Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline Ounz
Avatar
19842 příspěvků moje polička 29. března 2024 20:30

whiskas já ho měla taky ze sephory, tak asi to mají v popisu práce ale nelitovala jsem.

Offline Ounz
Avatar
19842 příspěvků moje polička 29. března 2024 20:34
Reakce na Garfie:

prďola Moc děkuji za práci, co tady odvádíš! Nerada tě otravuju a vůbec to nespěchá, ale kdybys měla chvilku, zajímal by mě tento krém.  (složení je dole na stránce). Dostala jsem vzorek a pleť po něm byla viditelně lepší, to se mi stává málokdy. Už jsem chtěla nadšeně koupit celé balení, ale vyrábí ho Poláci a já se přiznám, že vůči kosmetice vyrobené v Polsku jsem vždy trochu ostražitá, možná bezdůvodně. 

​hergot, no už na něj čumim, já jsem ovce, ale upřímně řečeno, jsem si říkala, že bych se konečně měla začít mazat krémem s faktorem a tohle mi de zrovna do rány.. :)

Offline Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 30. března 2024 01:27

Ounz No vidíš, zrovna ten faktor místní guru pochválila. Tak ho zkus a dej mi vědět, já byla fakt mile překvapená a to z těch vzorků toho většinou moc nepoznáš.

Offline Ounz
Avatar
19842 příspěvků moje polička 30. března 2024 08:00

Garfie ok, tak pokud se rozhoupu, dám vědět

Offline tarra
Avatar
285 příspěvků moje polička 30. března 2024 11:24

Garfie taky jsem se na krém nechala nalákat, můžu se ještě zeptat s tím žmolkováním - naopak makeup na něj nedělal problém? Je mi jasné, že každý může reagovat trochu jinak, ale aspoň obecně, jestli je reálné s ním počítat jako podkladem pod makeup, díky.

Offline Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 30. března 2024 11:48

tarra To jsem nepsala já, ale catch.  :-)

Já měla jen vzoreček, žádný problém si nepamatuju, ale zkoušela jsem ho už před Vánocemi, až teď mě napadlo se zeptat, takže si už ani nepamatuju, jestli jsem použila i make-up.  

Offline prďola
Avatar
3742 příspěvků moje polička 30. března 2024 11:52

Garfie Omlouvám se, úplně jsem zapomněla sem napsat a potvrdit, že složení toho krému není skvělé jen na první pohled, ale i po detailnější zkouknutí

Složení z pohledu jednotlivých ingrediencí vypadá dost složitě, ale v podstatě se jedná o několik nejnovějších UVA a UVB filtrů s širokým rozsahem UV ochrany a s vysokou fotostabilitou + speciální rozpouštědla, které tyto filtry potřebují, aby je bylo možné zapracovat do emulze. Dalšími aktivními složkami je allantoin (pro zklidnění a regeneraci) a vit. C v jeho lipofilní formě.

Ze zmíněného žmolkování bych podezírala z vlastní zkušenosti spíš maltodextrin (což je v podstatě rýžový nebo kukuřičný škrob), který se do produktů přidává kvůli zmírnění pocitu mastnoty. Ale je asi jedno, která složka za to případně může... je dobré o tom vědět a počítat s tím

Offline tarra
Avatar
285 příspěvků moje polička 30. března 2024 11:58

Garfie tak pardon, už to vidím...každopádně i tak díky, i za přesměrování dotazu:o)

Offline Garfie
Avatar
23976 příspěvků moje polička 30. března 2024 12:59

prďola Super, díky moc!

Offline catch
Avatar
210 příspěvků moje polička 30. března 2024 15:48

tarra Garfie Ak ide o ten SkinTra Rich Coat - tak s makeupom sa mi, nastastie, znasa dobre. Pouzivam Ordinary Serum Foundation a najnovsie i BB Purito (cim dakujem Mini za pripomenutie, ze som si ho po dobrom pocite zo vzorky chcela kupit v spravnej farbe) a zatial sa Rich Coat s oboma znesie bez hrudkovania. Inak testujem par tyzdnov velmi prijemny SPF krem https://www.skinlovers.sk/make-p-rem-uv-defense-me--daily-sun-essence-50ml/ a je neskutocne prijemny a lahky na tvari. Pocitovo vedie pred Rich Coat, snad sa mu i kvalitou zlozenia ako-tak vyrovna. A nema problem s hrudkovanim ser.

Tu vam hodim link, ktory ma prinutil si ten Rich Coat kupit ; ))

https://cosibella.sk/blog/skintra-rich-coat-vsetko-co-musite-vediet-o-novom-spf-kreme-od-skintra/

Offline Kokoska
Avatar
28349 příspěvků moje polička 30. března 2024 16:58

Ounz beeeé, zrovna dneska na slunicku jsem na nejake to SPF myslela, tak to vyzkousim.

Offline Ounz
Avatar
19842 příspěvků moje polička 30. března 2024 17:36

Kokoska mně už jede z cosibella a vzala jsem k němu ještě tělové mléko s ceramidy

Offline Kokoska
Avatar
28349 příspěvků moje polička 30. března 2024 17:47

Ounz taky koukam na stranky cosibella :)

Offline Ounz
Avatar
19842 příspěvků moje polička 30. března 2024 18:29
Offline prďola
Avatar
3742 příspěvků moje polička 31. března 2024 23:30

catch Docela fajn blog, škoda jen, že slečna/paní naprosto suveréně píše i o věcech, o kterých toho moc neví, takže pár faktických nesmyslů tam je Rozhodně ale nejsou v rozporu s tím, že ten produkt má skvělé složení.

Offline prďola
Avatar
3742 příspěvků moje polička 01. dubna 2024 10:57

Nevím kam s tím, tak se zeptám tady

Je tu někdo, kdo si sám doma míchá kosmetiku a měl by zájem o nějaké ingredience, které mi přebývají? Většinou jsem je dostala nebo si je pořídila omylem a nevyužiju je, tak bych je jen za poštovné (resp. vygenerovaný kód pro Zásilkovnu) poskytla zdarma. Mohly by skvěle posloužit třeba pro různé pokusy s emulgacemi

Offline Tyana
Avatar
příspěvků moje polička 01. dubna 2024 13:10

prďola to je skvělá nabidka. Akorát teda s emulgacemi neumím. Maximálně si obohacuji oleje, nebo hydrolaty aktivními látkami a extrakty. Ale olejofilni a hydrofilni ingredience dohromady nemicham.

Že jsem tak smělá, co tam máš za zázračné ingredience? 

Offline prďola
Avatar
3742 příspěvků moje polička 01. dubna 2024 16:40

Tyana Je tam dost různých emulgátorů, některé bych normálně spíš nedoporučovala, ale zase jsou výborné na to učení se míchat různé typy emulgací. Snadno se s nimi pracuje a nakonec je jednoo, jestli se emulgace nepovede a výsledek vyhodíš Ale jsou tam i skvělé emulgátory na vlasové kondicionery, např.

Pokud chceš, tak napíšu seznam a pošlu do SZ.

Offline catch
Avatar
210 příspěvků moje polička 01. dubna 2024 17:49

prďola prosim, aj mna by ten zoznam zaujimal...prosim tiez o SZ ; ))

Offline prďola
Avatar
3742 příspěvků moje polička 01. dubna 2024 17:52

catch Jasně jen potřebuju tak 2 dny, než se k sepsání dostanu.