Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 04. března 2024 03:05

prďola 

...nooo, pěkný

děkuji

Offline prďola
Avatar
3742 příspěvků moje polička 04. března 2024 14:06

zdensy 

noční Réponse Caviar (The night) - nevím, jestli ses dívala na složení, ale je to dost bída na stránkách eshopu jsou uvedené tři aktivní složky: kolagen, kaviár a glykogen. Jediná z uvedených složek, která má aspoň trochu větší účinek je kaviár, ostatní dvě sice pleti poskytnou trochu hydratace, ale při nejbližší mytí je umyješ z pokožky, dlouhodobější efekt je nulový. Sice složení použitých olejů je docela fajn, ale zase jako konzervanty jsou použité parabeny ... já osobně bych se tomu krému vyhnula

denní Réponse Caviar (The cream) - složení je hodně podobné jako u toho nočního krému, navíc jsou přidané složky pro UV ochranu. Bohužel ale se jedná o avobenzon (Butyl Methoxydibenzoylmethane), který je biologicky neodbouratelný. Konzervováno opětt parabeny ... taky bych nebrala.

N°1 De Chanel Revitalizing Cream - z pohledu složek je nesrovnatelně lepší než ty Matis krémy obsahuje anti-age peptidovou složku (Matrixyl 3000) a řadu další ingrediencí, které mají dlouhodobější efekt a ne jen do prvního umytí.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 04. března 2024 14:19

prďola , moc Ti děkuji,  zůstávám u N°1

Offline prďola
Avatar
3742 příspěvků moje polička 04. března 2024 14:24

zdensy nz je utčitě přínosnější a navíc s minimem rirzikových složek

Offline prďola
Avatar
3742 příspěvků moje polička 04. března 2024 18:52

Miru 

To určitě ne, toto Ordinary sérum je vylože nadupané účinnými aktivními složkami. Nejsem si úplně jistá tím, jestli ty složky jsou v požadovaném minimálním množství, protože podle složení jsou ty zajímavé peptidy a další složky pod hranicí 1% (resp. pod Copper peptidem)

Spíš se na to dívám tak, že používání konzistence Ordinary séra nemusí být úplně každému příjemné, někdo preferuje emulgované produkty, které mají zase jiné výhody. V Ordinary séru budou pleti chybět složky, které tvoří lipofilní směs různých olejů. Ale i to se dá dohnat, jen to bude další vrstva na tom séru

Offline Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 04. března 2024 19:12

prďola 

...děkuju moc za bleskovou odpověď!

Mám díky Tobě další tip na nákup. Mně právě séra na obličej vyhovují, dávám pak jen další vrstvu kolem očí, rtů a na krk.

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 04. března 2024 22:28

prďola Miru 

Tak jsem vytáhla svoje sérum Ordinary Buffet + copper peptides 1%, a vypadá to že u tohoto výrobku pozměnili název, a už je z toho Multi-peptide + copper peptides 1% . Docela jsem si jej oblíbila, oproti NIOD CAIS 3 1:1 je více gelový, NIOD je ve formě roztoku, což je při aplikaci pro mne míň komfortní. Ale NIOD má myslím lepší složení?

Offline Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 05. března 2024 05:09

33lejaby 

...jo, na tu změnu názvu jsem taky koukala...

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 05. března 2024 09:32

Tak já včera natrefila na tento blog, je tam pár článků na téma peptidů, atd, takže tam budu teď nahlížet často

 https://denjekrasny.com/recenze/5200/deciem-copper-peptide/ 

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 05. března 2024 12:51

prďola 

Já bych měla dotaz Natrefila jsem na blog, a protože mám 3 dny dovolené, tak jsem si pár věcí přečetla.

Překvapilo mne, že peptidové sérum používá večer, prý je to lepší než na denní světlo kvůli nestabilitě , sérum s vitamínem C dává ráno + SPF. (já naopak peptidy ráno, vitamin C večer, nahodile, kdyžsi vzpomenu).

