Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 07:36

jinx Mutziputzi Jsem ráda, že jsem vás obě pobavila.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 15:14

0zero7 Jakej sarkasmus? Dotyčná má super tělo, zvedá těžký váhy a určitě správně jí, tak jsem to jen shrnula ...

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 15:37

0zero7 A ta poznámka o těžkých váhách byla jen pro @999, která někdy dříve psala, že svaly nabírá lehce ... Jinak samozřejmě většině žen nehrozí, žy by se z nich stal Rambo .

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 17:55

whiskas Ok

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 18:13
Reakce na wendulka:

0zero7 Renusatko 

Teď mě ale nahlodala Friga s tím posilováním, že už bych se možná měla pomalu začít věnovat v tom fitku alespoň prsním svalům a možná s tím přece jen aspoň trochu ta ramena

Poradíte mi, jak začít? Znám akorát ten posilovač prsních svalů, ale vůbec nemám představu, jakou bych si zpočátku měla nastavit zátěž a jaký série nebo co všechno se na to dá dělat.

​To je super. Akorat bych, pokud nemas nejaky zdravotni omezeni, nevynechavala zadnou cast tela, pokud mozno. Klidne treba trup a zada vic a casteji, ale nekaslala bych na zbytek. A pokud muzes tak s volnou vahou, je to narocnejsi na formu a provedeni, ale protoze to musis vic hlidat a obcas je zapotrebi trochu balanc, ma to fajn vysledky.

Mrkni sem, po rozkliku jednotlivych cviku je videt na youtube jak na to. Je to uplne zakladni program a docela je fajn.

https://www.ketogains.com/2015/09/ketogains-novice-strength-training-program-5x5/

Jinak bych se asi zeptala na trenera, treba jen parkrat, aby ti nekdo zkontroloval provedeni. Treba i u bench pressu, ja jsem ho driv delala moc nahore nad telem, az nynejsi trener me opravil. Pak taky kontrolovat u zrcadla.

Dobrej je na zacatek press s cinkama, zacala bych min tak na 7-10 kg, zalezi jak se citis.

https://www.youtube.com/watch?v=X3YrlBmjWrY

veslovani v predklonu

https://www.youtube.com/watch?v=RBCQv8OQYeQ

pak insta je fajn na inspiraci, tahle slecna je i vtipna, tady je upper body treba:

https://www.instagram.com/p/BuIAEK5gfDP/

tady zas priklady proc a jak a nac nevystrkovat zadek a kdy

https://www.instagram.com/p/BsOb94GAFwG/

je toho more, napis co presne chces a najdu ti

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 18:23

0zero7 Ja mam od rijna problemy s kolenem, takze cviceni flakam a cvicim jen vrsek pokud vubec neco... Takze myslis ze to ma vyznam cvicit aspon tohle dokud to nebude stopro v poradku? Vzdycky se ta bolest vrati, kdyz mam delsi dobu nohu pokrcenou v ostrem uhlu.

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 18:41

Lunaodbornik by asi poradil lip nez ja, ale myslim, ze cokoli ma smysl. Je to tezsi teda, kdyz jsem nemohla vubec horni polovinu skrz rameno, tak me to prudilo desne. Co mas s kolenem, muzes treba jen elliptical nebo kolo? 

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 19:26

wendulka Myslím, že jak jsi dokázala škubnout se svým tělem je obdivuhodný :-). A poctivě odcvičených sedm kilo dolu je taky výkon.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 19:32

0zero7 Pry je to nejaka "chondropatie cesky" , kdyz davam pozor a nedelam co nemam, tak dobry, ale ja blbka to vzdy nejak prepalim a pak mam na mesic vystarano... Jako zrovna ted.

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 19:37

Luna jauvajs, tak opatrne jako! Ja vcera ramenovala a dneska po x mesicich citim, kde jsem mela skriplej nerv jako....

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 20:07

0zero7 Ty jo, díky moc

Na vršek žádný omezení nemám. Problémem bývají občas kolena, jak jsem psala u toho běhání. A levý chodidlo při výpadu na pravou nohu dopředu naboso, to nedám. Jedině v obutá, takže se tomuhle cviku raději vyhýbám celkově.

Na trenéra se budu muset zeptat teď o víkendu ve fitku, kam chodím na spinning a na pás. U nás bohužel nikdo takovej nefunguje. Chodí tam buď chlapi, kteří už vědí, co maj cvičit anebo naopak, který cvičej úplně zmateně, což poznám i já naprostej amatér.

Ten press s činkama, veslování v předklonu a ta slečna vypadá pro začátek dobře, ten základní program bych ale asi přidala, až si seženu někoho, kdo mi zkontroluje to správný provedení

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 20:15

wendulka JJ super, hele, jestli nekdo vypada, ze umi, tak se proste zeptej, ja jsem to parkrat udelala a borci jsou vic nez ochotni. A zadac :) hehe

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 20:39

0zero7 No konkrétně k nám vlastně chodí jeden, se kterým už jsem se párkrát bavila (bývalý judista). Vidíš, to je nápad. Zkusím se poprosit jeho, až ho tam zase potkám.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. dubna 2019 21:10

999 Dík.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 06. května 2019 18:51

mám asi skřípnutý nerv. nebo já nevím. začalo už tak před deseti dny. první tři čtyři jsem myslela, že to odezní jako vždy. neodeznělo, ale bylo to jen sem tam píchnutí. pak se to tak dva dny zhoršovalo. pak jsem měla pocit, cca předevčírem, že to začíná být lepší, ale dnes ráno to udeřilo fakt strašně. někde vzadu mezi lopatkou a páteří.

bohužel se zítra nikam nedostanu, přijedou lidi, které mám domluvené týdny, a pozítří je svátek :/ musím tedy vydržet aspoň ještě dva dny. bolí to, když chodím, když chci třeba vytáhnout ze zdi zástrčku. když sedím nebo ležím tak ne.

nemáte nějaký cvik, kterých bych - samozřejmě opatrně - zkusila, aby to "vyskočilo"?

v mém případě je to ze stresu, vždycky mě chytnou záda, ale většinou jinde, bolí mě kříž.

samozřejmě že vím, že bych měla jít na masáž nebo někam, ale prostě se to blbě sešlo, a potřebuju aspoň zkusit něco samodomo. večer si to asi nahřeju termoforem.

Offline continuity
Avatar
33547 příspěvků moje polička 06. května 2019 19:15

Jiná Realita rozhodne na to necvic.  a uz vubec ne takto po netu. Segra si takto cvicenim na radu neurolozky vyhrezla plotynku a to je teprv neco. 

Maximalne bych to nahrivala suchym(!) teplem, termofor nebo uterku zehlickou, prilozit, nahrat, zalezt do perin a drzet v teple. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 06. května 2019 19:17

continuity tak já nemyslím cvičení jak v aeorobiku, spíš něco jako přehni se přes židli/dej ruku dozadu a hluboce dýchej :)

Online Sweet Potato
Avatar
34792 příspěvků moje polička 06. května 2019 19:18

Jiná Realita Fakt ani to ne. Žádné samodomo!

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 06. května 2019 19:21

Sweet Potato ano,mami!

Online Sweet Potato
Avatar
34792 příspěvků moje polička 06. května 2019 19:25

Jiná Realita Hodná holka.  Chiropraktika nebo fyzioterapeuta by to chtělo. Nebo aspoň šikovného doktora, někdy taky vědí, kam sáhnout.