Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 07:42
Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 08:43

Ja jsem ted strasnej fanousek pilates. Nekolik let jsem delala jogu, jakoze kvuli zadum, ale fungovalo to tak napul, navic mi fyzioterapeutka rekla, ze joga je dobra jakoze na pohodu, ale ze na vyhrezly plotynky potrebuju nabrat svaly, aby je melo co drzet.

Chodim od vanoc dvakrat tydne a fakt je videt rozdil, plus teda me celkem okamzite prestaly bolet zada.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 09:03

Lilly_Ku Pilates já můžu leda na těch strojích, reformátory nebo jak se jim řiká, jinak mě to až rozčiluje jak se člověk musí soustřeďovat aby to dělal přesně správně a správnejma svalama.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 09:07

Mutziputzi no dyt, to je na tom to nejlepsi! se musim soustredit a zapomenu na to, jak furt resim starou praci, novou praci, pohovory, blabla ... vedlejsim efektem pilates je, ze uz nemam ze stresu zatuhly svaly na ramenech 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33804 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 09:26

Lilly_Ku vono asi strašně záleží, kdo to cvičí, na pilates jsem byla dvakrát a bylo to fakt jak uspávání hadů, zato joga s dobrým instruktorem, oujé

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 09:29

Potrefenáhusa rozhodne! 

na tu jogu chodim taky furt, ale tak nejak jak to vyjde, mame moc hezkyho instruktora s prijemnym hlasem :D

Edit: je teda aji dobrej na jogu, akorat proste ja kvuli tem vyhreznutym plotynkam asi fakt spis potrebuju vic toho jakoze zdravotniho cviceni,  treba se nemuzu zaklanet a tak, to je na jogu trochu blby, no..

Online Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 09:29

Lilly_Ku ja to mam uplne obracene  Nejdriv asi tri roky Pilates, pak mi fyzioterapeutka rekla, ze by pro mě byla vhodnejsi joga. Nemam teda az takove potize jako je vyhrezla plotynka.. Presedlala jsem na jogu asi pred tremi mesici a take - vyrazne me prestala bolet zada! 

Tak to je zajimave. Hlavne, ze jsme si nasly, co nam sedi! Pri powerjoze teda taky clovek hodne posiluje svaly, to si nemyslim, ze v tom byl proti Pilates rozdil.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 09:32

Tulipe ja mam dve vyhrezly plotynky, a myslim, ze k nimdost prispelo ze jsem behala dlouhy trasy (kolem 10 km) a zaroven jsem neposilovala, to byla velka chyba, panc jenom z behu se tolik svalu nevytvori a ty dlouhy behy jsou zatez na pater. tak to sem jen hodim do placu. 

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 09:42

Tulipe 

Na powerjógu se chystám ve čtvrtek, poprvé, tak jsem zvědavá!

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 09:54

dzizisketa powerjoga je super, všetci mi závidia svaly na chrbte

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 09:55

betsey 

Tak to bude dobrý vedlejší efekt, do mých šatů s výstřihem na zádech

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 13:14

Jóga mi nikdy nesedla. Přijde mi to strašná nuda. Přitom ji máme přímo v práci a instruktorka tím žije. Pilates je z mého pohledu zajímavější, ale zase tam hodně záleží, kdo cvičí. Pilátes na strojích mám taky 100 m od domu, ale byla jsem jen 4x, ta cena je pro mě moc. 

V práci chodíme na záda na SM systém a ten mi přijde super, posílí zase úplně jiné svaly než posilovna. Jsme tam jen 3-4, takže dohled je 100%. 

Začala jsem teď ještě po posilovně běhat. Nějak jsem zjistila, že i na páse to jde a že těch 5 km ještě i uběhnu. Dneska jsem tam hodinu a půl byla úplně sama. 

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 15:38

Renusatko mne fyzioterapeutka behanie na páse moc neodporúčala. Nepamätám si už presne, ako to bolo, ale niečo v tom zmysle, že tam kladieš chodilo stále rovno a tak sa posilňujú len niektoré svaly na úkor ostatných, čo môže spôsobiť potom zranenie. Že najideálnejšia je príroda, kde ten členok pracuje aj do strán.

SM by som potrebovala, len sa neviem vypraviť na to cvičenie, tiež mám blízko práce.