A hodně mne překvapilo, ze zkombinuje toner s BHA, dá si pauzu 2 hodiny, nanese peptidové sérum s mědí a na to ještě retinoid ??? Peptidové serum mám ve tekuté/gelové formě (Ordinary, Niod) a mám Granactive retinoid od Ordinary, které je olejové. Jsem myslela, že tyhle aktivní látky musí na pleť samostatně, že kombinovat je mezi sebou nejde? (samozřejmě záleží na citlivosti pleti)

Offline prďola
Avatar
3742 příspěvků moje polička 05. března 2024 13:43

33lejaby spousta skvělých dotazů zkusím to vzít popořadě, ale předem upozorňuji, že produkty neznám, takže vycházím hlavně ze složení a z vlastní zkušenosti z výroby kosmetiky

Nevím, jestli máš na mysli peptidová séra obecně nebo to sérum s copper peptidy, protože (s některými možnými výjimkami) neznám peptidy určené výhradně pro používání večer. A to není ani copper peptid. Výrobce této ingredienci mimo jiné uvadí, že poskytuje UV ochranu ... sice slabou, ale těžko by to psal o ingredienci, která by na denní světle degradovala. Takže by mě fakt velmi zajímal zdroj jejich informací

Použití vit. C - tady bude hrozně moc záležet na tom, jaká forma ingrediece je použitá! Klasický a nejúčinější L-Ascorbic acid je na světle velmi nestabilní, ale stabilnější formy jsou pro použití během dne naprosto ideální. Vit. C je silný antioxidant, takže zapracování správné formy do krému s vyšším SPF je naprosto ideální.

Použití toneru s BHA (nebo s AHA, případně jinými kyselinami) + 2h pauza dává smysl, protože kyselé toniky rozhodí pH pokožky a než se pH srovná na obvyklou hodnotu, tak to většinou trvá delší dobu... i když ne 2h Takže použít sérum s copper peptidy a vit. A až po stabilizaci pH pokožky je správné.

Copper peptid je háklivý na kyselé prostředí, tzn. nedávát společně s vit.C (pokud se ovšem nejedná o formu, která je rozpustná v oleji  ), ale s vit. A jej kombinovat jde velmi dobře

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 05. března 2024 14:43

prďola 

Já včera tomu pročítání věnovala snad 2 hodiny, bylo to dost podrobně rozepsané, a určitě se k tomu vrátím, abych si ty věci líp pospojovala v mozku, bylo tam pro mne jako laika dost informací, navíc mám ještě 2 dny dovolené

Ano měla jsem na mysli cooper peptidy. Možná tu informaci o stabilitě někde ještě najdu.

A kombinaci copper peptidu a granactive retinoidu vyzkouším, byly by to vlastně 2 mouchy jednou ranou.

Mám v záloze i novinku peptidové sérum s GF od Allies a Bakuchiol od stejné značky, ale ty bych chtěla začít používat komplexně i s ostatními produkty značky.

A všude na mne vyskakuje značka Mádara a Medik8, tak to asi taky budu muset ze zvědavosti někdy prozkoumat

Prostě tohle vlákno miluji

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 07. března 2024 00:20

prďola Ráda si pročítám všechny tvé rozbory a doporučení. Jsi neuvěřitelná .

Offline Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 07. března 2024 13:39

Máte někdo zkušenost se značkou Tata Harper?..

Offline marieu
Avatar
4485 příspěvků moje polička 07. března 2024 20:34

Prosím vás, nějak mi ujel vlak v diskuzi- jaké teď máme v oblibě peptidové sérum (a mám hlad, nebo žízeň??). Prosím prďola - neměla bys odkaz na zdroj informací o peptidech obecně? Jaké druhy a na co? Moc děkuju předem.

Offline Ounz
Avatar
19842 příspěvků moje polička 07. března 2024 20:58

marieu a ty krémy od allies neobsahujou peptidy?

Offline Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 08. března 2024 05:14

marieu 

...tak v "peptidech" jsem jela včera

Narazila jsem na

Drun Elephant PPotini Powerpeptide serum

...a tady je superoxid dismutasa(to si pamatuju, že je hodně dobré)

Tata Harper Rejuvenating serum

Offline baltik
Avatar
4433 příspěvků moje polička 08. března 2024 07:53

marieu ja myslim, ze zadny obecne prijaty zazrak tu neprobehl, kdo chce investovat bere to peptidove serum od Allies, kdo ne, bere The Ordinary

Offline marieu
Avatar
4485 příspěvků moje polička 08. března 2024 13:06

Ounz já si od nich právě zatím nekoupila peptidy, ale jinou péči.

Miru mrknu na to, díky.

baltik já už asi na zázrak nečekám , ale zajímaly by mě konkrétní typy peptidů a jejich účinek- produkt už si celkem umím vybrat sama.