pak se jakoby zapouzdří a nejdou vyčistit ani vymáčknout. není to asi akné (i když těch je tolik druhů, že možná jo, ale ne to zvnitřku, teď už nemívám ani to hormonální, respektive velmi výjimečně), jen se to občas pak zanítí. ale i když nezanítí, ono stačí, že je pak pleť jen taková hrbolatá. no hele, mně to funguje, po těch letech trápení jsem ráda, že jsem ráda :)

Offline prďola
Avatar
3740 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 23:59

mitford sister chápu jen jsem zvědavá

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. zaří 2019 08:29

Prej je to dobrý, zná nebo myslí si o tom někdo něco?

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 26. zaří 2019 08:29

máte někdo ten vakuový čistič pleti na černé tečky, póry, pupínky? vypadá to jak mini ruční vysavač... funguje to, nebo je to blbost?

Offline prďola
Avatar
3740 příspěvků moje polička 26. zaří 2019 10:12

RoSa to myslíš takový ty různě velký ...eeee šprcky, který se přisajou na pleť a jakože ji vyčistí? jestli jo, tak hlásím, že je to geniální věcička! nevím jak na čištění černých teček, ale na pořizování cucfleků i na místech, kde by je nikdo nečekal, určitě