Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 16:02
Reakce na Renusatko:

Díky, no já už bych do toho nešla, spíš, že ona se tak na to cítí...Shodit teda potřebuje, není to taková ta "tři kila a dobrý". Rozmlouvat to nikomu nebudu, jen to asi zase bude nějaký výmysl...

Offline Ounz
Avatar
19803 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 16:04
Reakce na Renusatko:

No, tvůrci ketodiety naopak tvrdí, že ketoza metabolismus zrychluje ( podle mě akorát způsobuje smrádek) A ten příjem je teda vražednej.

jinak moje osobní zkušenost s jedním co to drží, ten vilv na náladu je děsivej.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 16:09
Reakce na Ounz:

Ketodieta vytvořená a dobře spočítaná přímo pro konkrétního člověka, kde je dostatečný příjem kalorií, metabolismus může zrychlovat...jde hlavně o ten celkový příjem. Bohužel ketodiety co jsem měla možnost vidět v reklamách, tak při spočítání rozhodně jsou hodně pod příjem.

Offline Ounz
Avatar
19803 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 16:32
Reakce na Renusatko:

No, pokud vím, tak pro ženu cca 2500? Co tak vím od kolegyně. Dost málo. 

Offline Fakirka
Avatar
2096 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 18:02
Reakce na Renusatko:

Já myslím, že to byla Mutziputzi a já, kdo se bavil o ketodietě. Ona to chválila, já to vidím jako výživový průšvih. V každém případě to rozmlouvat nikomu nebudu, ale v těch sáčcích je málo kalorií, jí se prostě pod bazál. Nedá se to držet věčně, takže po návratu k normálnímu jídlu je jo-jo efekt. Tím ovšem nevyvracím, že se nezhubne, jen na tom není nic zdravého. Zpomalí se metabolismus a nedostatek sacharidů způsobí například výkyvy nálad, nesoustředěnost a únavu...takové ty příznaky "pane bože ona zas drží dietu". Mozek totiž na svou funkci potřebuje 130g sacharidů. 

Ale ketodieta přece vůbec neznamená nějaké kupované sáčky. Low carbmdržím už hafo měsíců s menšími výkivy a nikdy jsem nic nekupovala. Výkyvy nálad a únavu taky nepociťuji. Naopak mi vymizely některé zdravotní a trávicí potíže.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 18:10
Reakce na Fakirka:

To jsem psala o nějaký příspěvek níž, že pokud to člověk opravdu napočítané a nastavené na sebe, tak je to něco jiného. Ale kolik lidí si to umí správně sestavit a kolik si nakoupí sáčky? 

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 18:17

To ještě trochu odlehčím 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33579 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 18:23

Offline 0zero7
Avatar
10761 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 23:43
Reakce na Renusatko:

Já myslím, že to byla Mutziputzi a já, kdo se bavil o ketodietě. Ona to chválila, já to vidím jako výživový průšvih. V každém případě to rozmlouvat nikomu nebudu, ale v těch sáčcích je málo kalorií, jí se prostě pod bazál. Nedá se to držet věčně, takže po návratu k normálnímu jídlu je jo-jo efekt. Tím ovšem nevyvracím, že se nezhubne, jen na tom není nic zdravého. Zpomalí se metabolismus a nedostatek sacharidů způsobí například výkyvy nálad, nesoustředěnost a únavu...takové ty příznaky "pane bože ona zas drží dietu". Mozek totiž na svou funkci potřebuje 130g sacharidů. 

Luna 

Keto stravu zminovala nekolikrat Mutzi. Ja jsem tak jedla vickrat dlouhodobe, zadny neblahy ucinek jsem na sobe nepozorovala. Netusim teda o jakych saccich se bavite, asi, ze nekdo to marketuje jako svuj "produkt". Ketoza je chemicky proces tela, takze na tom akorat rejzujou.

Pri keto jsem jedla vzdy z 95% whole foods, jednoduche ingredience, vetsinou jidlo pripravene doma, ale da se i v restauracich. Kaloricky prijem jsem snizeny nemela, obecne se navysi tuk a snizi sacharidy. Ja jedla napriklad pres 100g tuku, kolo 90g proteinu a do 30 sacharidu.

Co se mozku a prijmu sacharidu tyce, tak jsem to nestudovala uplne do detailu, ale cetla jsem o tzv. glukogenezi, pri ketere si telo je schopno vyrobit glukozu, pokud ji potrebuje ama nedostatek. Plus hlavnim zdrojem energie jsou ketony vyrobene v tele, i pro mozek. Myslim, ze to neni vhodne pro kazdeho, treba lide s citlivymi jatry apod. Ja pokud takto jim, tak se citim vyborne, odboura to zavodneni, nemam zadne vykyvy na jidle pres den (food coma po obede treba), nemam hlad, energie super, cely den muzu intenzivne pracovat (prevazne mozkem teda vetsinou :)) a pak jeste cvicit a plavat.