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 17:31

Mutziputzi Boziii! Gunnar je top, to bych fakt chtela, trenovat u nej chvili, to by byla supa!

Renusatko ja nejsem vubec ten typ co muze delat jogu na relax (mentalni relax je pro me makacka kde si dam do tela), ale vyhovuje mi bikram joga (nekde se cvici horka joga, je to podobny). Je to ve 40 stupnich, 26 pozic v rade za sebou, 1.5 hodiny, je to zahul docela a paradne si da clovek do tela. Tak to by vam mozna sedlo, jestli snesete teplo (clovek si zvykne i kdyz ho nesnasi). Pocit kdyz vylezete je paradni.

Jinak jak se tady probiralo to opakovani, tak vysoky s nizkou vahou je, jak pise Renusatko tak max kondicni. BTW kamos ma prehled, to je dost presnej popis. Ja stridam cca 3x10 s vahou co 10 zvednu s tim, ze zvysim vahu a jedu max 6 opakovani. Nebo se da jeste zvysit vaha na prvni set a pak snizit, muzete i postupne, 4 sety treba od nejtezsi po nejlehci.

Jakej mate nazor na smiths machine? (nevim jestli to ma cesky nazev). Chodi se mnou do fitka holky co treba nedrepuji jinak, jen asistovane, jako jo, udrepnou vetsi vahu, ale myslim, ze proste nepracujou stejny svaly jak pri volnym drepu s velkou cinkou. Docela to taky nekteri treneri kritizujou.

Ja davam leg day 2x tydne a tohle pouzivam jen jednou za 14 dni cca max.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 17:32

sisa.b Já běhám raději venku...když už. Bohužel teď vůbec do května nemůžu. To bych skončila astmatickým záchvatem. Na pás jsem v posilovně vůbec nechodila ani běhat, ani chodit. Přes  léto jsem chodila pěšky do práce, k rodičům a večerní procházky,  takže klidně i 12km denně. Doma mám eliptikal u televize, takže zimní aktivita byla hlavně HIIT na eliptikalu. Teď jsem tak 3x měla po posilovně čas vyzkoušet běh na páse. Překvapilo mě, že těch 5km zaběhnu kolem těch 30 minut. Já jsem v klidu, protože to bude jen krátkodobá aktivita a k tomu ty nohy 2x týdně posiluju i jinak, do toho ten eliptikal a SM systém, takže to nejsou pořád stejné svaly. 

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 17:33

betsey powerjoga je docela fajn, nejvic mi vyhovuje kdyz je to v tom teple (na tuhle je to vetsinou tak 37, protoze je to trochu rychlejsi nez bikram) ...ale bikram teda  

s posilkou na to nemam tolik casu, ale mozna zkusim jednou tydne aspon, to je mega rychlej dostavac do formy (900 kcal za hodinu a pul spalenejch)

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 17:38

Renusatko to je super, za pul hodky! ten beh. Zavidim, ze muzete behat, ja to jednu dobu prehanela a dela se mi okamzite zanet okostice. buuuu. Tak delam nejvic elliptical, taky hiit a obcas veslovani. Ale behani venku mi chybi, bydlim v super behaci ctvrti. Uz jsem to nekam cpala myslim, kdyz ale je to boziiii

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 17:41

Renusatko No a kdyz bezis vecer a poslouchas ty Iron Maiden, tak tech 5 km zabehnes i driv, pac aspon ja u toho mam pocit, ze za mnou bezi magor se sekyrou.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 17:42

0zero7 Tím smiths machine to je jako multipress? Já teda chodím do té dámské, tam to není. Doma máme jen činku, ale s tou cvičím jen za asistence manžela, tak moc ne. Jinak na dřepy v té dámské je něco na tenhle způsob a na tom cvičím teda pokaždé. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 23. ledna 2018 17:46

Luna To já asi ne...já jsem běžec sváteční. Po venku jsem to měla vždycky spíš kolem 40.

0zero7 Tak to je na běhání paráda. To potom mrzí o to víc. Já zase naopak nemám moc kde. Tady se dá na cyklostezku kolem řeky...jenže ta je v létě i v zimě strašně plná. Nebo kolem hřbitova a tam zase není ani noha a ani světla, tak si moc nevyberu