Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline mitford sister
Avatar
1390 příspěvků moje polička 16. března 2017 14:40

k tématu "Cvičení doma" mám snad jen to, že já to nedokážu. snažila jsem se, ale nevydržím.

nicméně co se mi po letech takových polovičatých snah zhubnout (polovičatých proto, že jsem měla relativně dost pohybu a myslela jsem si o sobě, že se ani moc nepřejídám a jím kvalitně - nejsem emocionální jedlík, takže jsem prostě myslela, že se se stavem nedá nic moc dělat) osvědčilo téměř bez snahy, mimoděk a navíc při sníženém objemu pohybu.

jím jen, když pociťuji akutní hlad, což vychází tak zhruba na 1-2 větší jídla denně a 1-2 menší (podle počtu těch větších, takže jím tak třikrát denně), kdykoliv, klidně večer, podle hladu. pokud se dostaví sytost, nejím dál. některé dny jím víc, některé méně. přestala jsem se starat o kalorie, poměry atd. - okrajově vedu v patrnosti, abych měla nějaké bílkoviny, když cítím energetickou krizi, sním nějaké cukry, abych občas snědla nějakou zeleninu, ovoce. ale oproti tomu, jak jsem to dříve řešila, tak jsem jídlo prostě odsunula někam dozadu mysli. zhubla jsem hodně, energie mám tak stejně. jo a měla jsem takovou tuchu, že možná mám trochu rozhozenou štítku, tak jsem začala brát jako doplněk jod. možná i to je faktor.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 16. března 2017 15:04
Reakce na coralline:

já bych jen podotkla že kliky fakt není jednoduchý dělat, jak píše ice, ale já to teda řešim samodomo tak, že je nedělám na zemi, ale opřená rukama o nějakou zvýšenou podložku (nejčastěji konferenční stolek;-))

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 16. března 2017 15:12
Reakce na ice:

a viktorka_od splavu OK, chápu. Díky za osvětlení. Já teda udělám klik jeden, spíš silou vůle než rukou, a při druhým se rozplesknu na čumák.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 16. března 2017 15:29
Reakce na coralline:

tak to je presne

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 16. března 2017 16:13
Reakce na ice:

Myslím si, že jako u každé zatěžované partie, je důležité následně svaly protáhnout, právě proto, aby se předešlo jejich zkracování. Nevidím důvod nezatěžovat u žen prsní svaly. A popravdě, ženy (standardní) si zase až takovou mega nálož nedají. Neméně důležité je pro vyváženost posilovat svaly zádové. 

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 16. března 2017 16:25

Tak mě napadlo... Poradíte někdo, jak doma posilovat ruce, když nedám kliky? Stroj je hezkej, ale já jsem při cvičení silně asociální.

(Jo, bejvaly doby, kdy jsem dala kliků 10, ale to jsem ještě chodila na ZŠ  Kde je mé dobré kondici konec.)

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 16. března 2017 16:36
Reakce na coralline:

Ja si osobne myslim, ze cviceni s vlastni vahou nebo s cinkama/kettle bells ma temer vzdy lepsi vysledek. Jako stroj fajn, kdyz se spravne pouziva. Jednodusi delat kliky neni, protoze na stroji muzete nastavit zatez. Ja delam bench press, ted asi s 30kg. Nektery zeny to necvici, vetsinou fitnessky co maj implantaty tomu moc nedaj. Ja na tom nevidim nic spatnyho, naopak, vyhovuje mi to v kombinaci s posilovanim ramen a zad.

Jak pise whiskas, nejdulezitejsi je protahnout a posilovat zada.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 16. března 2017 16:38
Reakce na coralline:

Tak muzete delat osulenej klik, na kolena, ne uplne v klece, ale posunou kolena dal dozadu, kotniky nahoru a davat pozor na zada a bricho. 3x12 a docela se clovek nadre, zalezi teda jak daleko mate kolena od rukou.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 16. března 2017 16:39
Reakce na coralline:

nieco take :)

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 16. března 2017 18:02
Reakce na 0zero7:

Díky, zkusim. Ale ze začátku to vidím tak na 3, žádný 3x12

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 16. března 2017 19:18

Musím se přiznat, že obdivuju všechny, co jsou schopné cvičit třeba s Jillian. Za A bych asi nezvládla cvičit a civět na youtube a za B při tom mém "hopsání" se třeba celý barák tak, že se bojím, že se propadnu o patro níž. Nevážím tunu, ale neumím skákat lehce. Já i když jdu, tak děsně dupu.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. března 2017 19:35
Reakce na brrr:

No, vono to není těžký, hlavně je to půl hoďky, to se časem rychle zapamatuje..a s tím hopsáním, no naznala jsem, že odpoledne chvilka dupání snad nikoho nezabije 

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 16. března 2017 21:15
Reakce na brrr:

Já jsem Jillian před pár lety zkoušela a z jejích milovaných jumping jacks mě bolely kolena, takže jsem je pak nahrazovala jinýma cvikama.

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 16. března 2017 22:11
Reakce na Ounz:

Já mívám bohužel čas až během večerníčku. Cvičit před dětma, tak asi zhynou smíchy.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 16. března 2017 22:14

ja bezmezne obdivuju vsechny co cvicej doma, ja to proste nedam, to radsi fakt cesta fitko, bazen. I kdyz doma mam propriety a prevlecu se, stejne si pripadam jak exot.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 16. března 2017 22:24
Reakce na brrr:

Já mám čas až po osmé večer. Sousedům toleruji bez jediného slova štěkání psa ve dne, v noci, můžou oni mě dát půlhodinky na cvičení :). Před dětmi občas cvičím, moje dcera se na mě mlčky dívá s velmi zamyšleným pohledem, dvouletý syn cvičí se mnou, to mám pocit, že zhynu smíchy já :)

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 16. března 2017 22:28
Reakce na 0zero7:

Taky bych radsi chodila pryc, protoze clovek vypne, to mi prijde na cviceni venku nejlepsi. Jak mam deti a zadne hlidani, tak to jinak nejde. Staci, ze chodim vecer 1x tydne tancit a pak tak 2x behat. To stejne az po osme. Bud rozkydla matka nebo drina vecer doma :))).  

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 16. března 2017 22:37
Reakce na Lamicka:

JJ ja to chapu. Ja deti nemam, tak trajdam :)

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 16. března 2017 22:50
Reakce na 0zero7:

Obcas jedu na cvicici vikend s kamaradkou. Tam pak chodim jak blazen na vsechna vypsana cviceni, abych si uzila telocvicnu a trenerky :) Mne se libilo, jak jsi psala o te regeneraci - bazen, sauna... to je super. Prijde mi, ze to tady moc neni, ze by bylo vsechno pekne pohromade. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 16. března 2017 22:54
Reakce na Lamicka:

Jo to je bezva, jenom slezu dolu z fitka na bazen. Je tam i velika vyrivka a para. Kdyz to vynecham, tak to hned citim, ze si tolik neodpocinu, lip se mi cvici, kdyz jdu pokazde i na bazen, zrovna budu vyrazet za pul hodky :)