Nekdo opravu pozoruje tu roztekanost a unavu. Vetsinou je to doprovodny ukaz pri odbouravani poslednich cukru v tele cca prvni dva tydny. Ale rikam, kazdy reaguje trochu jinak, me toto vyhovuje velmi, akorat mam teda fakt rada kvalitni chleba a testoviny, tak nechodim tam kde to maji, pokud se takhle stravuju.

Za me je to super :)

Offline 0zero7
Avatar
10761 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 23:46
Reakce na Luna:

Jeste jsem zapomela napsat, ze na vino kamoska muze a nemusi, zalezi jak ma nastavena makra na den (pokud vubec). Jedna sklenice neublizi, prosecco je lepsi, ma min sacharidu.

Nebo treba whisky se sodou, to si davam ja, kdyz chci drink. Pivo je teda dost nevhodny, to je jasny.

Celkove keto spociva v tom, ze jakmile seberete telu cukr, musi zacit fungovat trochu jinak a pro vyrobu energie potrebuje tuk. Kdyz ten cukr zase pridate, telo si ho okamzite vezme, protoze je to jednodussi a sup jste z ketozy venku.

Offline 0zero7
Avatar
10761 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 23:48
Reakce na Ounz:

No, tvůrci ketodiety naopak tvrdí, že ketoza metabolismus zrychluje ( podle mě akorát způsobuje smrádek) A ten příjem je teda vražednej.

jinak moje osobní zkušenost s jedním co to drží, ten vilv na náladu je děsivej.

Fakt jo?? Je ten pan nasiraci?? jauvajs, me pomaha hodne cviceni na naladu a na stres. Tak se treba malo hejbe.

Prijem je kde vrazednej? Ja jim docela hodne teda, stejne kcal jak normalne, nic jsem nesnizila. Podle me by se i nemelo.

Offline 0zero7
Avatar
10761 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 23:49
Reakce na Renusatko:

Aha aha, uz to vidiiiim, nedocetla jsem, asi se bavite o nejake konkretni nabidce. Tak to je pak supa.

Me to naposled delala trenerka, nastaveni atd (byvala kulturistka). A je to podobny, co jsem jela i driv. Ja to zkusila poprve asi v 21ceti, za 6 mesicu 25 kilo dole a uz jsem to teda nepribrala, ale mela jsem z ceho hubnout teda...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 07:27
Reakce na 0zero7:

Můžete, prosim, některá z Vás napsat přiklad keto jídelníčku, který na tipu kterou z Vás fungoval.?

Jako příklad, abych měla nejakou představu, jak to vypadá v praxi...

Děkuju

Offline Ounz
Avatar
19803 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 07:34
Reakce na 0zero7:

No, on asi moc necvičí prostě jen drží tu koupenou keto. Když ho tak pozoruju, co jí, tak bych byla taky smutná :) 

jinak, je mi jasný, když si někdo drží sám podle sebe lowcarb, tak si to udělá tak, aby to tělu vyhovovalo, zvlášť když cvičí, ale ta zakoupená na hubnutí, je dost nízkoenergetická (ale já to nemám, vím to od kamarádky, co to jede)

Offline 0zero7
Avatar
10761 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 08:28
Reakce na Ounz:

Aha. Tak to pak jo. Me docvaklo, ze se asi bavite o konkretnim prikladu. To teda neni moc znacka ideal. Obzvlast ten nizkej prijem. Melo by to byt temer na miru a urcite cerstvy potraviny co nejvic. 

Offline 0zero7
Avatar
10761 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 08:30
Reakce na Miru:

Ja jsem ko ted pred pulnoci, vstavala jsem v 6 a dneska byl plyometrickej body weight workout a pak hiit tak mam dost. Ale zitra sem neco napisu. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 08:47
Reakce na 0zero7:

...tak jo, děkuji.!

(...akorat že rozumim první části první věty a poslední větě...)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 09:05
Reakce na Miru:

Není to taková věda, nepozoruju ani žádný zápach (lidé v okolí jsou velmi upřímní lidé)), ani hlad a už vůbec ne nějaké kolaps stavy způsobené příjmem pod bazál, nejde vůbec o množství jídla. V principu prostě nejím těstoviny a pečivo (já ani ty low carb), nejím ovoce, mléčné výrobky málo, jenom tvaroh a sýry čerstvé i tvrdé. Jím zeleninu, maso, vejce, s tím se dá podle mě v pohodě vystačit. Není to strava striktně bez sacharidů, ale jejich omezení. Je možný, že metabolizmus v ketóze ani nemám, nepoznám to a ani nechci hubnout, mně jenom sacharidy nesvědčí, připadám si oteklá a zadržuju vodu.

Offline Ounz
Avatar
19803 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 09:28
Reakce na 0zero7:

No, já si myslím, že problém bude spíš s tím prefabrikátem, než že někdo jí normálně ale lowcarb.

Offline Pinot Noir
Avatar
24383 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 10:29

Koukám, že s výjimkou posledních pár týdnů těhotenství a několika měsíců kojení držím tu slavnou ketodietu už dobrých deset let ;)