Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 13. února 2024 23:52

Jinak jak se tady toci ta cokolada, tak kdyz nejim moc cukru obecne a skoro zadny process foods (Cesky jak? Nejsem si jista, polotovary? Prumyslove zpracovany jidlo?) tak ma  hezci plet. Na akne netrpim, ale je jasnejsi a hladsi. Asi 3 nebo 4 roky taky nejim zadny rostlinny nebo semenny oleje. 

Byla jsem v lednu na operaci a nejakou dobu jsem nemela vubec zadny vino a zda se mi, ze to taky bylo videt na pleti. Kdyz si dam, tak malo ale i tak se mi zda, ze to byl rozdil, to me teda stve! 

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 13. února 2024 23:58

prďola 

Silikony mi nikdy dříve neplechu nedělaly, ale vzhledem k tomu že jsem díky tomuto vláknu poučenější, tak si myslím, že pro život je nepotřebuji.

Krém posunu dál ,kamarádka používá Lancome, prospěšnost složek neřeší, poučit se nedá, tak za něj bude ráda

Offline Lenka22
Avatar
1659 příspěvků moje polička 14. února 2024 07:55

0zero7 proč ne rostlinné oleje? A jaké místo toho?

Offline Miru
Avatar
13876 příspěvků moje polička 14. února 2024 11:56

...tak minimálně olivový olej, kvalitní, je dobrý.

Offline Miru
Avatar
13876 příspěvků moje polička 14. února 2024 11:59

prďola 

...mohla bych poprosit, zda tohle od Perricone MD, řada Blemish Relief za ty prachy stojí.?.

Moc děkuji!.

Retinolový hydratační krém

Hydratační serum

Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 14. února 2024 12:09

Miru to je ale pro mladou/mastnou plet, ne? je tam kyselina salicylova

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 14. února 2024 18:44

Lenka22 ono existuje docela hodne teorii, hlavne to, ze jsou castecne zanetlive a riziko oxidace. Nejsem zadny odbornik, neco jsem si nasla a hlavne jsem je vyradila na zkousku a dajn, tak jsem to tak uz nechala. Pouzivam kvalitni olivovy olej a avokadovy olej, grass fed maslo, sadlo, obcas kokosovy olej. Pkud je obcas neco v receptu, treba pul lzicky sezamoveho oleje v asijske kuchybi, tak se tomu nebranim, plus urcite to obcas pouziji nekde v restauraci, kde jim. Nejsem zadnej militantni odpurce. Margarin a podobny veci jsem nejedla nikdy. 

Vyhybam se teda hlavne repkovymu, sojovymu, slunecnicovymu, cokoliv, co je ze semen a podobne. Osobne pro me rozdil citim. Netvrdim, ze je to spravny pro kazdyho. Jo a teda nevedomky mi to castecne potvrdil i lekar, byla jsem na operaci v lednu, vytahnout zlucnik (zdravim Lamu), muj Dr me zna docela dlouho, rikal uz v lete kdyz mi nasli dribne kameny, ze to je zvlastni a ptal se me na stres, vi ze stravu mam v pohode, vetsina naprosta whole foods a varim porad atd. Zminil, ze podle nekterych hypotez (ja vubec nevim, jestli je tohle nejak potvrzeny atd) se rostlinne oleje/semenne oleje nechovaji stejne v tele jak jiny tuk - ted to vysvetlim jak hotentot asi - rikal, ze zlucnik je registruje mene, tzn ne vzdy je zluc na popud techto tuku aktivni, zustava ve zlucniku a krystalizuje a tim se tvori zlucove kameny. V podstate jednoznacne v mem pripade zlucnikove kaminky ze stresu. A rikal, ze je trochu dezinformace, ze je zapricinuje velka konzumace tuku, ze to samoneni idealni, ale ze i zalezi jaky tuk atd, ze nejhorsi jsou processed foods, prave i kvuli tem rostlinnym tukum. Predavam jak jsem dostala :)

Offline janis
Avatar
příspěvků moje polička 14. února 2024 20:21

0zero7 od doby, kdy jsem začala používat na vše olivový olej nebo Ghíčko, tak je můj žlučník v klidu. Takže pravda, co jste napsala. Ještě pro lepší trávení dávám hojně mletý nebo drcený koriandr. Ten má také blahý vliv na žlučník :)

Offline Lenka22
Avatar
1659 příspěvků moje polička 14. února 2024 21:57

0zero7 asi to slyším takhle prvně.. teď nedávno jsem přešla na řepkový s tím, že má být nejlepší z rostlinných. O másle/sadle jdou informace furt tam a zpátky jo a ne, ale o rostlinných olejích, zvlášť těch za studená lisovaných ne. Možná jsem zaspala dobu :-)

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 14. února 2024 22:09

Lenka22 uz nejakou dobu pouzivam v kuchyni ryzovy olej. Necitim po nem takovy ten olejovity ocas jako po repkovem nebo slunecnicovem a snese vyssi teploty.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 14. února 2024 22:12
Offline Lenka22
Avatar
1659 příspěvků moje polička 14. února 2024 22:13

Kokoska musim si o těch olejích něco načíst, který se mají nejlíp používat. Rýžový jsem myslim v běžném supermarketu neviděla..? 

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 14. února 2024 22:16

Lenka22 maji bezne, v Bille nebo Albertu napr.

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 14. února 2024 22:17

janis Tak to je super to mit takhle potvrzene z prvni ruky. Ghee je bezva, taky pouzivam. I kmin ma myslim blahodarne ucinky na traveni. Koriandr se tady pouziva hodne, v obchode je cerstvy vedle petrzele

Offline Lenka22
Avatar
1659 příspěvků moje polička 14. února 2024 22:17

Kokoska aha, tak po tom mrknu a vyzkouším.

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 14. února 2024 22:22

Byla jsem snad stokrát u výroby sádla, protože babička měli vždy prasata a to dlouhé škvaření tuku na sádlo v kotli při vysoké teplotě mi prostě nepřijde úplně zdravé. Ale mám sádlo moc ráda, i škvarky.

Řepkový olej taky nevěřím, že může být zdravý, protože řepka se opravdu hodně stříká proti různým škůdcům. Postřik padá na zeminu, ze které rostlina roste.

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 14. února 2024 22:22

Lenka22 ja jsem se dovzdelala az fakt pred nekolika roky, ono se to taky meni a ruzne prameny rikaji ruzne veci, fakt je, ze repkovy nebo slunecnicovy olej kdyz zoxiduje tak to nevoni velmi, tak myslim, ze na tom neco bude, ono i jak se vyrabi (ten vylozene ve velkem prumyslove zpracovany) je dost husty. Maslo a sadlo pokud jsou kvalitni, tak myslim ze ok, samo toho nepouzivam hory, lzici masla do zeleninove polivky na orestovani brokolice a je z toho velkej hrnec...

Sadlo si udelam sama z tuku od reznika, maslo kupuju organicky, takovy to grass fed z pastvy.

Ono je to vecne tema, treba myslim, ze je nevyvratitelne, ze kvalitni maso (hlavne hovezi) je potravina s nejvetsi nutricni densitou. Jist to porad je taky extrem (i taci se najdou a prosperuji dost vetsinou, ale nesedi vsem vsechno). Nebo cukr, je dokazany, ze hlavne ten jednoduchej nici kolagen a elastin, tzn min sladkosti, nejlepe zadny, je anti aging :)

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 14. února 2024 22:25

Kokoska nepouzivam ani ryzovy, na jeste vic Omega 6 kyselin (zanetlivy, kdyz toho snis moc) nez repkovy. 

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 14. února 2024 22:26

Ronna nesmi se to spalit, to sadlo, to je jasny. To kdyby se stalo tak to vyhodim. V podstate se to neskvari, ale jakoby rozpusti na nizsi teplote, trva to docela dlouho, jinak se to prave spali. Aspon teda co jsem zkousela sama, zabijacku jsme taky mivali kazdy rok, v centru mesta na dvorku haha, ooo, to byly casy! 

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 14. února 2024 22:28

0zero7 smazeny veci delam minimalne a do peceni ho taky nepouzivam, olejove buchty mi nechutnaji. Tak zas ta davka nebude tak hrozna.